• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cihat Yaycı Paşa’dan Yunanlıları kızdıracak bir kitap daha!

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın özellikle Yunanistan’ı çılgına çeviren Libya üzerine kaleme aldığı kitabının ardından yeni bir kitabı daha çıkıyor. “Doğu Akdeniz’in Paylaşım Mücadelesi ve Türkiye” adlı kitabının kapağı dahi oldukça dikkat çekici. Cihat Yaycı’nın son çıkacak olan kitabının kapağında; kol düğmesinde yer alan Osmanlı kalyonu, kalemde ise Osmanlı Tuğrası’nın yer alması yine bazı Türkiye düşmanlarını fena kızdıracak gibi görünüyor.

Yeniakit Publisher
2020-02-01 17:29:00 -
Cihat Yaycı Paşa’dan Yunanlıları kızdıracak bir kitap daha!

 Murathan Seyitoğlu    yeniakit.com.tr 

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı’nın Libya üzerine kaleme aldığı kitabının ardından yeni bir kitabı daha okurlarıyla buluşacak.

Osmanlı Kalyonu ve Tuğrası ile dünyaya mesaj!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Dr. Cihat Yaycı’nın yeni kitabı “Doğu Akdeniz’in Paylaşım Mücadelesi ve Türkiye” adlı kitabın kapağında yer alan kalemin üzerinde; yüzyıllar boyu geniş kıtalara hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu’nun sembolü “Osmanlı Tuğra”sıyla dünyaya mesaj veriliyor. Kapakta kullanılan görselde yine kol düğmesi üzerinde yer alan ve Osmanlı’nın deniz gücünü simgeleyen Osmanlı Kalyon’unun yer alması da ayrıca dikkat çekiyor.

Hukuka aykırı politikalar gün yüzüne çıkıyor

Zengin doğalgaz ve petrol rezervlerinin tespit edilmesinden sonra dünyanın en sıcak bölgelerinden biri haline gelen Doğu Akdeniz, Türkiye’nin geleceği açısından da hayati bir öneme sahip. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Dr. Cihat Yaycı, bu kitabında Doğu Akdeniz’de ortaya çıkan yeraltı kaynaklarının paylaşımı mücadelesinde Türkiye’nin izlemesi gereken doğru stratejiyi kamuoyu ile paylaşıyor. Yazara ait telif gelirlerinin tamamının Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı Beşiktaş Deniz Müzesine bağışlanacağı “Doğu Akdeniz’in Paylaşım Mücadelesi ve Türkiye” kitabı, arkasına küresel güçleri alan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan’ın bu bölgede izlediği uluslararası hukuka aykırı politikaları da gün yüzüne çıkarıyor.

Kitaptan elde edilen gelirler...

Beşiktaş Deniz Müzesi’nde sergilenmekte olan Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa’nın balmumu heykelinin tüm maliyeti Dr.Tümamiral Cihat Yaycı tarafından yazılan ve geliri Deniz Müzesi Komutanlığına bağışlanan “Sorular ve Cevaplar ile Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) Kavramı” isimli kitabın satışından elde edilen gelirlerle karşılandığı belirtilirken aynı şekilde son kitabından elde edilen gelirle de Büyük Türk Denizçilerinin balmumu heykellerinin yaptırılması planlandığı öğrenildi. Cihat Yaycı’nın kaleme aldığı kitaplardan elde edilen telif gelirlerinin tamamının Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı’na ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Müzelerine bağışlandığı da ayrıca kamuoyunca biliniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Trabzonlu

Varol paşam. Rabbim sayınızı artırsın
 • Yanıtla

alu

asil amerika, nato, israil ve dolayisiyla kahraman pasamizi iceri atan kahpe FETÖ cok rahatsiz olacak demektir
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı