• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Deşifre oldular! Kanal İstanbul'un emlakçıları bakın kim çıktı

Partileri Kanal İstanbul'a karşı çıkarken CHP, İYİ Parti ve HDP'nin Arnavutköy ilçe başkanları, proje üzerindeki arazilerin emlakçılığını yapıyor. İlçe başkanları Kanal İstanbul güzergahında topladıkları arsalar üzerinden yüksek miktarda kar elde ediyor.

2020-01-21 13:19:00 -
Deşifre oldular! Kanal İstanbul'un emlakçıları bakın kim çıktı

Mega proje Kanal İstanbul'un ihale sürecine girmesiyle, Millet İttifakı'nı oluşturan CHP, İYİ Parti ve HDP grupları harekete geçti. Yeni Şafak'ın haberine göre; İttifak üyesi her bir parti, mega projeye karşı kampanya yürütürken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da bu süreçte öne çıkan isimlerin arasında yerini aldı.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu: Bir rant projesidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul'la ilgili "Kanal İstanbul devlet projesi değil, Erdoğan’ın rant projesidir" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu da benzer bir çıkışla "Bu proje ciddi anlamda bir rant projesidir" iddiasını ortaya attı. Millet İttifakı'nın diğer üyeleri de, mega projeye karşı olduklarını en yüksek perdeden dile getirdi.

Projenin emlakçıları CHP, İYİ Parti ve HDP'nin ilçe başkanları

Oysa Kanal İstanbul güzergahında yer alan arazilerin emlakçılığını CHP, İYİ Parti ve HDP'nin Arnavutköy ilçe başkanları yapıyor. CHP'den genel merkez, teşkilat ve milletvekili düzeyinde pek çok isim de yakın zamanda bölgeden arazi satın aldı.

CHP'li Tuncel birçok CHP'li isme arazi konusunda aracı oldu

CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Ruhi Tuncel, aynı zamanda 'Ruhi Tuncel Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı' adlı şirketin sahibi.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun Arnavutköy'e gerçekleştirdiği 'Kanal İstanbul' ziyaretinde, CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Ruhi Tuncel (sağda) hazır bulundu. Tuncel'in, Kanal İstanbul'a birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Dursunköy'de arazileri var. Aynı zamanda CHP'nin üst düzey pek çok ismine, bölgeden arazi satın almaları için aracı oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

siz çocukmu kandırıyorsunuz,madem rantı C.H.P.alıyor,o zaman niye kanala karşı çıkıyorlar.
 • Yanıtla

İşsiz Mühendis

Bu Milletten toplanan vergileri Kanal İstanbul'a kimsenin gömmeye hakkı yoktur,O paraları Üretime harcayın, Çalışma hayatını Felç ettiniz, ALLAH sizden bunun hesabını sorar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı