Çiftlik Bank'ın genel müdürü konuştu: Ben de kandırıldım

On binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank'ın genel merkezi boşalttığı öğrenildi.Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, hazin sonla karşılaştı.

12 Mart 2018 Pazartesi 18:30
Çiftlik Bank'ın genel müdürü konuştu: Ben de kandırıldım

Aylardır gündemde olan, haklarında bir dizi suç duyurusu bulunan Çiftlik Bank ile ilgili en kritik gelişme bu sabah yaşandı. Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu Çiftlik Bank'ta bir süredir üyelere ödeme yapılmıyordu. Bugün paralarını alabilmek için şirketin Ümraniye'deki binasına çok sayıda kişi gitti.

Ancak üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldı. Hürriyet Dünyası'nın da ulaştığı bilgilere göre, şirket yetkilileri faaliyet gösterdikleri plazayı hafta sonu boşalttı.

ÇİFTLİK BANK GENEL MÜDÜRÜ: BEN DE KANDIRILDIM

Öte yandan, dün Beykoz'ta gerçekleştirilen ve sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda Genel Müdür Niyazi Karakoç adeta itiraf niteliğinde sözler söyledi.

Toplantıya katılan bir bayii yetkilisinin aktardığı bilgilere göre Karakoç, 'Ben de kandırıldım' diyerek şu sözleri söyledi: "İşler iyi gitmiyor. Mehmet Bey'e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın."

BAKAN TÜFENKCİ UYARMIŞTI: İNSANLARI KANDIRIYORLAR

Geçtiğimiz cuma günü bir televizyon kanalında açıklamalar yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlikbank ile ilgili çok önemli açıklamalar yapmıştı.

Bakanlığın idari yaptırımlar uyguladığını ve reklamları durdurduğunu anlatan Bakan Tüfenkci, paralarını yatıran vatandaşların cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunabileceklerini ve dava açabileceklerini söylemişti.

Çitflikbank yetkililerinin sistemi döndürmelerinin mümkün olmadığını belirterek insanları kandırdığının altını çizmişti.

Bakan Tüfenkci, Çiftlikbank'ın üye sayısının 132 bini aktif toplam 500 bin olduğunu ve yüksek kâr vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı.

511 MİLYON TOPLADILAR

SPK'nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs'a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs'a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti. (Hürriyet)

 

Haber Tarihi: 12 Mart 2018 Pazartesi 18:30

YORUM YAZ

  • kısa yoldan zengin olma isteği..kısa yoldan zengin olma isteği..9 ay önce
    bu ve benzeri sistemlerin insanların kandırmasının tek sebebi var.. insanımızın kısa yoldan, çalışmadan çok zengin olma isteği. benzeri bir network sistem ile görüştüğümde, orda kendisi kandırılmış olan ve kendi insanını kandırmak için gözü dönmüş adam şu ifadelerle kandırmaya çalışıyordu.. "..fabrikada çalışarak para kazanamıyız.. ben saat 10 da işe gitmek istiyorm.. market e girdiğim zaman fiyatlara bakmak istemiyorum.." demişti..o yüzden gözleri birşeyi görmüyor..
  • tarıktarık9 ay önce
    bende kandırıldım honda tarafından. 10 yıldır dava açtığım halde hala hakimi kandırıldığıma inandıramadım sürünüyorum.
  • kalelikaleli9 ay önce
    anlaşılan adam olmayız ahmaklar oldukça nice banklar olacak.

Günün Karikatürü

9 Aralık 2018