• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ekrem'den kadın personele hayvan muamelesi

Yeniakit Publisher
2023-11-29 13:41:00 -
Ekrem'den kadın personele hayvan muamelesi

2019 İstanbul ara yerel seçimlerinin arefesinde AK Parti’ye kara çalmak için “Bir il genel sekreterinin üç arabası olur mu? Sekreterin yazlık, kışlık aracı var” yalanını dillendirip duran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yüzsüzlükte tavan yaptı. Geçtiğimiz günlerde CHP’li Gökhan Günaydın’a makam aracı tahsis eden İmamoğlu’nun işçi kadınları ise kamyonet kasasında balık istifi halinde taşıması “pes” dedirtti.

HABER MERKEZİ

2019’daki yerel seçimler öncesi AK Partili İBB yönetimine kara çalmak için “Bir il genel sekreterinin üç arabası olur mu? Sekreterin yazlık, kışlık aracı var” yalanını dillendiren ve belediye hizmet araçlarını Yenikapı’da sergileyen CHP’li Ekrem İmamoğlu yüzsüzlükte tavan yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın’a İBB kasasından makam aracı tahsis eden İmamoğlu’nun, alın teri döken İBB personelini kamyonet kasasında taşıması “Rezaletin bu kadarına pes” dedirtti. İBB peyzaj çalışmalarında görevli kadınların kamyonetle balık istifi taşındığı anlar kameralara yansıması her fırsatta “emek” ve “işçi”den bahseden CHP’nin maskesini bir kez daha düşürdü.

Dorsede taşındılar

Küçükçekmece E-5’te kaydedilen görüntüler infiale sebep olurken, skandal görüntüleri kaydeden sürücü, “Yazık, hiç olacak iş mi? Hayvan bile böyle taşınmaz, bu mu kadına, analara bizim saygımız” şeklinde tepki gösterdi. İddiaya göre İBB’ye bağlı İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ’nin trafikte yaptığı çalışmalarda yer alan kadınlar kamyonet kasasında karga tulumba taşındı. Trafikte seyreden bir sürücünün çektiği görüntüler şaşkınlıkla karşılandı. Sürücünün ön koltukta oturan bir kadına ‘İBB çalışanı mısınız’ sorusunu yöneltirken ‘Evet’ cevabını aldığı görüldü. Kadınların bazılarından ise ’Çekme’ sesi geldiği duyuldu. Kamyonetin kasasında oturan kadınların aciz hâlleri dikkatlerden kaçmadı. O anları görüntüleyen sürücünün ‘Kadınlara verilen değer bu mu? Kamyonette taşınıyor kadınlar. Hangi firma hangi şirket olduğu hiç önemli değil. Yazık. Hiç olacak iş mi? Hayvan bile böyle taşınmaz, olacak iş değil. Bu mu kadına, analara bizim saygımız? Yazıklar olsun’ diyerek duruma tepki gösterdiği duyuldu. Kadınların sorumsuzca bu şekilde taşındığı anlar ise kameralara saniye saniye yansıdı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Atilla

Herşey de öndeyiz deyip İstanbul gibi belediyenin taşıdına bak!? Trafik kuralını belediye bu şekilde ihlal ediyor digerleri ne yapar? Bu şekilde ne kadın ne de erkek taşınır!!!!! Nerde iş güvenliği?başınızda durdurmayın işini yapamayanları!!

fetösavar

ama musaakka yedi amcası. ingilizce bile biliyor... yaaaa...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23