• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dava adamı Emin Üstün’ü dualarla uğurladık

Faizli sistemin belini kırarak milyonlarca garibanın duasını alan Emin Şirketler Grubu Onursal Başkanı Abdurrahman Emin Üstün dualarla uğurlandı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’ndeki cenaze namazına; Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ve Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahasanoğlu da katıldı.

2019-12-29 09:37:00 - 2019-12-29 09:57:41

 Haber Merkezi 

Yüzbinlerce kişiyi faiz belasından uzak tutarak ev ve otomobil sahibi yapan Emin Şirketler Grubu’nun Onursal Başkanı Abdurrahman Emin Üstün, dün dualarla omuzlarda ebedi aleme uğurlandı. Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nin avlusu binlerce seveniyle dolarken, iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri de cenazeye akın etti. Türkiye’nin kalkınması için mücadele eden hayırsever işadamı Üstün’ü Hakk’a yolcu ettik.

Ömrünü İslam’a adadı

Ömrünü İslam davasına adayan ve milyonların hayallerini gerçekleştirmesinde öncülük eden Üstün’ü son yolculuğunda yalnız bırakmak istemeyen binlerce kişi dün ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazı için Marmara İlahiyat Fakültesi’nin avlusuna akın etti. Faiz sistemini yenen ve kredi belasına bulaşmadan ev ve araba almanın yolunu açan Üstün, bu alanda bir ekol oluşturmayı da başarmıştı. Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahasanoğlu ve Akit TV Genel Koordinatörü Serdar Uslu da, Üstün’ün cenaze namazında saf tuttu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yanı sıra MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan ve birçok önemli isim de Üstün’ü ebedi aleme uğurlamak için camiye geldi. Namaz sonrası tekbirler eşliğinde omuzlara alınan Üstün’ün cenazesi, Karacaahmet Mezarlığı’na yine aminler eşliğinde defnedildi.

150 bin kişiyi ev sahibi yaptı

Türkiye’de 150 binin üzerinde kişiyi ev ve otomobil sahibi yapan Emin Üstün, aynı zamanda Eminevim, Eminotomotiv, Eminotomotiv 2. El, Emin Gayrimenkul Geliştirme, Emin Tarım ve Hayvancılık, Emin Enerji ve Emin Sigorta şirketlerini bünyesinde barındıran Emin Grup’un Onursal Başkanlığı’nı yürütüyordu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

MurtazaUsta

Allah rahmet etsin de, rahmetliyi öyle övüyorsunuz ki neredeyse cennete sorgusuz sokacaksınız. Yaptığı iş öyle pekte islami değil hani. Parayı parayla satma işi fazlalığı da organizasyon ücreti diye cebe indiyorlar. Kendisi evi peşin alıp sana vadeli satsa tamam ama o da yok.
 • Yanıtla

Turan

Ulan görende babasının hayrına milleti ev araba yaptı sanır.Neyse Allah rahmet eylesin sevabı günahıyla.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı