• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Din karşıtı din hocası!

Din kültürü öğretmenliği yapan Mustafa Cemil Kılıç’ın İslam karşıtı paylaşımlarda bulunduğu, çocukların din eğitimi almasına karşı çıktığı, imam hatipleri terörle özdeştirdiği, Diyanet’in fetvalarını eleştirdiği ve siyasi söylemlerde bulunduğu tespit edildi.

Yeniakit Publisher
2018-03-16 11:05:00 - 2018-03-16 17:33:37
Din karşıtı din hocası!

MEB’e bağlı Rami Atatürk Anadolu Lisesi’nde din kültürü öğretmenliği yapan Mustafa Cemil Kılıç’ın İslam karşıtı paylaşımlarda bulunduğu, çocukların din eğitimi almasına karşı çıktığı, imam hatipleri terörle özdeştirdiği, Diyanet’in fetvalarını eleştirdiği ve siyasi söylemlerde bulunduğu tespit edildi. Sık sık din karşıtı medya organlarında boy gösteren Cemil Kılıç’ın sosyal medya paylaşımlarında, “Daha çok İmam Hatip daha çok IŞİD”, “İçki içmek değil sarhoş olmak haramdır”, “Ateistler Müslümanlardan daha ahlaklı”, “Başörtüsü İslami bir gelenektir, emir değildir”, “Okullardaki din dersleri akla, bilime ve ahlaka aykırıdır” şeklindeki hezeyanları paylaştığı ortaya çıktı. 

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesindeki Rami Atatürk Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği görevinde bulunan Mustafa Cemil Kılıç’ın sosyal medya paylaşımları, zehirli fikir dünyasını ele veriyor. Lise talebelerine Yüce İslâm dinini öğretmesi için memurluk vazifesinde bulunan Cemil Kılıç’ın İslam ve Müslüman karşıtı söylemleri tepki topluyor. Sosyal medyada “twitter.com/m_cemilkilic”, “instagram.com/m.cemilkilic” adresleri üzerinden paylaşımlarını yapan Kılıç’ın 26 Aralık 2016’da İmam Hatipler ile terör örgütü DEAŞ’ı özdeştirdiği görülüyor. Kılıç, “Daha çok İmam Hatip daha çok IŞİD” diyerek İHL’lerde bilim ve akıl karşıtı bir neslin yetiştiğini öne sürüyor. 26 Aralık 2017’de ise Kılıç, DİKAB öğretmeni vasfıyla şu sözleri sarf ediyor: “Okullardaki din dersleri müfredatının büyük kısmı akla, bilime ve dine aykırıdır. Çocuklarınızı her gün öğütleyin ki din öğretmenlerinin saçmalıklarına kanmasınlar.”

DİN EĞİTİMİNE DİL UZATIYOR

Din eğitimine de karşı olan Kılıç, “Bir din kültürü öğretmeni olarak yazayım; çocuklara 12 yaşından önce hiçbir dini eğitim verilmemelidir. Pedagojik açıdan bunun yararı değil çok büyük zararı vardır.” diyor. Cuma namazı hakkında yaptığı paylaşımda Kılıç, “Emevi cumalarından kurtulup Muhammedi cumalarda buluşmak ve devrim namazları kılmak umuduyla” sözlerini kullanıyor.

BAŞÖRTÜSÜ YOK, İÇKİ İÇMEK SERBEST!

İslâmî kaideleri “saçmalık” olarak niteleyen Din öğretmeni Kılıç, “İslamî hükümlerin güncellemesi ile kadının şahitliği ve mirastaki payı yarım, kadından devlet başkanı olmaz, mürtedin cezası ölüm, Arapça dışında ibadet olmaz, kadının saçının görünmesi haram, çok eşlilik helal, eşcinseller melundur vb. saçmalıklardan kurtulmak hedeflenmeli.” diyor. “Başörtüsü fürüattır” diyen FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in paralelinde bir paylaşımında ise Kılıç, “Başörtüsü İslami bir gelenektir ama emir değiltir.” sözlerini sarf ediyor. Kılıç’ın bir diğer hezeyanı ise şöyle: “İçki içmek değil sarhoş olmak haramdır.”

MÜSLÜMANLARA DA HASIM

Ateistleri Müslümanlardan daha ahlaklı gören Kılıç’ın 22 Ekim 2017 tarihli paylaşımı şöyle: “Mümin bir ilahiyatçı olarak yazayım ki; Ateistim, Deistim diyenlerin, Müslümanım diyenlerden daha çok Allah'ın rızasına uygun işler yaptıklarını görmek beni bir hayli şaşırtıyor. Söyleme değil de eyleme bakınca Ateist veya Deistlerin daha ahlaklı ve insancıl oldukları görülüyor.”

SABAH NAMAZINA KARŞI ÇIKIYOR, MEB’İ HEDEF ALIYOR

Öğrencilerin sabah namazına davet edilmesinden rahatsız olan MEB öğretmeni Kılıç, 14 Aralık 2017’de “Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara yazı göndermiş, bütün öğrenciler sabah namazına gelecekmiş. Şu işe bak; artık namaza devlet emri ile gidilecek. Allah’a değil de devlete kulluk dönemi başladı.” diyor. MEB’i de hedef alan Kılıç, “İlkokul öğrencilerinin okuduğu andı kaldıran MEB, okullarda öğrencilere şeriat yemini ettirilmesi karşısında sessizliğini koruyor. Yeni yeminde ümmet ve şeriat vurgusu var.” diyor.

