• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ekrem İmamoğlu’nun reklamcısına Ballı ihale

PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin desteğiyle kazanılan göstermelik başarıyı İmamoğlu’na mâl etmek için ‘Kahramanın Yolculuğu’ isimli bir kitap yazan ve CHP içindeki iç savaşın fitilini ateşleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerel seçim sürecinde kampanya direktörlüğünü yürüten Necati Özkan’ın, CHP’li belediyelerden milyon dolarlık ihaleler aldığı ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2019-11-10 09:18:00 - 2019-11-10 09:18:47
Ekrem İmamoğlu’nun reklamcısına Ballı ihale

 Harun Sekmen  İstanbul 

Dünya kenti İstanbul’un Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasını yürüten Necati Özkan’ın, CHP’li belediyelerden aldığı milyon dolarlık ihalelerle ihya edildiği ortaya çıktı. ‘Kahramanın Yolculuğu’ isimli kitapla CHP içindeki ego savaşlarını başlatan Özkan’ın, Maltepe Belediyesi’nden 10 milyon Türk Lirası tutarında ihale aldığı belirlendi. CHP’li Maltepe Belediyesi tarafından açılan hizmet alım ihalesine 100 bin lira sermayeli firmasıyla giren Özkan’ın, değeri milyonları bulan bir ihaleyi nasıl aldığı kafalarda soru işareti doğurdu.

Basın tanıtım ihalesi Özkan’a

Memleket hayrına tek bir dikili ağaçları olmadığı gibi yüce Türk milletinin kadim değerlerine düşmanlık beslemeyi siyasi desturları haline getiren CHP, tüyü bitmemiş yetimin hakkını ihaleler yoluyla yandaşlarına yediriyor. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim sürecindeki reklam danışmanı olan Necati Özkan’ın da bu talandan payına düşeni fazlasıyla aldığı anlaşılıyor. ‘Kahramanın Yolculuğu’ isimli bir kitap kaleme alan ve HDP’nin oylarıyla kazanılan İBB Başkanlığı üzerinden İmamoğlu güzellemesi yapan Özkan, CHP’li belediyelerin ihalesinde hep kazanan isim oluyor. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun damarına fena basan Özkan, ihale üzerinden gelen milyonları cebine indiriyor. CHP’li Maltepe Belediyesi’nin açtığı “Basın, tanıtım ve duyuru hizmeti ihalesi” adeta Özkan’a peşkeş çekilmiş.

Küçücük firmaya devasa ihale

10 milyon liralık devasa ihaleyi 100 bin lira sermayeli firmasıyla almayı başaran Özkan, şaibeli bir kahramanlık örneğine imza atıyor. 2 ihaleyi de tek başına almayı başaran Özkan, adrese teslim ihalelerden galip çıkmayı başarıyor. İmamoğlu’nun kampanyasında, ‘hak’, ‘hukuk’, ‘adalet’ vurgusunu öne çıkartan Özkan’ın, propagandasını yaptığı değerlerden uzak bir görüntü çizdiği anlaşılıyor. 

CHP birbirine girdi

Özkan tarafından kaleme alınan ‘Kahramanın Yolculuğu’ isimli propaganda kitap, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hışmına uğramıştı. İmamoğlu’nun parlatılmasına ateş püsküren Kaftancıoğlu, “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir” ifadelerini kullanmıştı.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Halim Selim

Istanbul garları ihalesi mi dedin?
 • Yanıtla

Abdullah

Yok canım gar demedi tren rayı dedi Hep birlikte oturusunuz raylara.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23