• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'li Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras'tan koronavirüs provokasyonu

Her durumu fırsata çevirmeye çalışan CHP yine bir skandala imza attı. CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede koronavirüsten hayatını kaybedenler üzerinden provokasyon yapmaya çalıştı. Aras, koronavirüsten ölenlerin sayısı 3 iken "Resmi rakamlara göre Bodrum’da koronavirüsten yedi kişi öldü" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-04-07 17:30:00 -
CHP'li Bodrum Belediyesi Başkanı Ahmet Aras'tan koronavirüs provokasyonu

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın resmi kaynaklara dayanmadan Bodrum'da koranavirüsten yedi kişi öldü açıklamasına sert tepki gösterdi. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Gökmen, Bodrum kamuoyuna hitaben partinin ilçe başkanlığına ait sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada sokak dedikodusuna göre açıklama yapılmamasının altını çizerek, Bodrumlulara çağrı yaptı.

Bodrum'da vefat sayısı üç

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, "Vefat eden vatandaşlarımız arasında Bodrum'da yaşayan üç kişi vardır. Bu üç kişiden biri Bodrum'da, biri Milas'ta, biri de Muğla'da vefat etmiştir. Bu resmi rakamlara rağmen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras bir açıklama yapmış ve Bodrum'da toplam ölüm sayısının yedi olduğunu söylemiştir. Resmi verilerden anlaşıldığı gibi Bodrum'da ölüm sayısı kesinlikle yedi değildir" diye açıklama yaptı.

Bodrum Belediye başkanı endişeleri artırıyor

AK Partili Gökmen, "Oldukça hassas bir dönemden geçmekteyiz. Vatandaşlarımız zaten salgın nedeniyle yeteri kadar endişelidir. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın resmi verilere dayanmadan açıklama yapması, endişeleri daha da arttırmaktadır. Bu kritik süreçte resmi makamlarca doğrulanmadan kimse sokak dedikodusuna göre açıklama yapmamalıdır. Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı bundan sonra resmi verilere dayanarak açıklamaya yapmaya davet ediyoruz. Aksi takdirde yaşanacak infial, hepimize zarar verecektir" dedi.

7 rakamını vermişti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, dün yaptığı açıklamada "Resmi makamlardan almış olduğumuz bilgilere göre; Muğla İl ve İlçelerinde koronavirüs nedeniyle toplam vefat sayısı yedidir. Bu vefatların üçü Milas, ikisi Muğla Merkez, biri Fethiye, biri de Bodrum'da gerçekleşmiştir" demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

serdar

Başkan yalan söylüyorsa,hakkında soruşturma açılır.İlçe Başkanı,bu kişi hakkında Savcılığa müracaat ettinmi?
 • Yanıtla

utanmazlar

CHP kadar taş düşsün başınıza 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı