• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni Anayasa açıklaması

Yeniakit Publisher
2023-05-22 22:48:00 - 2023-05-23 00:20:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni Anayasa açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi millî irade eliyle hazırlanan yeni bir Anayasa’ya kavuşturmak bizim en büyük arzumuz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Anayasa değişikliği için Cumhur İttifakı'yla çalışmaya hazırız" şeklindeki ifadelerine yönelik değerlendirmesi sorulan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizi milli irade eliyle hazırlanan yeni bir anayasaya kavuşturmak bizim en büyük arzumuz. Yeni dönemde en büyük gayretlerimizden biri bu konu olacak. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en önemli hedeflerinden biri de bu yeni anayasa meselesi. Bir darbe dönemi ürünü olan anayasadan demokrasimizi kurtarmak istiyoruz. Elbette bunu da en geniş mutabakatla yapmayı arzu ediyoruz. Cumhur İttifakı olarak önce tabii kendimiz bir değerlendirme yapacağız.

Atılacak adımları yine Cumhur İttifakı olarak belirleyeceğiz. İnşallah bu uzlaşıyı sağladıktan sonra diğer tekliflere de bakacağız ama şu bir gerçek ki önce Cumhur İttifakı olarak bu işi nasıl sağlam bir zemine oturtabiliriz. Çünkü şu anda genel başkan veya lider olarak ortada olanlar 28 Mayıs'tan sonra acaba ortada olacaklar mı? Onların herhangi bir inisiyatifi olacak mı?

Şimdi 28 Mayıs'ta Cumhur İttifakı olarak, Erdoğan olarak eğer inşallah bu sandıklardan çıkmamız halinde devran tamamen değişiyor. Bunların hemen hemen tamamı ne olacak, siyasi mevta olacak. Onların artık kendi milletvekilleri üzerinde ne kadar inisiyatifi olabilir bilemem. Devran değişecek. Yeni bir aritmetik ortaya çıkıyor. Yeni bir yapı ortaya çıkıyor. Bu yeni yapıda Türkiye geleceğe çok farklı bakacak. Görelim, Mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler."
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yeşil babur

Yeni anayasa çok komik şimdi soruyorum sn Erdoğan a Müslümanmısın evet diyerek bizde biliyoruz Müslüman olduğunu şimdi MÜSLÜMAN NIN ANA YASASI KURAN I KERİM DEĞİLMİ EVET MÜSLÜMAN ŞERİATA LA YÖNETİLMELIMİ EVET MÜSLÜMAN HZ MUHAMMED SAV ÜMMET İNİ ÇİZGİSİNDE OLMALI MI EVET PEKİ SİZ ALLAH AZZE VE CELLE 'NİN KANUNUNU NEYİNI BEĞENMESENİZ DE YENİ ANA YASA YAZARSINIZ BUMU İSLAM ANLAYIŞIN BAKIN SİZE OY VERDİK NİÇİN ŞERİAT HAKİM OLSUN DİYE ALLAH AZZE VE CELLE NİYETİMİZİ BİLİYOR YA BUNU BİLİN Kİ BÜYÜK ZÜLÜM OLUR KENDİNŞZE

hun

g20 den ,bm den,avrupadan bilmem ne insan haklarıihayvan hakları ,kadın haklarıyla nah erli milli islami anayasa hazırlarsınız
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23