• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Destici: HDP Meclis'te olduğu sürece PKK ile mücadelemiz sonuç vermeyecek

Terörle mücadeleye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'ye sert ifadelerle yüklenerek, "Onlar mecliste olduğu sürece PKK ile mücadelemiz sonuç vermeyecek." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 22:32:00 - 2019-11-08 23:24:11

 Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Konya'nın Taşkent İlçesi'nde seçmenleri ile buluştu. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Destici, "Ülke insanları olarak el ele gönül gönüle verdiğimizde hem terör belasını yeneriz hem de diğer bütün meselelerimizi çözeriz." dedi.

Terörle mücadele için yapılan harcamalara da dikkat çeken Destici, şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti teröre son 30 yılda 1,5 trilyon dolar para harcadı. Bugün baktığımızda emeklilikte yaşa takılanlardan esirgenen rakam terörle mücadeleye harcanan miktarın onda biri. Bugün emeklilerimizin ya da asgari ücretlilerimizin beklentileri 30 yılda teröre harcadığımız paranın beşte biri bile değil." 

'Ülkemizin gelişmesini engellemek istiyorlar'

Emperyalist güçlerin Türkiye'nin gelişimini engellemek için ülkeye terörü bela ettiğini söyleyen Destici, sözlerine şöyle devam etti:

"Emperyalist güçler ülkemizin kalkınmaması ve ilerlememesi için terörü ayağımıza bağ yaptı. Bizim çözülemeyecek hiçbir problemimiz yok. Terör de buna dahil. Yeter ki azimli ve kararlı olunsun ve terörün tüm unsurlarına karşı topyekün mücadele edilsin."

'PKK'lılar mecliste olmamalı'

Terörle mücadele noktasında HDP'ye de sert ifadelerle yüklenen Destici, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kahraman Mehmetçiğimiz Suriye'nin kuzeydoğusuna PKK / YPG'ye karşı bir operasyon başlatmış. Sayın Dışişleri Bakanımız TBMM'yi özel oturumda bilgilendiriyor ama meclisi PKK'lı yönetiyor. Böyle bir şey olabilir mi? PKK ile böyle mücadele edilir mi? Böyle sonuç alınabilir mi? Bunlara destek vermemek gerekir. Dünyanın hiçbir yerinde teröre destek veren terörün partisi olmaz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hilâl

Sayın Destici doğru söylüyor. Mv maaşını alıp keyif çatıyor zehir zemberek devlete millete kin kusuyor mücadele verdiğimiz teröristlere destek verirler hdp chp partisi . Devletimiz bunların elinden vatandaşlığı alsın teröre Bulaşanlar mv olmasın 
 • Yanıtla

Recep

Başkan çok doğru söylüyorsun. Lakin bunları meclise taşıyan zillet ittifakçıları da aynı kafa aynı zihniyet. Benim maaşımdan kesilen vergilerle maaş alan bu zillete zehir zıkkım olsun, haram olsun. Bunların dokunulmazlıkları için TBMM ' ne öneri verseniz. Eskiden bunları atarsak kürtler bunları kurtarıcı görür derdik ama bu eşik geçildi. Bunlar ķürt temsilcisi değil , kürd' ü öldüren , çocuğunu kaçıran emperyal güçlerin maşasi olduğu artık ayan - beyan. Atın en azından onlara devletin parası gitmesin .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23