• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diyanet belgeyi paylaştı! Akşener'in yalanı çöktü

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Cibuti'ye özel uçak kiralayarak gittiği iddialarını yalanladı. Orhan, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın THY'ye ait TK2175 sayılı sefer uçağıyla yaptığı yolculuğa ait bilet fotoğrafını paylaştı.

2019-12-04 01:49:00 -
Diyanet belgeyi paylaştı! Akşener'in yalanı çöktü

Türkiye Diyanet Vakfınca yaptırılan Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii ve Külliyesi’nin resmi açılışı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gündeme getirdiği ve yine İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un Twitter'dan Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticilerinin Cibuti'deki cami açılış töreni için özel uçak kiraladığı iddialarına yalanlama geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, bu iddiaları Twitter'dan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın tarifeli uçakla yaptığı yolculuğa ait fotoğrafla yalanladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri, Twitter'dan iddialara ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş, Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı’ndan 29 Kasım 2019 tarihinde saat 00:55’de kalkan uçakla Cibuti’ye hareket etmiştir ve açılışın yapılacağı sabah saatlerinde Cibuti’ye varmıştır.

Sayın Erbaş, Afrika Parlamenterler Birliği Konferansı için Cibuti’de bulunan TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop ve beraberindeki heyetle birlikte caminin açılış töreninin ardından TBMM Başkanımızın uçağıyla Türkiye’ye dönmüştür.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Cibuti’deki açılış için herhangi bir uçak kiralanmamıştır. İddia tamamen gerçek dışıdır."

İYİ Partili Yokuş Twitter'dan yazmıştı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de sözkonusu iddiayı gündeme getirmişti.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş da Twitter'dan yaptığı paylaşımda "D.İ.B. yöneticileri Cibuti'de açılışı yapılacak bir Cami töreni için Özel uçak kiralayıp 700bin tl'den fazla para harcamışlar.Eğer heyet tarifeli uçakla gitseydi Devlete yükü sadece 70 bin₺ olacaktı. Dinimiz "İsraf Haramdır" diyor. Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticilerini kınıyorum!" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dadaş

Eyvah ki ne eyvah..... Hala bu Mustafa Şentop la beraberiz yarım imanlı diyanet işleri başkanınla beraberiz, tarım bakanınla beraberiz, meb ile beraberiz, aile bakanınla beraberiz. Bizim ne mecburiyetimiz var Ey RTE. ? Senin bu milletin dininle kültürünle ahlakınla oynamaya ne hakkın var.? Aileler zor durumda, tarım bakanlığından dolayı çiftçi zor durumda, meb lığınla geçler zehirleniyor..... senin bu millete kastınmı var Ey RTE. Seni sevmek suçmu oldu.? Dikene katlanılır ama sen çok dikenli oldun. Çok canlar yakmaya başladın. Allah seninde bizimde sonumuzu hayır etsin. Allah kuluna zulüm etmez kul kendine zulmeder akabinde rabbim afetini gönderir. Rabbim bizleri afetsin Amin
 • Yanıtla

Yalan gunah degil mi

Peki yalan soylemek gunah degil mi ey Feto enigi Fahrettin Yokuş?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23