• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çin’de 640 bin nüfuslu kasaba karantinaya alındı

Koronavirüsün merkezi Çin’de 640 bin kişinin yaşadığı Jia kasabası korona virüs nedeni ile tekrardan karantina altına alındığı ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2020-04-02 22:38:00 -
Çin’de 640 bin nüfuslu kasaba karantinaya alındı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüs salgını yayılmaya devam ediyor. Çin'in merkezinde bulunan 640 bin nüfuslu Jia kasabası korona virüs nedeni ile tekrardan karantina altına alındı. Yetkililer, bir kadının başka bir rahatsızlık için gittiği doktordan korona virüs kapması nedeni ile kasabanın tekrardan karantina altına alındığını bildirirken, doktorun korona virüs taşıdığını fakat hiçbir belirti göstermediğini ifade etti. Yetkililer, gizli taşıyıcıların salgının yeniden yayılmasında büyük rol oynadığını kaydederken, birçok kişinin korona virüs taşıdığından haberi olmadığını vurguladı. Yetkililer, Jia kasabasında yaşayanların evde kalmalarını isteyen bildiriler dağıtırken, halkın evden ancak özel izin ile çıkabileceklerini ifade etti. Çinli yetkililer, alınan tedbirler kapsamında maske takmanın ve ateş ölçülmesinin zorunlu olduğunun aktarırken, araç trafiğine de sınırlama getirdi.

Geçtiğimiz hafta Hubei eyaletinde seyahat kısıtlamaları kaldırmış, ancak işçilerin komşu şehre çalışmaya gitmelerine izin vermemek için yollar polis tarafından kapatılmıştı. Halk işe gitmelerinin engellenmesi üzerine polis arabalarını ters çevirerek zarar vermişti.

Çin algı operasyonu yapmıştı

Wuhan'da hizmet veren ek hastaneler kapatılıp karantinanın bittiği iddia edilmiş, doktor ve hemşiler maskelerini çıkartıp çekim yapmıştı. Bu görüntüleri dünyaya servis eden Çin koronavirüs nedeniyle kötü imajını temizlemek istemişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mülayim T

Çin'in ürettikleri gibi her şeyi çakma güvenilmez, adamların kasabası 640 bin, bizde büyükşehirler 750 bin nüfuslu
 • Yanıtla

Allah'ın bir kulu

Bu adiler dünyayı dolandırıyorlar. Bunların sattığı tıbbi malzemelere güvenilmez.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı