• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dondurulmuş limonun faydaları nelerdir?

Limonu buzluğa koyarak tüketmeyi denediniz mi? Donmuş limon rendesi yiyecek ve içeceklerinizi hem daha leziz hem de sağlıklı hale getiriyor.

Yeniakit Publisher
2018-06-04 21:05:00 -
Dondurulmuş limonun faydaları nelerdir?

Limonu yıkayıp buz dolabınızın buzluk bölümüne koyuyorsunuz. Donduktan sonra kabuğuyla birlikte limonun tamamını rendeleyebilirsiniz. Rendelenmişini yemeklerinizin üzerine serpebilir, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, balık porsiyonlarına katabilirsiniz. Yemeklerin tamamı, daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazanacaktır.

Rendelenmiş limonunuz, limonun sadece suyunda bulunandan 5 veya 10 kat daha fazla vitamin içerir. Bu nedenle tüm limonu dondurmak ve onu rendeleyip yemeklerinizin üzerine serpmek tüm besleyici özelliklerini kullanmanıza ve sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca rendelenmiş limonun dinçleştirici ve vücuttaki toksinleri giderici bir etkisi vardır. İşte bunun için limonunuzu buzluğa koyun, donsun ve her gün yemeklerinizin üzerine rendeleyin. Böylece, yiyecek ve içeceklerinizi hem daha leziz hem de sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Limon (Citrus) kanser hücrelerini öldüren mucizevi bir üründür. Tadı hoştur ve kemoterapinin korkunç etkilerini göstermez. Limon meyvesini farklı şekillerde tüketebilirsiniz. Pulpa'sı yenebilir. Sıkılarak suyu çıkarılabilir. Limonlu içecekler yapılabilir, dondurma vs.. Limonun birçok vasfı sayılabilir ama en ilginci urlar, kistler, tümörler üzerindeki etkisidir. Bu bitkinin her tür kansere iyileştirici etkisi kanıtlanmıştır. Ayrıca geniş spektrumlu anti-bakteriyel olarak iltihaplara, enfeksiyonlara ve mantara karşı kullanılır. Dahili parazit ve bağırsak kurtlarına karşı etkindir. Çok yüksek tansiyona karşı kan basıncını düzene sokar. Anti-depresandır. Strese ve asabi bozukluklara karşı iyi gelir.

Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmalarından birinin beyanına göre 1970'den beri 20'nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasıyla; içlerinde kolon, kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde başarılı sonuçlar alınmıştır. Limon ağacından elde edilen bileşiklerin, bütün dünyada kemoterapide kullanılan Adiamycin ürününden 10 000 kat daha iyi olduğu saptanmış, kanser hücrelerinin gelişmesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir. Daha da şaşırtıcı gözlem şudur ki: Limon özü kötü huylu kanser hücrelerini tahrip ederken sağlıklı hücrelere hiç zarar vermemektedir.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı