Darbeci Avf, Sisi’nin sınıf arkadaşı çıktı

ABD’nin kuklalarıyla darbe yaptırdığı Sudan’daki gelişmeleri değerlendiren Polis Akademisi Öğretim Üyesi Dr. Selim Öztürk, “Yönetime el koyan Savunma Bakanı Avf, Sisi ile Kahire’deki harp akademisinden sınıf arkadaşı. Sisi’nin yanı sıra Mısır’daki darbedeye destek veren İsrail, Suudi ve BAE de yine darbede rol oynadı” dedi.

22 Nisan 2019 Pazartesi 12:32
Darbeci Avf, Sisi’nin sınıf arkadaşı çıktı

 Muhammet Kutlu  Ankara 

Sudan’da ekmek zammını fırsat bilip fitneyle halkı sokağa döken siyonistler ve Amerika, bölgeyi kendi istekleri doğrultusunda dizayn etmeye devam ediyor... ABD ve Siyonist emperyallerin yönlendirmesiyle askeri darbe yapılan Sudan ile ilgili gelişmeleri değerlendiren Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Selim Öztürk, “Sudan’da yönetime el koyan Savunma Bakanı Avad bin Avf’ın Kahire’de harp akademisinde okuması, ayrıca Sisi ve şuan Sisi’nin yakın çalışma arkadaşı olan Mısırlı generallerin de sınıf arkadaşı olmasıdır. Bu durum acaba darbenin arkasında Sisi olabilir mi sorusunu akıllara getirmektedir. Avf’ın kısa sürede istifa etmesiyle yerini alan Korgeneral Abdul Fattah Abdulrahman Burhan’ın da aynı ekolden olduğu bilinmektedir. Sisi’nin Mısır’daki 2013 yılındaki darbesinin arkasında da Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) olduğunu düşünürsek Sudan’daki bu ordu girişiminin arkasında da aynı hattın (Suudi-BAE) olduğu fark edilmektedir. Sudan’da Ömer el Beşir ile birlikte Müslüman Kardeşler üyelerinin de tutuklandığı ve ev hapsinde tutulduğu bilinmektedir. Ayrıca darbede parmağı olan diğer bir isim Sudan istihbarat şefi Salih Abdullah Goş’un hem CIA hem de BAE ile yakın ilişkilerinin olduğu yazıldı” dedi.

Her darbenin arkasında onlar var

Selim Öztürk, “Afrika kıtasında vuku bulan üç önemli olayda askeri darbeler yolu ile Suudi-BAE hattının, tabi ki arkasında İsrail ve ABD desteğinin, bölgede yeni bir dizayn yapma girişimlerinin olduğunu görüyoruz. Bunun için, önlem alma amacıyla Suudi Arabistan ve BAE ordunun içerisindeki temas halinde oldukları aktörler vasıtasıyla darbe mekanizmasını harekete geçirmekte ve cunta faaliyetleri örgütleyerek Sudan, Libya ve Cezayir gibi ülkeleri kendi hatlarına getirmeye çalışmaktadırlar” şeklinde konuştu.

IMF, Beşir’in sonu oldu

Öztürk, şöyle devam etti: “Ömer el Beşir 2011’de ülkenin bölünmesi ile birlikte ülkenin petrol gelirlerinden yüzde 75’inden mahrum kalmış ve bu da döviz gelirlerinde yüzde 60 kayba neden olmuştur. IMF ile anlaşmak zorunda kalan Beşir, IMF’nin verdiği tavsiyeler doğrultusunda özelleştirmeler yapınca 80 bine yakın kişi işsiz kalmış ve bu da öfkeye neden olmuştur. IMF ile anlaşan Beşir, Batı’nın ve ABD’nin artık kendisi ile iyi geçineceğini düşünmüş, fakat ABD yaptırımları bir türlü kaldırmamıştır. Tam tersine, IMF telkiniyle yapılan özelliştirmeler işsiz sayısını artırmış, halkı patlama noktasına getirmiştir. Beşir’in Şam ziyareti ve Rusya ile yakınlaşması sonrası Trump, İsrail, Suudi ve BAE vasıtasıyla darbeyi organize etti” ifadesini kullandı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 12:32

YORUM YAZ

  • Teyyo Teyyo 28 gün önce
    Yalnız Akp li yöneticilerinin Sudan da aldıkları arazilerin durumu kelek gibi. Türkiye den gelen paralara Ordu el koymuş. Akit yöneticilerin de paracığı varmıydı acaba:)
  • veliveli28 gün önce
    şeytanın çocuklarının şerrinden Allah korusun. Mutlaka durdurulmaları gerekiyor. Tüm dünyayı darbe kumpaslarıyla yeniden dizayn etme işinde tam yol ilerliyorlar.
  • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu28 gün önce
    İlk gün SUDAN,da darbe oldu AKİTE yorum yazmıştım bunun arkasında MISIR İSTİHBARATI var demiştim çünkü MISIR İSTİHBARATI Atap dünyasına hakim ve tabii AMERİKA,dan desteğini aldılar,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019