CNN Türk'ten İmamoğlu'na yalanlama geldi!

CNN Türk, CHP'liler tarafından mağduriyet olduğu iddia edilen 'İmamoğlu yayını' nedeniyle dört kameramanın görevine son verildiği iddiasını yalanladı. Açıklamada "Kurumumuz bünyesinde görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır" denildi.

24 Mayıs 2019 Cuma 12:30
CNN Türk'ten İmamoğlu'na yalanlama geldi!

Sözcü TV'de Uğur Dündar'ın sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu ayrıca, dört kameramanın söz konusu yayında yakın çekim yapmaları nedeniyle işten çıkarıldığı iddiasını izleyicilere aktardı.

Bu kişilerin isimlerinin Tanju Esen, Metin Bıyık, Melih Özlem ve Mert Tetik olduğu iddia edildi.

CNN Türk'ten açıklama geldi

Söz konusu iddia, sosyal medyada en çok tartışılan konuların arasına girdi.

CNN Türk'ten yapılan açıklamada ise "Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Tarafsız Bölge programının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir. Kurumumuz bünyesinde görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır" dendi.

Kurumun açıklamasında CNN TÜRK’e teknik hizmet veren şirketin konu ile ilgili ilettiği yazılı belge de yer aldı.

​Buna göre Özkan Prodüksiyon tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Medya Grubunuz bünyesinde ver alan yayın kuruluşlarına tarafımızdan teknik prodüksiyon hizmetleri verilmektedir. Bildiğiniz üzere, Medya Grubunuza ait CNN Türk televizyonunda 20.05.2019 tarihinde yayınlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun konuk olarak katıldığı 'Tarafsız Bölge' isimli programın çekimleri de tarafımızdan gerçekleştirilmiştir. Bu program ile ilgili olarak sosyal medyada bir süredir 'yayın nedeniyle personel çıkartıldığı' gibi asılsız iddialara yer almaktadır. Özkan Prodüksiyon Ticaret Limited Şirketi olarak söz konusu yayın nedeniyle bünyemizde çalışan herhangi personelin iş akdine son verilmediğini tarafınıza bildirmek isteriz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 12:30

YORUM YAZ

 • hercaihercai26 gün önce
  Aptulah, ne yaziyor burda, iyi oku!''CNN Türk'ten yapılan açıklamada ise "Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Tarafsız Bölge programının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir. Kurumumuz bünyesinde görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır" dendi.''Sen de Ekrem Hahamoglu gibi yalancisin!
 • hercaihercai26 gün önce
  Programi kisa sure Yeni Akit' te izledim. Ahmet Hakan moderatorlugunu hic iyi yapamadi. Belki de korktu sorabilecegi sorulardan.
 • vatandaşvatandaş26 gün önce
  bu zevatınhayatları yalan , bir eksik bir fazla ne farkeder
 • VATAN DAŞVATAN DAŞ26 gün önce
  Hey gidi Ahmet Hakan... Kanal 7'de özgürdün. Bu özgürlüğü sola yaranmak için muhafakarlar aleyhine kullanırdın. Konuğun muhafazakarsa gerçek bir gazeteci gibi soruları yağdırırdın. Soldansa konuk, çanak sorularla parlatırdın. Ben de kızıp dururdum, 28 Şubat sürecinde elimizde bir kanal var, bu kanalda da bu adam... Neyse yaranmaya çalıştığın sola geçtin, sen bizden kurtuldun biz senden... Heyhat ki dünya hep düz değil... Şimdi, bizim sırtımızdan yıllar süren çabayla elde ettiğin TARAFSIZ! yaftan fena dökülüyor. Etme bulma dünyası....
 • KarakurtKarakurt26 gün önce
  Kimlerin baskı yaptığını kafana dank ettimi Ahmet Hakan.. Senin o sevdiklerin laik, kemalist, terörist dostların nasılda kafana kafana vuruyorlar
 • AyşegülAyşegül26 gün önce
  Bu gidişle bu Ekrem yalan ve iftirada K. Kılıçdaroğlu'nu geçecek.
 • diyarbakırlıdiyarbakırlı26 gün önce
  Bu Kerem'de kendini bayağı ilahlaştırdı. Kendini her şeyden, herkesten üstün görmenin, dokunulmaz olmanın, dokunulduğunda canının yanacağı, çarpılacağı vb. gibi psikolojik Chizofren yaklaşımlar sergilemekte. Sanki dağları kendisinin yaratmış olduğu, özellikli bir doğa üstü varlıklı bir kendini beğenmişlik kisvesiyle hareket eden biri görmekte.
 • AbdullahAbdullah26 gün önce
  Yalanlamamış ki. Ne diyor bak "söz konusu yayın nedeniyle", yani yayın nedeniyle değil başka bahane bulup çıkarmışlar adamları. Yayın nedeniyle kovduk derler mi hiç?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019