CHP’li Mansur Yavaş’tan Akit’e ambargo

Seçimden önce ‘Bizler kinle gelmiyoruz, bizler nefret dilini uzak tutacağız’ naraları atan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geçtiğimiz gün basına düzenlediği iftar programına gazetemiz Akit başta olmak üzere birçok yayın organını davet etmedi.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 10:17
CHP’li Mansur Yavaş’tan Akit’e ambargo

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz gün basına düzenlediği iftar programına Akit Gazetesi, Akşam Gazetesi, Sabah Gazetesi, Yeni Şafak gibi birçok gazeteyi çağırmayarak çirkin bir ötekileştirme örneği sergiledi.

Çifte standart uyguluyor

Seçimden önce ‘Bizler kinle gelmiyoruz, bizler nefret dilini uzak tutacağız’ şeklinde kulağa hoş gelen ifadeler kullanan Mansur Yavaş, Ankara Temsilcimiz Hacı Yakışıklı’nın bir köşe yazısında yer verdiği, “PKK’lılar Mansur Yavaş’ı destekliyor. Mansur Yavaş’tan bedel isteyecekler” görüşü yüzünden 100 bin TL’lik rekor tazminat davası açmıştı. Mansur Yavaş ve Ankara Temsilcimiz Hacı Yakışıklı arasındaki tazminat davası hâlâ devam ediyor. Ortak akıldan, demokrasiden ve birlikten dem vurarak Ankaralıların oylarını alan Yavaş, ‘Hiçbir ayrım yapmadan bu şehri kardeş yapacağız, partizanlık yapmayacağız, 5 buçuk milyon Ankaralıyla birlikte bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız’ demesine rağmen geçtiğimiz gün basına düzenlediği iftar programına Akit Gazetesi başta olmak üzere birçok yayın organını davet etmedi. Mansur Yavaş’ın göreve geldiği günden bu yana ötekileştirici tutumuyla gündeme gelmesi “Daha şimdiden insanlar arasında çifte standart uyguluyor” dedirtti.

“Yavaş, bu ayrımcılıktan derhal vazgeçmelidir”

Mansur Yavaş’ın uygulamalarının çifte standart olduğunu ve bu uygulamalardan biran önce vazgeçmesi gerektiğini belirten Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, “Çifte standart ve akreditasyon uygulaması yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı bu yanlıştan vazgeçmeye davet ediyoruz. Seçim öncesinde şeffaflıktan, ortak akıldan, demokrasiden ve basın özgürlüğünden bahseden Mansur Yavaş’ın, Akit Gazetesi grubunu, Kanal 7 grubunu, Akşam Gazetesi grubunu, Sabah Gazetesi grubunu, Yeni Şafak Gazetesi grubunu basın iftarına davet etmemesi bir çifte standarttır, ayrımcılıktır, Mansur Yavaş bu ayrımcılıktan derhal vazgeçmelidir” diyerek tepkisini dile getirdi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Mayıs 2019 Pazartesi 10:17

YORUM YAZ

 • ibrahim Öztosunibrahim Öztosun23 gün önce
  İnançlı insanların onların iftarlarında ne işleri var zaten salla gitsin.
 • Mahmut emMahmut em23 gün önce
  Demokrasi nutukçuları hadi be ordanaldığı oyların diyetini odeyen kişi
 • KARA MURATKARA MURAT23 gün önce
  BU MILLETI 36 ETNIK GURUBA AYIRIRKEN AYRISTIROLIRKEN TÜRKIYE MOZAIKTIR DIYENLERE SES ÇIKARTMAYAN AKİT ÜLKÜCÜ HAREKET KOCAYAYLADA BETON BETON DIYE HAYKIRIYORDUK .ADALET HERKESE LÂZIM OLACAK. DAVET EDİLMEDİGINİZE UZÜLDÜNÜZMU.
 • Tuncay karaözTuncay karaöz24 gün önce
  Alcaklikdamarlarinizdaki kanda var basur yavşak
 • NurNur24 gün önce
  Allah saadet partisi zihniyetinden korusun chp den farkları yok zati ittifa yaptılar RTE nefretleri son safhada akit haklının yanında bunu anlayın
 • yalamagrubuyalamagrubu24 gün önce
  Hoşunuza gitmedi değil mi? yıllarca siz aynı şeyi yaptınız ve yapmaya devam ediyorsunuz.Kendi yaptığınız şey (Yok sayma ötekileştirme dışlama çirkin adlandırma vs) için eleştiremezsiniz
 • KepezliKepezli24 gün önce
  Ötekileştirme husunda sizin kadar haddi aşan yok AKP ye oy vermeyen herkesi hain ilan ediyorsunuz saadet partisiyle ilgili düşmanca yayın yapıyorsunuz cok iftira atıyorsunuz alnı secdeye gelen Müslümanlar'a kafir muamelesi yapıyorsunuz .
 • veliveli24 gün önce
  Seçim öncesi güzellemeleri neden yer bu millet? Yer çünkü millet olmuş zillet. Zaten ittifaklarının adı da zillet değil miydi?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019