• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünya Bankası'ndan Nijer kararı

Yeniakit Publisher
2023-08-03 00:12:00 -
Dünya Bankası'ndan Nijer kararı

Dünya Bankası, Nijer’deki darbenin ardından özel ortaklıklar dışındaki Nijer operasyonları için ödemelerin durdurulduğunu duyurdu.

Nijer’de 27 Temmuz’da gerçekleştirilen askeri darbenin ardından Dünya Bankası da harekete geçti. Dünya Bankası tarafından yapılan açıklamada, “Dünya Bankası, yaşanabilir bir gezegende yoksulluktan arınmış bir dünya oluşturmak için barış, istikrar ve hukukun üstünlüğünün temel olduğuna inanıyor. Nijer'de demokratik olarak seçilmiş hükümeti devirme çabalarından endişe duyuyoruz. Buna cevaben, Dünya Bankası ihtiyatla devam edecek olan özel sektör ortaklıkları dışındaki tüm operasyonlar için ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurmuştur” denildi.

Nijer’deki durumun yakından izlemeye devam edeceği aktarılan açıklamada, “Nijer halkı için yaşam kalitesini ve fırsatları iyileştirme tutkusuyla hareket ediyoruz.” denildi.

Nijerya Nijer’e elektrik ihracatını kesti

Nijer'in elektrik şirketi Nigelec'ten bir yetkilinin yaptığı açıklamada, Nijerya’nın dünden bu yana Nijer’e elektrik ihracatını durduğunu aktarmış, "Dünden beri Nijerya, Nijer'e elektrik taşıyan yüksek voltaj hattının bağlantısını kesti." demişti.
Nigelec'e göre Nijer, elektrik ihtiyacının yüzde 70'ini Nijerya'daki Mainstream şirketinden karşılıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

Dünya bankasının bu uygulamasıyla bir kez daha BATILI ZİHNİYETE GÜVENİLEMEYECEĞİNİ İSPATLADILAR.

İZLANDA

"Biz sizin köleniz değiliz". Ekonomik krizde İzlanda.. Olafur Grimsson bütün dış kuruluşlarla ilişkisini kesti. Dış borçlarını ödemeyi reddetti. Bu kadar sesiniz çıkmadı!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23