DİYANET’E AĞIR İTHAMLAR

Yaptığı siyasi içerikli paylaşımlarda Diyanet İşleri Başkanlığı’na da ağır ithamlar yönelten Kılıç’ın 3 Aralık 2017 tarihli paylaşımında, “Diyanet Cuma hutbesinde şöyle dedi: ‘Kara Cuma çok çirkin ve müminleri rahatsız eden bir ifade!’ Ben de sorayım; acaba sizi Kur’an kursunda çocukların tecavüze uğraması, bakanlara rüşvet iddiaları, vergi kaçırmak için yurt dışında naylon şirket kurulması ne zaman rahatsız edecek?” sözleri yer alıyor. Diyanet düşmanlığı sergileyen MEB öğretmeni Kılıç, 11 Mart 2018’de, “İslam'ı güncellemeye diyaneti kapatıp yerine Atatürk'ün dönemindeki gibi yeni bir diyanet kurarak başlamalıyız. Bugünkü diyanet tam bir cehalet abidesi.” ifadelerini kullanıyor.

AK PARTİ VE CUMHURBAŞKANI’NA SERT ELEŞTİRİLER

Siyasi paylaşımlarda bulunmaktan da çekinmeyen ‘öğretmen’ Cemil Kılıç, “Şehidin tabutuna yaslanıp konuşma yapan Cumhurbaşkanını eleştirdiğim demeç bugün Aydınlık gazetesinde yayınlandı.” deniliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan Kılıç, “Hedefimiz 3,5 milyon Suriyeliyi kendi topraklarına göndermek diye açıklama yapan Sn. Cumhurbaşkanı, benzer açıklamaları yapanları daha evvel mülteci düşmanı olmakla, Esadçı olmakla suçlamıştınız. Hayırdır inşallah!” diyor. Kılıç’ın AK Parti’yi eleştirdiği 6 Şubat 2018 tarihli paylaşımı şöyle: “2014 yılında Türk mahkemeleri PYD/YPG’yi terörist olarak tanımladıkları halde AKP hükumeti PYD lideri Salih Müslim’i Ankara’da kırmızı halıyla karşılayıp ‘resmi’ görüşmeler yapıyor. Sonra da kalkıp CHP’yi suçlayabiliyor. Ne demeli şimdi?!”

YAŞAR NURİ KAFALI

Rami Atatürk Anadolu Lisesi öğretmeni Cemil Kılıç, Yaşar Nuri zihniyetinde olduğunu şu sözlerle itiraf ediyor: “Benim için yeni Yaşar Nuri şeklinde yazılar yazıldığını görüyorum. Yaşar Nuri hocadan çok şey öğrendiğim ve pek çok konuda örnek aldığım doğrudur.”

DİN KARŞITI MEDYANIN KONU MANKENİ

İslam karşıtı paylaşımlarda bulunan, çocukların din eğitimi almasına ve sabah namazına davet edilmesine karşı çıkan, İmam Hatip Liseleri’ni terörle özdeştiren, Diyanet ve MEB’i yerden yere vuran, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti’yi siyasetçi edasıyla eleştiren DİKAB öğretmeni Mustafa Cemil Kılıç, din karşıtı medyada sık sık boy gösteriyor. Rami Atatürk Anadolu Lisesi öğretmeni Kılıç’ın sapkın yorumları; Halk TV, Birgün gazetesi, Cumhuriyet gazetesi, Odatv gibi medya organlarında sürekli yayınlanıyor. Kendisini “ilahiyatçı” olarak tanıtan Cemil Kılıç’ın Eğitim İş Sendikası’nda da İstanbul 4 Nolu Şube Eğitim Sekreterliği yaptığı belirlendi.

DOKUNULMAZLIĞI MI VAR?

1999 yılından bu yana öğretmenlik yapan Cemil Kılıç’ın daha önce birçok kez soruşturma geçirmesine rağmen görevine devam ettiği belirlendi. Bu durum “Azgın azınlık hedef göstermediği, din düşmanı medya hakkında kara propaganda yürütmediği için mi bu adama dokunulmuyor” sorusuna neden oluyor.

“BEN DİN BİLGİNİYİM!”

Paylşaımlarına yönelik görüştüğümüz Rami Atatürk Anadolu Lisesi DİKAB öğretmeni Mustafa Cemil Kılıç, paylaşımların kendisine ait olduğunu kabul etti. Açıklamalarını Eğitim-İş adına yaptığını savunan Kılıç, “Ben merak ettiğim için sorduğum sorular var, bazı konularda da eleştirilerim var. Ben Türk milliyetçisiyim, Kemalistim, Atatürkçüyüm, ilahiyatçıyım, din bilginiyim.” dedi. Kılıç, “Daha çok İmam Hatip daha çok IŞİD” sözlerinden dolayı soruşturma geçirdiğini ve uyarı cezası aldığını konunun da orada kapandığını söyledi.

HABERİN TÜM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23