• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünya gündemine oturan koronavirüs yorumu: 'Burka'ya savaş açan ikiyüzlü Batı şimdilerde...

Koronavirüse yönelik tartışmaların yapıldığı bir haber sitesinde, "Salgın öncesi 'burka' yasağı getiren Batı, şimdilerde virüse önlem amacıyla bunlara sarılmaya başladı' yorumu yapıldı.

Yeniakit Publisher
2020-04-03 23:48:00 -
Dünya gündemine oturan koronavirüs yorumu: 'Burka'ya savaş açan ikiyüzlü Batı şimdilerde...

Bir Arap haber sitesinde çıkan yorum haberde, “Ölümcül korona salgınından önce ‘burkaya’ savaş açanlar şimdi de virüse önlem olarak bunlara sarılmaya başladı” denildi.

ABD Başkanı Trump, koronavirüse karşı şal tavsiye ederken, Ürdün Sağlık Bakanı Saad Cabir de vatandaşlarına "maske yerine puşi takma" çağrısında bulundu. New York'ta kentin sağlık yetkililerinin yayımladığı bir bültende ise, virüse karşı, eşarp veya atkının takılması önerisinde bulunuldu.

Başörtüsüne savaş açanlar şimdi...

Koronavirüs salgını çıkmadan önce burkaya, başörtüsüne savaş açanlar şimdi ise, bu virüsten korunmak için savaş açtıklarına sarılmaya başladılar.

Sağlık bilimcileri koronavirüse karşı önlem olarak maske veya yüzün örtülmesini önerirken, şimdi de dünya liderlerinden de ilginç öneriler gelmeye başladı.

ABD Başkanı Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maske takılması tartışmasına ilişkin, "Maske takılması konusunda karar vereceğiz. İnsanlar maske takmak istiyorsa takabilirler. Ancak çoğu zaman şal ile yüzünüzü kapatmak daha iyi. “Şal daha kalın. Maske takmayı zorunlu hale getirmeyeceğiz. İstemezlerse takmayabilirler" açıklamasında bulundu.

Ürdün Sağlık Bakanı Saad Cabir çağrı yaptı

Ürdün Sağlık Bakanı Saad Cabir de, vatandaşlara koronavirüs salgınından korunmak için "maske yerine puşi veya burka takma" çağrısında bulundu.

New York'ta kentin sağlık yetkililerinin yayımladığı yeni bir bültende ise, virüs kapan insanların Covid-19 hastalığını, belirti göstermeden günler önce yayabildiği belirtildi.

Açıklamada "yüzünüzü örtmeniz Covid-19'un diğer insanlara yayılmasını önleyebilir, dolayısıyla her evden çıktığınızda maske takmalısınız" denirken, herhangi bir bez, eşarp veya atkının da kullanılabileceği kaydedildi.

Ancak halktan, ameliyat maskesi kullanmamaları istendi ve bunların öncelikle hemşire, doktor ve ambulans görevlileri gibi sağlık çalışanlarına gerektiği vurgulandı.

Avrupa'daki bazı sağlık bilimcileri de, ölümcül koranavirüs salgınına karşı yüz ve gözleri örten burka ve maskeyi önerdiler.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

....

kafirler beter olsun
 • Yanıtla

zuhur

Erkeklere de giydirelim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı