Cübbeli Ahmet Hoca o yorumlara isyan etti!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 11 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazası hakkında yapılan yorumlara isyan etti.

13 Mart 2018 Salı 15:26
Cübbeli Ahmet Hoca o yorumlara isyan etti!

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a giden Başaran Yatırım Holding'e ait özel jet düşmüş, 3'ü mürettebat 11 kadın hayatını kaybetmişti.

Korkunç kaza sosyal medyada büyük yankı uyandırmış hayatını kaybedenler hakkında yakışıksız ifadeler kullanılmıştı.

Kazada hayatını kaybedenler hakkında yapılan yorumlar kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü de rahatsız etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kötü niyetli yapılan yorumlara tepki gösteren Cübbeli Ahmet Hoca, "Sosyal medyada bu yavrularımızın zenginlikleriyle, giyim kuşamlarıyla ve özel hayatlarıyla ilgili 'Allah bunlara rahmet etmesin' demeye varacak kadar ileri giden yorumları da şiddetle kınıyor, bunların dînen ahlâken ve vicdânen kabul edilebilir bir tarz olmadığını ifade ediyorum" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım: 

"Elim Uçak kazasında vefat eden kızlarımıza Allah-u Teâlâ'dan rahmet niyaz eder, kederli ailesine sabırlar dilerim.

Bu hadise üzerine sosyal medyada bu yavrularımızın zenginlikleriyle, giyim kuşamlarıyla ve özel hayatlarıyla ilgili "Allah bunlara rahmet etmesin" demeye varacak kadar ileri giden yorumları da şiddetle kınıyor,bunların dînen ahlâken ve vicdânen kabul edilebilir bir tarz olmadığını ifade ediyorum.

Neticede ölümün de çeşitleri vardır böyle bir kazada ve gurbette vefat etmiş olmaları bizleri son derece mahzun etmeli ve onlara rahmet duası yapmaya sevk etmelidir.

Nitekim benim 17 yaşındaki kızım bu nedenle ağlamıştır. İslamdan öte insanlık buu iktizâ eder. Onların hayat tarzları bir Müslümanı alakadar etmez ve Allah'ın geniş rahmetini daraltacak yorumlar yapmasını meşru kılamaz.

Dolayısıyla vefat etmişlerin arkasından yapılan bu gibi yorumlar ahiret bakımından hak ve hukuku mûciptir, vefat edenlerden helallik almak da mümkün değildir. Dolayısıyla hepimiz bu hususta yorum yazmanın da konuşmak gibi sahibini mesul kılacağını düşünerek sorumlu davranmalıyız.

Şu bilinsin ki şirk dışında hiçbir büyük günah mağfiret duasına mani değildir.Rabbimize hiçbirşey vacip değildir."

 

Günün Özeti

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 15:26

YORUM YAZ

 • HakanHakan9 ay önce
  Ne sehidi arkadasim ? Sehit allah yolunda oldurulene denir. Herkesi sehit mi ilan edeceksin. Az zeka yahu
 • HakanHakan9 ay önce
  Hocam cok guzel konustunuz amma neden toplumu uyandrmazsiniz dogu gutada binlerce insan oluyor. Onlar arap diyemi konusmuyorsunuz ? Tvlerde cikip hergun ayni menkibeleri anlatan hocalarin hepsi vebal altindadir. Hocalarin su zamanda sehir sehir dolasip ummeti ayaga kaldrmasi lazim gelir.
 • UğurUğur9 ay önce
  ..... Daha dün bi yolcu otobüsü tıra çarptı kaç kişi öldü zengin çocukları kadar haber olmadı
 • Ali kirmanAli kirman9 ay önce
  O yorumlari yazan hakkiyla musluman mi acaba..ahmet hoca arastir incele öyle yaz....
 • Emre BayındırEmre Bayındır9 ay önce
  ...Onların ölümlerine söz eden yok zaten. Medyanın, zenginlere gösterdiği ilgi ve alakadan dem vuruyor millet. Bu ülkede her gün onlarca insan vefat ediyor bir çok kazada. Ya üçüncü sayfada çıkar bu haberler, ya da hiç çıkmaz. Zenginin canı daha mı kıymetli ? Ve sen neden böyle heyecanlandın da bu habere bu denli ilgi gösterdin? 
 • mehmetmehmet9 ay önce
  Burdan tek şey yazıyorum benim anladıgım dile yazıyorum yer yüzündekilerine merhamet etmeseniz cenabı ALLAHTAsize merhamet etmez..düşünebiliyormusun 10 bin metresen topraga düştüğünü düşün o haline birileri oh diyor bu kadardamı kalbiniz kararmışmüslümanın kalbinde merhamet ve acıma olmalıdır kin müslümanda olmaz....
 • arefaref9 ay önce
  cübbeli ahmet hocamı bir kezdaha takdir ettim ,reina daki terör saldırısında şehit olanlar içinde iğrenç yorumlar yapanlara gereken cevabı vermişti,şimdide bekarlığa veda partisi bahane edilerek elim bir uçak kazasında şehit düşen yavrucaklara çemkirenlere gereken cevabı verdi ,bütüncemaatleri kötügörenler cübbeli hocam gibi çağdaş aydın bir tarikat hocasına haksızlık ediyorlar
 • mahmut mahmut 9 ay önce
  Allah bizi cehaletten kurtarsın. Güzel konuşan, güzel yaşayan insanların zirvesi olan Habibullah ın ahlakıyla ahlakla anlardan eylesin.
 • Güzide erenGüzide eren9 ay önce
  Yazıklar olsun.Bu olaya çok üzüldüm .Ne oldu bize.Başkaların acılarındanmutluluk duyuyoruz. Ben olayı duyduğum anda çok üzüldüm onları tanımıyorum.Allah rahmet eylesin. Rabbim ailesine sabır versin. Hiç mi düşünmüyozevlat acısı ceken bir anne baba var. Nasıl bu kadar vicdansız olduk..Bunları diyenler kendileri ölmeyecek mi.
 • basakbasak9 ay önce
  Rabbim rahmet eylesin ins. Yüreginde merhamet duygusu tasiyan zaten böyle bir yorum yapmaz. Allah herkese iman selameti versin. Allah razi olsun hocam
 • Yakup inciYakup inci9 ay önce
  ....bekarliga veda partisi nasil olmus bir ikiresim yayinlayinda bizde ogrenelim
 • Ömer GençÖmer Genç9 ay önce
  Sohbetleri dinlersen Doğu Guta için neler yaptığıni anlarsın sadece laf değil yani...bilgi sahibi olmadan anlamadan anlamaya dahi çalışmadan hemen yargılamak ne kolay.Klavye mucahidi olmayalım.Azcık araştırmak lazım...
 • Agah OgretmenAgah Ogretmen9 ay önce
  ...Allah herşeyi biliyor...
 • ssseeessseee9 ay önce
  ALLAH RAHMET EYLESIN BEYLER AYNAYA BAKMADAN KONUSMAYIN MÜSLÜMANI VE INSANLARI YARGILAMAK BIZE DÜSMEZ HERKES KENDI IMTIHANIYLA MESKUL OLSUN
 • Hakki savunanHakki savunan9 ay önce
  Ağlamişdir Allahin izniyle kardeşlerim. Allah vefat eden kardeşlerimize Rahmet eylesin.
 • SinanSinan9 ay önce
  Haklısın...
 • İAKPINARİAKPINAR9 ay önce
  Hay yüreğine sağlık...
 • AhmetAhmet9 ay önce
  Cübbeli ahmet bey ....  normal bu yorumu yapması
 • KmKm9 ay önce
  Hocamiz bu olayla ilgili fikrini beyan etmis. Dogu Guta haberde gecmedigi icin dillendirmemis. Sen Arakanda, Dogu Turkistanda ve diger mazlum cografyalarda olenler icin agladin mi? Yorumunda bahsetmemissin cunku..
 • SafaSafa9 ay önce
  .....Ölen ölmüştür imanlı gidenlere rahmet dileriz. Yolunu Kuran a uydurmalıdır derim.
 • eminemin9 ay önce
  O yorumları yaoan kişilerin...ilgisi yok. hasetlikten sadece
 • ŞEREFETTİN ŞİMŞEKŞEREFETTİN ŞİMŞEK9 ay önce
  SENİN KIZIN DOĞU GUTADAKİLERE VEYA DİĞER ÜLKELERDE ZULÜM GÖRÜP ÖLDÜRÜLEN MÜSLÜMAN ÇOCUKLARIADA AĞLADIMI ACABA
 • MAHİRMAHİR9 ay önce
  PEKİ O SOSYAL MEDYADA YAPILAN BU YORUMLARI HAKKATEN KENDİNİ MÜSLÜMAN ZANNEDEN KİŞİLER TARAFINDAN YAPILDIĞINA EMİNMİSİNİZ
 • AbdullahAbdullah9 ay önce
  Bu kızların arkasından konuşan kim varsa, anasından babasından çocuğundan çıkarsın Allah. Amin
 • serkanserkan9 ay önce
  Konuş hocam konuş ki edeb bilmez dilleri dönmez cahil konuşmasın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Aralık 2019