• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ebu Ubeyde'den flaş açıklama! 'İsrail dünyayı buna ikna etmeye çalışıyor'

Yeniakit Publisher
2024-04-23 18:59:00 -
Ebu Ubeyde'den flaş açıklama! 'İsrail dünyayı buna ikna etmeye çalışıyor'

İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze'de sivillere bomba yağdırırken sahada Hamas'ın hezimetine uğrayan İsrail'in bataklığın içinde olduğunu belirterek, "Utanç ve yenilgiden başka bir şey elde edemeyecek” dedi.

Katil İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 200 gündür devam ederken, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, açıklamalarda bulundu. Ubeyde, Gazze Şeridi’nde 200 gündür devam eden savaşta "düşmanın ölüm ve yıkımdan başka bir şey elde edemediğini" belirterek, İsrail'in "hala toparlanmaya ve imajını düzeltmeye çalıştığını" söyledi.

Ubeyde, "Düşman bir bataklığın içinde, Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda. Utanç ve yenilgiden başka bir şey elde edemeyecek. 200 gün geçti ve Gazze'deki direnişimiz Filistin dağları kadar sağlam" dedi.

İsrail’in saldırıları devam ettiği sürece direnişe ve saldırılara devam edeceklerini vurgulayan Ubeyde, “İşgal güçleri dünyayı tüm direniş gruplarını ortadan kaldırdıklarına ikna etmeye çalışıyor ve bu büyük bir yalan” dedi.

"Zaman kazanmaya çalışıyorlar"

Hamas'ın İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nden çekilmesi, kuşatmanın kaldırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesine yönelik taleplerinden vazgeçmeyeceğini aktaran Ubeyde, "Düşman müzakerelerde verdiği sözleri tutmamaya çalışıyor ve zaman kazanmaya çalışıyor" dedi.

Ubeyde, ayrıca esirlerle ilgili olarak ise "zamanın kısa ve fırsatların az olduğu" uyarısında bulundu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İran-Fars-Acem Oyunları

Ebu Ubeyde takma isimli şahıs ; İran ile her türlü filmi çeviren siz değil misiniz. İran'ın 3-5 fişeğine kanıp, Gazze'yi ve Gazzelileri ateşe atan sizler değil misiniz. Hesapsız bir şekilde, zamansız olarak, şartlar olgunlaşmadan çalakaşık saldırmanızın amacı neydi. Elalemin oyunlarına neden alet oldunuz. Kime hizmet ediyorsunuz. Amacınız nedir. 35.000 Gazzeli Şehit var ortada, Gazze yerle yeksan, ... çıkmışsınız eften püften bahsediyorsunuz. ...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23