• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Oğuzhan Asiltürk yine hedefte!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinden sonra Saadet'li bazı isimlerin lincine maruz kalan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kudüs Tv canlı yayınında konuştu. Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek gündemi değerlendiren Asiltürk, yine aynı isimlerin hedefi haline geldi.

Yeniakit Publisher
2021-03-04 19:09:00 -

 Yeniakit.com.tr 

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kudüs Tv canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe sorusuna cevap verdi

Asiltürk, program moderatörünün 'Osman Nuri Kabaktepe'nin AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görevi devralmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna, "Bunu çok olumlu görüyorum." diyerek cevap verdi. 94 ruhu ile 2023 hedefinin anımsatıldığı Oğuzhan Asiltürk, geçmişte yaşadıklarını anlattı: "Geçmişte bizim insanlarımız bana hep 'Biz vakit namazlarını imamlarla kılmak için camiye giremiyoruz' diyerek şikayette bulunuyorlardı. 'Niye gelemiyorsunuz?' diyordum. Çünkü kutuplaşma sebebi ile sorunlar yaşanıyordu. Çoğu kişi cemaat çıktıktan sonra namaz kılıyordu."

'Sayın Cumhurbaşkanına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini ziyaretinden sonra hedef alınan Asiltürk, sözlerine Erdoğan'a teşekkür ederek devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Mezun olduğu zaman genç bir kardeşimizken de bana gelirdi. Hala da 'abi' der. Beni ziyaret ederek de biraz önce anlattığım kutuplaşmasını önlemek için elinden geleni yapmış oldu. Biz şimdi hepimizin şikayet ettiği çatışmayı ortadan kaldırmak için çabalayan bir insana 'geçmişte şöyle olmuştu' dememiz akıl ve mantıkla bağdaşmaz. Biz günü yaşıyoruz. Geçmiş yaşandı ve bitti."

Sahneye, İmamoğlu destekçisi Ali Aktaş çıktı

Muhalif medyanın kucak açtığı, Oğuzhan Asiltürk'ün 'O kim ki?' dediği Saadet Partisi'nin 2019 Antalya belediye başkan adayı Ali Aktaş, Asiltürk'ü yine hedef aldı. "Oğuzhan Asiltürk'ün kalbi Tayyip Erdoğan'a iyice meyletmiş durumda." diyerek rahatsızlığını açıkça beyan eden Aktaş, "Milli Görüş Lideri, Saadet Partisi Genel Başkanı kimse odur. Milli Görüş'ü bir cemaate dönüştürüp Saadet Partisi'ni o cemaatin kurumlarından sadece biri haline getirmeye çalışan hiç kimseye zerrece itibar etmiyorum." ifadelerini kullandı. Aktaş, 2019 seçimlerinde SP'nin İBB Başkan adayı da olmuş, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'na para bağışında bulunarak ona destek vermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali Aktaş

Bunun iyice araştırılması lazım 
 • Yanıtla

Ahmet

Ali Aktaş a iyi bakın tipi İmamoğlu nün ayna görüntüsünü andırıyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23