• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çin, Almanya Başbakanı ile resmen dalga geçti! Bakın karşılamaya kim geldi

Yeniakit Publisher
2024-04-18 08:08:00 -

Almanya Başbakanı Scholz, en uzun yurt dışı ziyaretini bir grup şirket temsilcisiyle birlikte Çin’e yaptı. Görüşmeye dair en büyük detay ise Çin'in, Scholz'u karşılamak için bir belediye başkan yardımcısı görevlendirmesi oldu.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 13 Nisan’da başladığı Çin ziyaretini bugün tamamladı. Ülkesini ziyaret eden Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüşen Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, iki ülke arasındaki iş birliğinin önemini vurgulayarak "Dünyayı birlikte daha güvenli ve istikrarlı bir yer yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

Schozl'un bu kente gelmesinin amacı ise Çin’in Alman tekeller için yakın gelecekte önemi devam edecek olması. Scholz’un ilk durağı olan Chongqing’deki Alman Bosch şirketinin yeni bir araştırma ve geliştirme merkezinde hidrojenle çalışan kamyonlar üretilmesi Alman lideri buraya çekti.

Ancak görüşmeye dair en önemli detay ise Scholz'un havaalanındaki karşılanması oldu. Yaşanan küresel sorunların aşılabilmesi için büyük güçler arasındaki iş birliğinin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Çin Devlet Başkanı'nın söylemlerinin aksine Almanya Başbakanı Scholz'un karşılanması bir skandala sahne oldu. Çin Almanya Başbakanı’nı bir belediye başkan yardımcısına karşılattı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

arkideş

neysen öyle muamele görürsün. Alaman kibirleri ,kendilerini hala Dünyada itibar sahibi zannediyorlar.

iSKENDER AKAR

Çok bile değer vermişler. Gidip israile secde eder de onların kulu gibi davranırsan Çin de sana çöp gibi davranır.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23