• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman’ın yapımcısından sert tepki: Bu kadar acı bir şey olamaz

Diriliş Ertuğrul ve devamı niteliğindeki Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, Netflix'e sert eleştirilerde bulundu. Bozdağ, "Türkiye’nin Netflix’e muhtaç olması kadar acı verici bir şey olamaz. Niye çünkü dünya çapında en çok başarılı olduğu şey dizilerimizdi. Başka hiçbir endüstride böyle değildik" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-01-14 20:32:00 - 2020-01-14 21:37:50
Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman’ın yapımcısından sert tepki: Bu kadar acı bir şey olamaz

Ülkemizde olduğu kadar uluslararası kapsamda da rağbet gören Diriliş Ertuğrul ve devamı niteliğindeki Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ sonunda sessizliğini bozdu. Hafızalara kazınan sahnelerde imzasını taşıyan Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman'ın yapımcısı Mehmet Bozdağ, dünyanın en çok takip edilen platformlarından Netflix eleştirisinde bulunarak sert çıktı.

Gerek Türkiye'deki gerekse yurt dışındaki izleyici kitlesi üzerinde unutulmaz etkiler bırakan dizi projeleri Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman'ın yapımcılığını başarılı bir şekilde üstlenen Mehmet Bozdağ çok konuşulacak Netflix eleştirisi gerçekleştirdi. Çok geniş çapta yankı uyandıran dizi projelerinin yanı sıra 17 Ocak Perşembe tarihinde gösterime girecek olan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı isimli beyaz perde projesinin de hem yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen Mehmet Bozdağ, Netflix'i sert sözlerle göndermede bulundu.

Sinema sektörünün çöküş evresine girdiğinin özellikle altını çizen Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, dijitalin yaygınlık kazanmasının sinemanın çökmesine neden olduğunu savundu. Tüm bunların yanı sıra hem Burak Özçivit hem de Engin Akyürek gibi büyük bir çıkış yakalayan isimlerin adını duyurmalarının nedenin Netflix olmadığını vurguladı.

"Başka hiçbir endüstride böyle değildik"

Netlix'i eleştiri oklarının merkezine alan Mehmet Bozdağ, “Dijitalin yaygınlaşmasıyla sinema çöküş yaşıyor. Bu dönemde Türkiye’nin Netflix’e muhtaç olması kadar acı verici bir şey olamaz. Niye çünkü dünya çapında en çok başarılı olduğu şey dizilerimizdi. Başka hiçbir endüstride böyle değildik. Cannes’a gittik adım atılmıyordu Burak’la (Özçivit)… Biz bunu stratejik olarak kullanamadık. Burak Özçivit ve Engin Akyürek dünyada tanınıyor. Biz bunu Netflix olmadan başardık.’’ şeklinde ifadelere yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gocasolak

Hadi ordan bre NOKSAN. Sen o dandik zımbırtılara dizi mi diyorsun. Kahraman dedelerimizin hattına bakıyoruz diye kendini bi halt sanman YÜZSÜZLÜK.
 • Yanıtla

Bekir Kayyuma

Haber başlığını okuyunca zannettim ki memurluktan kaheka ile İhraç olmuş ve senelerce oyalama komisyonu kararı bekliyor!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23