Denktaş paylaştı, KKTC'de olay oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) istifa eden Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın, Lefkoşalı siyasetçi Çetin Sadeli'ye, 'Maliye Bakanlığı'nı devrettim' diye sosyal medya hesabından paylaşım yapması gündem oldu.

18 Mayıs 2019 Cumartesi 20:08
Denktaş paylaştı, KKTC'de olay oldu

KKTC'de Ulusal Birlik Partisi ile Halkın Partisi arasındaki koalisyon görüşmelerine işaret eden Serdar Denktaş"Aldığım duyumlara göre pazarlıkların biteceği yok. Kimsenin keyfini bekleyemem. Ben yokken bu işi layığıyla yapacak güvendiğim bir arkadaşa bakanlığı devrediyorum ve gaçıyorum Hayırlı olsun" dedi. Sadeli'nin makama oturmuş fotoğrafını da yayınlayan Denktaş, "Yeni bakan ilk açıklamasını yaparken" notunu düştü.

Sadeli de, "Bu işler çok uzadı. Serdar Bey ile konuştuk, beni yerine vekil bıraktı. Kamuoyuna duyurulur" yazdı.

Denktaş'ın paylaşımı KKTC medyasında geniş yer aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, Denktaş'ın iletisinin altına, "Geçen gün de ben devrettim görevi Çetin'e. Doymadı bakanlıklara" yorumu yaptı.

"Hepimiz yiyeceğiz" diye film çekmişti

Çetin Sadeli, Ada'nın önde gelen siyasi figürlerinden biri. Çetin Sadeli, KKTC’de ocak 2018'de yapılan parlamento seçiminde, bağımsız milletvekili adayı olmuştu. Sadeli, siyasi partilerin tümünü de yolsuzluk ve hırsızlıkla suçlayarak, seçim döneminde "Yiyenler gidecek, hepimiz yiyeceğiz" sloganıyla reklam filmi hazırlatmıştı. Seçimi kazanamayan Çetin Sadeli, 3 bin 200 oy almıştı.

KAYNAK: DHA

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 20:08

YORUM YAZ

  • Üffürükten bakanÜffürükten bakan1 ay önce
    Bakanlık devir teslimine bak! KKTC' ye devlet demeye bin şahit; ringonun ahırı! İyi ki bir gece ansızın rumlar gelip basıp almıyorlar ellerinden o parseli!
  • Ke-mal Ke-mal 1 ay önce
    Iyide m.kamal ın ne alakası var kıbrısla?duvarda neden resmi asılı,yoksa orayida mi okurtarmış

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Haziran 2019