• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer’den İmamoğlu ve CHP’ye çağrı: Kürt halkının üstünden kirli ellerinizi çekin

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, CHP, HDP ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.Biçer, “Bugün Diyarbakır’a gelen Ekrem İmamoğlu HDP binası önünde eylemlerini sürdüren biz anneleri yine görmemezlikten gelmiştir. İmamoğlu’nu ve HDP ile birlikte hareket eden partisi CHP’yi kınıyoruz.” dedi.

Yeniakit Publisher
2021-10-16 22:58:00 - 2021-10-16 23:01:02
Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer’den İmamoğlu ve CHP’ye çağrı: Kürt halkının üstünden kirli ellerinizi çekin

MUHAMMED SEYİTOĞLU / ANKARA 

Evladını PKK’nın elinden kurtaran Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, yeniakit.com.tr aracılığıyla HDP ile ittifak yapan siyasi partilere tepki gösterdi.   

“CHP ve İyi Parti HDP ile ittifak yaparak terör örgütü PKK’yı yeniden yeşertmenin peşine düşüyorlar”

Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehdit eden PKK/YPG terör örgütüne yönelik Suriye’de başlatılacak olası operasyonları değerlendiren Ayşegül Biçer, “TBMM’ye gelecek olan Suriye tezkeresine ilişkin HDP’liler açıklama yapıyorlar ve karşı çıkılması gerektiğini söylüyorlar. PKK/HDP ile ittifak içinde olan CHP ve İyi Parti ise terör örgütüne ittifakla destek veriyorlar, onları yeniden yeşertmenin peşine düşüyorlar.” şeklinde konuştu.  

“Ekrem İmamoğlu’nu da partisi CHP’yi de kınıyoruz”

CHP’lilerin Diyarbakır’a geldiklerinde kendilerini baştan itibaren destek vermediklerini hatırlatan Ayşegül Biçer, şunları söyledi: 

“Bugün Diyarbakır’a gelen Ekrem İmamoğlu HDP binası önünde eylemlerini sürdüren biz anneleri yine görmemezlikten gelmiştir. İmamoğlu’nu ve HDP ile birlikte hareket eden partisi CHP’yi kınıyoruz.”

“HDP artık bitmiştir, hiç kimse onlara itibar etmiyor”

Terör örgütü PKK/HDP’den medet umanların Diyarbakır’da yaptıkları mitinge ilişkin görüntüleri izlemelerini tavsiye eden Ayşegül Biçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“HDP Diyarbakır’da miting yaptı ve hiçkimse mitinge katılmadı. Devletimizin ve Diyarbakır annelerinin dik duruşu sayesinde HDP artık bitmiştir. Artık onlara hiç kimse itibar etmiyor.” 

“Kürt halkının üstünden kirli ve kanlı ellerinizi çekin”

Diyarbakır annelerinin yaptıkları haklı mücadeleyi sürdüreceklerine dikkat çeken Ayşegül Keskin, sözlerini şöyle tamamladı:

“CHP, İyi Parti ve ittifak yaptıkları terör örgütü HDP/PKK’ya çağrıda bulunuyorum. Artık biz Kürt halkının üstünden kirli ve kanlı ellerinizi çekin. Bizler, Türkiye vatandaşıyız ve Türkiye’nin Kürtleriyiz. Ülkemizi bölmelerine asla izin vermeyeceğiz. Devletimizin PKK/YPG’ye karşı yürüttüğü ve başlatacağı tüm operasyonları destekliyoruz. Devletimizin ve devlet yetkililerimizin arkasındayız.”  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Harputi

Bu Anadolu'nun yiğit, cesur ferasetli kadınını ÎnşaAllah D.Bakir dan mecliste görmek isteriz.Ayrica diğer dağa kaçırılan kandırılmış çocukları da kendi çocuğu gibi görüp, mücadelesini devam ettirmesi de takdire şayan.
 • Yanıtla

deniz

SELAHATTİN EYYUBİ KUDÜSÜ GERİ ALDI KENDİSİ KÜRT KÖKENLİ MÜSLÜMAN HAÇLI İTLERİNİ GÖMDÜ TOĞRAĞA KELLELERDEN KULELER DİKTİ MÜSLÜMAN KÜRDÜN YANI MÜSLÜMAN TÜRKÜN YANIDIR PKK YPG HAÇLI İTİ TASMALI KÖPEKTİR 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23