• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Davutoğlu ve Perinçek'i birbirine düşüren fotoğraf

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu HDP’li vekil Semra Güzel’in PKK’lı terörist ile fotoğrafının ortaya çıkması sonrası Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in teröristbaşı Abdullah Öcalan’a karanfil verdiği fotoğrafı gündeme getirirken, Vatan Partisi’nden Davutoğlu’na cevap geldi.

Yeniakit Publisher
2022-01-14 16:06:00 -
Davutoğlu ve Perinçek'i birbirine düşüren fotoğraf

 

Yeni Akit/Ankara

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 13 Ocak 2022 Perşembe akşamı, Haber Global kanalında katıldığı programda HDP’li vekil Semra Güzel’in PKK’lı terörist ile fotoğrafının ortaya çıkması ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e yönelik, “Eğer geçmişte çekilen bir resim dolayısıyla milletvekili hakkında böyle bir süreç başlatıldıysa yarın Cumhuriyet savcılarının, Doğu Perinçek’in Apo’ya çiçek verdiği resimle ilgili de aynı soruşturmayı başlatılmaları lazım. Tutarlılık bunu gerektirir” ifadelerini kullanırken, konuya ilişkin Vatan Partisi’nden Davutoğlu’na cevap geldi. Vatan Partisi’nden Davutoğlu’na gelen cevapta, “ABD’nin stratejik planlarına bağlanan ve yönetilen partilerden bu tür seslerin yükselmesi olağandır. Sayın Davutoğlu, görevden alındıktan sonra, ABD’nin yayın organlarında, ‘Ankara’daki adamımızı kaybettik’ diye yayın yaptığı kişidir. HDP/PKK ile ittifakları açık olan, FETÖ ve PKK’yı hapislerden çıkarma hedefine bağlanan Sayın Davutoğlu, Türkiye’de ABD Emperyalizmine ve onun terör örgütlerine karşı en önde ve en kararlı şekilde mücadele eden Doğu Perinçek’i hedef almaktadır” denildi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na sert bir cevap veren Vatan Partisi, şu ifadeleri kullandı:

“HDP/PKK ile ittifakları açık olan, FETÖ ve PKK’yı hapislerden çıkarma hedefine bağlanan Sayın Davutoğlu…”

1-“Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, 2000’e Doğru Genel Yayın Yönetmeni kimliği ile gittiği görüşmede, Abdullah Öcalan’a silahları bırakma, ABD planlarına alet olmama ve teslim olma çağrısı yaptığını, ilgili kitabında, yazılarında, yayın organlarında, kamuoyuna açık görüşmelerde, televizyon programlarında çok kez belirtmiştir.
2- Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek, Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmeler sonrasında açılan 3 ayrı davadan yargılanmış ve Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından aklanmıştır.

3- Bahsi geçen görüşmelerde dönemin önde gelen gazetecileri de görüşmeler yapmış ve hatta Turgut Özal’ın başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı dönemlerinde, gazeteciler aracılığıyla Öcalan ile birlikte basın toplantıları düzenlendiği basında yer almıştır.
4-Vatan Partisi’nin tarihi aynı zamanda PKK ile mücadele tarihidir. Bu mücadelede Vatan Partisi, PKK’ya karşı ilk şehitleri veren partidir. ABD’nin stratejik planlarına bağlanan ve yönetilen partilerden bu tür seslerin yükselmesi olağandır. Sayın Davutoğlu, görevden alındıktan sonra, ABD’nin yayın organlarında, “Ankara’daki adamımızı kaybettik” diye yayın yaptığı kişidir. HDP/PKK ile ittifakları açık olan, FETÖ ve PKK’yı hapislerden çıkarma hedefine bağlanan Sayın Davutoğlu, Türkiye’de ABD Emperyalizmine ve onun terör örgütlerine karşı en önde ve en kararlı şekilde mücadele eden Doğu Perinçek’i hedef almaktadır. Türkiye, içine girdiği zorlu süreçten, Üretim Devrimiyle ve Vatan Partisi’nin de merkezinde bulunduğu bir Üreticilerin Milli Hükümetiyle çıkacaktır”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Doğru

ama davutoğlu sonuna kadar haklı
 • Yanıtla

İsa

Davutoğlu doğru söylemiş.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23