• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünya Sağlık Örgütü'nden Türkiye açıklaması: Bu durumdan endişeliyiz

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Henri P. Kluge, Türkiye'deki koronavirüs istatistiği ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Kluge, "Türkiye'de geçen hafta dramatik bir artış yaşandı ve vakaların çoğu İstanbul'da" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-04-08 17:25:00 -
Dünya Sağlık Örgütü'nden Türkiye açıklaması: Bu durumdan endişeliyiz

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bugün düzenlediği basın toplantısı ile Avrupa'daki koronavirüs vakalarını değerlendirdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Henri P. Kluge, "Türkiye'de geçen hafta dramatik bir artış yaşandı ve vakaların çoğu İstanbul'da" dedi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr Hans Henri P. Kluge, Türkiye'deki koronavirüs (Kovid-19) vakalarında dramatik bir artış olduğunu söyleyerek, "Türkiye'de geçen hafta virüsün yayılmasındaki büyük artıştan kaygılıyız. Bildirilen vakaların yüzde 60'ı İstanbul'dandı" ifadelerini kullandı.

Kluge, yaklaşan Paskalya tatili haftasonunun da, "Sokağa çıkma kısıtlamalarını gevşetmek için doğru zaman olmadığını" söylerken, "Şu an önlemleri rahatlatma zamanı değil. Ortak önlemleri iki, üç kat artırma zamanı" dedi.

Kluge "Mücadeleye devam etmeliyiz. Sona yaklaştığımızı düşünsek tehlikeli. Virüse karşı rehavete yer yok" diye de ekledi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Musullu

Akıl verme. Size inanan salaktır.
 • Yanıtla

vatandaş

az .. değilsiniz wuhandan bu virüsü bilinçli dünya ya yaydırdınız abd nin yaptırımlarının intikamını almasına sebep oldunuz 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı