Emekliye bayram ikramiyesi Haziran'da

81 milyona müjdeler hayata geçti. 12.3 milyon kişi ay başında ilk bayram ikramiyesini alacak. 65 yaş aylığı da yüzde 88 zamlı ödenecek. Borçlar yapılandırılacak...

18 Mayıs 2018 Cuma 08:30
Emekliye bayram ikramiyesi Haziran'da

Emeklilerden 65 yaş aylığı alanlara, konut sahiplerinden girişimcilere, öğrencilerden kamuya borcu olanlara kadar 81 milyonu kapsayan dev paket hayata geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12.3 milyona bayram ikramiyesi, 65 yaş aylığına zam, öğrenci affı, Varlık Barışı, İmar Barışı, yapılandırma gibi düzenlemeler içeren paketi onayladı.

CEPLER RAHATLAYACAK

Düzenlemeler cepleri rahatlatırken, devlete de kazandıracak. İşte sağlanan imkanlardan bazıları:

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan aylık alan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri dini bayramlar öncesi ikramiye alacak.

Emekliler ve malullere biner lira ödenecek, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak.

İlk ikramiye ödemesi için ise tarih Haziran başında.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2018 Cuma 08:30

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Ocak 2019