Seçim 2019 Sayfası

CHP'den yeni 'Türkçe ezan' çıkışı: Zamanı değildi ama...

CHP'den Öztürk Yılmaz'a tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Yılmaz'ın açıklamasıyla ilgili olarak,"Yerel seçimler döneminde Türkçe ezan konusunu gündeme getirip yeniden gündemi değiştirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum." dedi.

09 Kasım 2018 Cuma 16:47
CHP'den yeni 'Türkçe ezan' çıkışı: Zamanı değildi ama...

CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın açıklamasına ilişkin, "Yerel yönetimler sürecinde, seçimlerin başladığı bu dönemde seçimi nasıl alacağımızı konuşmamız gerekirken Türkçe ezan konusunu gündeme getirip yeniden gündemi değiştirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum." dedi.

Taştan, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Ardahan Milletvekili Yılmaz'ın Türkçe ezana ilişkin açıklamalarının doğru olmadığını söyledi.

"Gündemle hiçbir ilgisi yoktur"

Yerel seçimlerin başladığı süreçte yapılan açıklamaya anlam veremediğine dikkati çeken Taştan, "Sayın milletvekilimizin bir televizyon programında belli konular tartışılırken Türkçe ezanın yeniden gündeme getirilmesi, gündemle hiçbir ilgisi yoktur. Yerel yönetimler sürecinde, seçimlerin başladığı bu dönemde, seçimi nasıl alacağımızı konuşmamız gerekirken Türkçe ezan konusunu gündeme getirip yeniden gündemi değiştirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz'ın bugünkü basın açıklamasına da değinen Taştan, açıklamanın partiye ve genel başkana zarar verdiğini, bu nedenle kınadığını dile getirdi.

"Bunu bilim adamları tartışabilirler"

Taştan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkçe ezanın yeniden ısıtılıp gündeme gelmesi doğru bir tartışma değildir. Elbetteki bunu bilim adamları tartışabilirler. Bunu ilahiyatçılar tartışabilir. Biz ne diyoruz, 'Dini siyasete karıştırmayacağız.' O anlamda da bu tartışmayı yerinde bulmuyorum. Şu anda gündeme gelmesi yanlıştı. Yanlış oldu. Bu biraz da AK Parti'nin işine yaradı. Gündem değiştirildi, Türkiye'nin daha önemli sorunları var."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 16:47

YORUM YAZ

 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge pi.i abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır
 • Yunus 16 Yunus 16 5 ay önce
  ZAMANI NE ZAMAN MIŞ? HEPSİNİN KAFA YAPISI AYNI? BİLİM ADAMLARI TARTIŞABİLİRMİŞ? EZAN 1400 YIL ÖNCE NASIL OKUNUYORSA AYNI OKUNUR. TARTIŞILMAZ. KALIN KAFALILAR, Şimdi İstanbul un sokaklarında her milletten Müslüman turistler geziyor ya, işte onlar Ezanı Arapça duyması gerekiyor. Her millet kendi dilinden olmaz. Namazı kendi dilinden kılabiliyormusun? Gerçi sizin Namaz ile işiniz olmadığı için bilmezsiniz, İŞİNİZ gücünüz ortalığı karıştırmak. Elinizden gelse İslam ı yasaklarsınız.
 • hayrihayri5 ay önce
  Bunlarin oyununa gelmeyelim, bu gidisle ic savas yakin gibi yorum atmaktan gercekten kacinmaliyiz, hedefleri gercektende bu, yani Devlete 2023 yasatmamak icin ellerinden geleni yapmaktalar, biraz olsun sabir göstermeliyiz, az kaldi, anlasilan 2023te bircok seyler degisecek, unutmamaliki bugün kemalist gecinenlerin bircogu lozan/sevr kiyaslamasi ile kandirilmis insanlar, islama düsman olduklari icin kemalist olanlar 10% gecmes, 2023den sonra muhtemelen bircok gercekler gün yüzüne cikacak, 1909/1923 kurtulusmuymus hezimetmiymis herkes görecek, artik bagimsiz düsüne bilen bir genclik var!
 • Kocasolak Kocasolak 5 ay önce
  CHP nin gizli ajandasının KAPAĞINI açtı diye kuduruyorlar, “ gizli boğaya geldiyseniz AŞKARE buzalarsınız” der atalarımız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019