CHP'li başkandan ezber bozan çıkış: Erdoğan'ın ve hükümetin yanında olmalıyız

ABD'nin Türkiye'ye yönelik tehditkar tutumuna sessiz kalan CHP kanadından dikkat çeken bir açıklama geldi. CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak, “Herkes ABD’ye karşı birleşmeli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmak gerekir; o senin partin bu benim partim değil" sözleriyle ezber bozdu.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 13:30
CHP'li başkandan ezber bozan çıkış: Erdoğan'ın ve hükümetin yanında olmalıyız

CHP’li Kadir Albayrak, Amerika’nın karşısında dikilmek yedisinden yetmişe tüm halkımızın boynunun borcudur” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası’nda, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı oda başkanları ve temsilcileri ile bir araya geldi. Döviz kurlarını ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımlarını eleştiren Albayrak, 1 aydır ekonomik dalgalanmalar olduğunu belirterek, “Türkiye’miz son 1 aydan bu yana, bir ekonomik dalgalanma içerisinde. Herkes ne olacağını bekliyor. Arkadaşlar, ben her zaman söylüyorum; işin siyasal boyutu yok. Eğer bu sıkıntıları Amerika yapıyorsa, Amerika’nın karşısında dikilmek yedisinden yetmişe tüm halkımızın boynunun borcudur. Zaten Amerika’yı ben oldum olası sevmedim, gençliğimde de sevmedim, bizim 68 Kuşağı zaten hiç sevmedi ama şimdi sıkıntı içerisindeyiz” diye konuştu.

‘Erdoğan'ın yanında durmak gerek'

Herkesin Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı birleşmesi gerektiğini kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şunları kaydetti: “Arkadaşlar herkes ABD’ye karşı birleşmeli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durmak gerekir; o senin partin bu benim partim değil. Şu anda hükümetin başında cumhurbaşkanı var, bir hükümet var, bir meclis var, siyasi partiler var. Herkes birleşecek Amerika’ya karşı,isterse dünya devi olsun, buna karşı bütün direncimizi göstereceğiz. Cumhurbaşkanımızın etrafında birleşeceğiz. Bu iş böyle arkadaşlar. Ama şunu da bilsinler ki Türkiye hiçbir şeye pabuç bırakmaz. Biz yedi düvele meydan okumuş insanlarız, Çanakkale en güzel örneğidir. Emperyalist güçlere karşı şehit verirken de biz Türkiye’yi böyle savunduk, her zaman böyle olacaktır.”

‘Hükümetimizin yanında olacağız'

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, sonuna kadar hükümetin yanında olacağını belirterek, “Eğer bu bir kurtuluş savaşı ise bu kurtuluş savaşını içerisinde hepimiz sonuna kadar hükümetimizin yanında olacağız. Esnaf camiasının da bu benim düşüncemi paylaştığını düşünüyorum. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Ama Türkiye’nin de daha önemlisi hükümetimizin bir an önce ekonomik krizi azaltarak bu olayı biraz daha sakinleştirmesi gerekiyor. Ben buradaki esnaf camiasının da benimle aynı düşünde olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 13:30

YORUM YAZ

 • mehmetmehmet26 gün önce
  sasirdim
 • Kor genKor gen26 gün önce
  Kesin kovulur
 • ümitümit26 gün önce
  Olmasıgereken bu CHP MHP Akp iyi parti milliyetçileri büyük Türkiye için bağımsız tam güçlü Türkiye için birlikte hareket etmeli
 • mustafamustafa26 gün önce
  vay be! CHP de mantıklı bir insan evladı varmış!her ne kadar, bu sözler başka amaçla söylenmişse de yine de takdir edilmelidir.
 • TrabzonluTrabzonlu26 gün önce
  Yiğitçe ve onurlu bir açiklama! teprikler sayin başkan hep böyle olmalı saygılar.
 • samisami26 gün önce
  biyiklara bakilinca akp tarafindan chp ye sokulmus bir truva ati. derhal ihrac edilsin
 • Mustafa Başoğlu Mustafa Başoğlu 26 gün önce
  Doğru söylemiş beyefendi. Düşmana karşı her zaman tek vücut olmalıyız. Fakaaat ABD yeuygulanan vergi bugün yarıya düşürüldü. Yine Reis dik duramadı. Şimdi nasıl güvenelim. Papaz olayında da bir olabilirdik lakin birliği yine Reis bozmadı mı?Reis bu ülkede üretimi gerçek anlamda teşvik etmedikçe,ABD ye karşı dik ve bir olamayız.
 • hmdhmd26 gün önce
  Aklın yolu tektir. Müslüman ferasetlidir. Birliği beraberliği bozanlar küfür haçlıkarşısındazelil duruma düşer..
 • Eski chpliEski chpli26 gün önce
  Valla nerede bu vatan sever chpliler diye soruyordum kendime. Nihayet bir sağ duyulu chpli çıktı. Şükürler olsun. Ben amerikaya karşı bu çizgide çok daha fazla chpli bekliyorum
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU26 gün önce
  CHP BU KİŞİYİ İHRAÇ EDER.SEVMEZ BÖYLE KONUŞANLARI
 • nostaljinostalji26 gün önce
  Kadir Albayrak yanılmaktadır. Bir muhalefet lideri kendisini linç etmek isteyenlerin yanında olmmalıdır. Erdoğan Bir Cumhuriyet ve ATatürk dostu değildir. Bunu Venezuella'daki ilkokula giden çocuklar bile bilmektedir.CHP nin artık bu gerceği içselleştirmesi gerekir. Kılıçdaroğluna Erdoğan ile yan yana poz vermesini ona yakıştırmadık ,şık olmadı. Değil 100 yıl 1000 yıl olsa bile böyle olmamlı idi. Bu CHP ye oy kaybettirecektir.
 • Yusuf Şükrü ŞafakYusuf Şükrü Şafak26 gün önce
  Sayın Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak ın bu sağduyulu açıklamasını takdir ediyorum.. Vatanımızın Emperyalist Devletlere karşı her türlü dik duruşunun yanında olmasını alkışlıyorum.Bu sağduyulu tavrı tüm kesimlerden bekliyorum...
 • İsayusufİsayusuf26 gün önce
  Ha şöyle muhalefettede adam gibi adamlar görelim,yerli olsun vatansever olsun hangi partiden olursa olsun..
 • Hangi dağda Kurt öldüHangi dağda Kurt öldü26 gün önce
  İki yüzlülük
 • ABDABD26 gün önce
  afferin böyle olunmalı SÖZ KONUSU TÜRKİYE OLUNCA
 • mehmetmehmet26 gün önce
  Helal olsun Başkan. Bu bir vatan millet meselesi. Tebrik ederim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019