• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz F-35 açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan F-35 krizine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "F-35 olayını da çok çok önemsemiyoruz. 1.4 milyon dolar ödeme yaptık. Gövdeye ait parçasını biz Türkiye'de üretiyoruz. Burada yapıldığı halde böyle bir karar alıyorlar" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-13 19:31:00 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz F-35 açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde aralarında Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman'ın da bulunduğu gazete, televizyon ve ajansların yöneticileriyle bir araya geldi. Başkan Erdoğan burada gazetecilerle yaptığı sohbet sırasında F-35 krizi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, ''F-35 olayını da çok çok önemsemiyoruz. Öyle veya böyle biz de F-35 in muadili uçak üreten yerler var mı var. Oralardan teklifler gelmeye başladı. Mesele güçlü olmak'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satırbaşları;

Şu an itibariyle tespit ettiğiniz noktada akıl tutulması yok değil var. Bütün bunlara rağmen sabırla bu süreci götürmek durumundayız. Öfke ile kalkan zarar ile oturur. Sabırla inşallah zafere.

ABD Başkanı Donald Trump ile bir kaç kez görüşmemiz oldu. Ayın 13'ünde randevulaşmamız oldu.

"Siz bize silahı bedava vermiyorsunuz"

'Ekonomik yaptırım' gibi ifadeler kullanılıyor... Bugün Almanya Şansölyesine de söyledim. NATO'da ortak olduğunuz stratejik ortağınıza yönelik ekonomik yaptırımlarınızı ve silah göndermeyeceğim demenizi bana bir izah edin dedim. Siz bize silahı bedava vermiyorsunuz. Biz bulunduğumuz noktada NATO'yu nasıl koruyacağız. Siz vermezseniz dünyada bu silahları temin edecek yer bitmedi.

"İHA'yı ve SİHA'yı vermediler yaptık" 

İHA'yı vermediler İHA'yı yaptık. SİHA'yı vermediler SİHA'yı yaptık. Şimdi bir kademe daha ilerisini yapıyoruz. Bizim dik durmamız yolumuza bu şekilde devam etmemiz en idealidir.

"F-35 olayını çok önemsemiyoruz"

Acil durumlarda çok daha farklı versiyonlarımız var. F-35 olayını da çok çok önemsemiyoruz. 1.4 milyon dolar ödeme yaptık. Gövdeye ait parçasını biz Türkiye'de üretiyoruz. Burada yapıldığı halde böyle bir karar alıyorlar.

Öyle veya böyle biz de F-35 in muadili uçak üreten yerler var mı var. Oralardan teklifler gelmeye başladı. Mesele güçlü olmak.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasan

Simdi hani biz kendi silahimizi uretiyorduk. Kacinci ulke oldu silah satmayi durdurdu 
 • Yanıtla

Ovalı

Sayın cumhurbaskanim , kâfirin karşısında sakın ekiler gibi eğilme. Allah seninle beraberdir. Bizde millet olarak canu gönülden yanındayız, münafık ve hayinler hariç
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23