• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cuma duası şifa duası, af duası, zenginlik duası, gafletten kurtulma duası

Cuma günü Müslümanlar için haftanın bayramıdır. Çünkü cuma günü af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı bir gündür. Cuma günü öğle bir vakit vardır ki o vakitte yapılan dua geri çevrilmeyeceğini Allah Resulu (s.a.v) müjdelemiştir. Ebû Sa‘îd el-Hudrî (r.a.)dan rivâyet edildiğine göre, Rasûlüllâh (a.s.v.) şöyle buyurdu: Her kim Cuma gününde Kehf Sûresi’ni okursa, o iki Cuma arasını o kimse için nûr gibi parlatır.” İnsanlar cuma günü manevi olarak biraz daha dolu olurlar. Günaha bulaşmış kişiler af ve bağışlanmanın yolları arar günahlardan tövbe etmek için duaya sarılmak ister. Peki Cuma günü şifa duası, af duası, zenginlik duası, gafletten kurtulma duası nedir?

2019-11-15 08:29:00 - 2019-11-15 08:35:50
Cuma duası şifa duası, af duası, zenginlik duası, gafletten kurtulma duası

Cuma günü Müslümanlar için haftanın bayramıdır. Çünkü cuma günü af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı bir gündür. Cuma günü öğle bir vakit vardır ki o vakitte yapılan dua geri çevrilmeyeceğini Allah Resulu (s.a.v) müjdelemiştir. Ebû Sa‘îd el-Hudrî (r.a.)dan rivâyet edildiğine göre, Rasûlüllâh (a.s.v.) şöyle buyurdu: Her kim Cuma gününde Kehf Sûresi’ni okursa, o iki Cuma arasını o kimse için nûr gibi parlatır.”  İnsanlar cuma günü manevi olarak biraz daha dolu olurlar. Günaha bulaşmış kişiler af ve bağışlanmanın yolları arar günahlardan tövbe etmek için duaya sarılmak ister. Peki Cuma günü şifa duası, af duası, zenginlik duası, gafletten kurtulma duası nedir?

Halimiz sana aşikar Ya Rabbi! Durumumuz ortada Ya Rabbi! Günahlar içinde olarak bir çıkmazın içinde olduğumuz ortada Ya Rabbi! Ey çaresizlerin çaresi olan Rabbimiz, Allah'ımız, Yaratıcımız! Senin kapından hangi kapı var ki bizleri bağışlayacak, bizlere rahmet ve merhamet edecek. Sen teksin, sen bir sin. Sen kadiri mutlaksın. Sen tevvapsın. Sen Gafursun. Sana geldik Ya Rabbi! Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) yüzü suyu hürmetine bizleri bağışla, bizleri affet. Cuma gününün hürmetine, cuma günü kabul edilen vaktin hürmetine bizleri bağışla. Ya Rabbi bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanın keşke yapmasaydım. İnşaallah bir daha ben yapmayacağım. diyen kullarından olmak istiyoruz. İçimizi dışımızı bir eyle. niyetlerimizi salih eyle. Bizleri doğru yolda olanlardan eyle. Bizleri Kur'an ve sünnet üzerine eyle. İçimizi dışımızı nur eyle. Amin.

Cuma günü şifa duası, af duası, zenginlik duası, gafletten kurtulma duası

- İmam Gazali'ye göre, cuma günü bin kere ''Ya Allah'' demek, o kişiyi evliyalar sınıfına katar.

Yine aynı şekilde, Cuma günü namazdan önce yüz defa “Ya Allah, Ya Hu” diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir.

Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Rahman” diyenler unutkanlıktan ve gafletten kurtuldukları gibi kalpleri de nurlanır. 

Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Gaffar” ism-i şerifini okuyanlar affa mağfirete mazhar olurlar.

Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur.

Cuma gecesi 1000 defa “Yâ Muhsî” ism-i şerifini okuyanın kıyamet gününde hesabı kolay olur.

Cuma günü 1000 defa “Yâ Vâlî” ism-i şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olur, işleri kolaylaşır.

10 hafta süreyle Cuma günleri onar defa “Yâ Ganiyy, Yâ Muğni” ism-i şeriflerini okuyan zengin olur.

Cuma geceleri 100 defa “Yâ Dârr” ism-i şerifini okumaya devam eden Cenabı Hakka yakın olur ve zarar verici şeylerden emin olur. 

Cuma namazından sonra yüz defa “Yâ Gafur” ism-i şerifini okuyanlar af olunur. 

Cuma namazında hutbe esnasında yüz defa “Ya Basîr” ism-i şerifini okuyanı Cenab-ı Allah hidayete erdirir, kalp gözünü açar.  

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23