• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Davet gelirse Ayasofya'ya ilk namaza giderim" diyen Muharrem İnce'den yeni açıklama

Bir televizyon programına telefon aracılığıyla bağlanarak "Davet gelirse Ayasofya'ya ilk namaza giderim" diyen CHP'li Muharrem İnce, geniş yankı uyandıran bu açıklamasına açıklık getirdi.

Yeniakit Publisher
2020-07-12 11:39:00 -
"Davet gelirse Ayasofya'ya ilk namaza giderim" diyen Muharrem İnce'den yeni açıklama

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Halk TV’de katıldığı bir programda gazetecilerin, “Peki Ayasofya’ya namaza gidecek misiniz?” sorusuna verdiği “Davet olursa icabet ederim” yanıtı sosyal medyada yankı buldu.

Hürriyet'e açıklamalarda bulunan İnce, kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

Ezanın davet olduğunu bilmeyecek kadar cahil olmadığını belirten Muharrem İnce, "Bir davetli listesi çıkarılma ihtimali yüksek gibi görülüyor. Ben buna yönelik olarak söyledim." dedi.

"Davetli listesi çıkarılma ihtimali yüksek gibi"

İşte İnce'nin o açıklamaları:

Ezan davettir. Bunu bilmeyecek kadar cahil değilim. Namazın daveti, tabii ki ezandır. Ama pandemi koşullarındayız. Bu bir. İkincisi ilk kez kılınacak namaza talep fazla olacak. Herkes giremeyeceğine göre buna bir sınırlama getirilmesi kaçınılmaz olabilir. Bir davetli listesi çıkarılma ihtimali yüksek gibi görülüyor. Ben buna yönelik olarak söyledim. Bunu kastettiğimin herkes tarafından anlaşılmış olması lazım. Anlamayanların iyi niyet sahibi olmadıklarından yüzde yüz eminim.

"Ayasofya’nın açılmasında bir sakınca görmüyorum"

Türkiye bağımsız bir ülke. Bu kararı Türkiye verir. ABD veremez, Yunanistan veremez. Biz veririz. Ayasofya’nın açılmasında bir sakınca görmüyorum. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müze kararı veren Atatürk’ü eleştirmesine itiraz ediyorum."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet şeşen

Davete gerek yok gunde 5 defa ezan okunuyor gerek var mi?
 • Yanıtla

Ulvi

Esasında elle tutulur yerli ve milli nadir adamlardansın ama yelkenlerin dolu iken yapman gerekenleri yapmayınca K.K. ne yazık ki senin yelkeninide indirdi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı