CHP zihniyeti din dersini böyle hedef aldı

Seçim meydanlarında “din istismarı”nın her yoluna başvuran CHP zihniyetinin “din düşmanlığı” bir kez daha kendisini gösterdi. Cumhuriyet, Birgün gibi “marjinal sol” gazetelerde Din Dersi’nin zorunlu tutulmasına tepki gösterildi. CHP yandaşı Birgün, din düşmanlığını “Bilimsellik seçmeli, dinselleşme zorunlu” başlığıyla gösterirken yandaş gazetelerden Cumhuriyet ise “din dersi” mecburiyetini “Din hep zorunlu!” başlıklarını attı.

21 Mayıs 2019 Salı 14:27
CHP zihniyeti din dersini böyle hedef aldı

 Hasan Üstün  Yeniakit.com.tr 

CHP yandaşı gazetelerde “Zorunlu Din Dersi”ne tepkiler artarak devam ediyor. Seçim meydanlarında “din istismarı”nın her yolunu ortaya koyan CHP zihniyetinin din karşıtlığı, Milli Eğitim’in açıkladığı “yeni eğitim modeli”ne dair haber ve yorumlarla da gözler önüne serildi.

Din düşmanlığından vazgeçmiyorlar

Cumhuriyet ve Birgün gibi “yandaş” gazetelerde, Milli Eğitim’in yalanladığı “Matematik seçmeli ders oluyor!” iddiası tekrarlanırken “Din Dersi”nin hedef alınması dikkat çekti.
Anne ve babaların “yetersiz” bulduğu Din Bilgisi ve Ahlak Kültürü adlı derse bile tahammülsüzlük gösteren CHP Medyasının marjinal gazetelerinden Cumhuriyet’te “Sistem birkaç yılda bir değişiyor ama DİN HEP ZORUNLU!” başlığı altında verilen haberde, “mezhep” istismarcılığı dikkat çekti. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Güzelgün’ün “Laik eğitim ortadan kalkıyor!” şikayetine yaslandırılan haber/yorumda, din dersleri hedef alınıyor.
CHP’nın bir başka yandaş gazetesi Birgün de, haber/yorumlanda “Din Dersi”nin zorunlu olmaya devam etmesine tepkiler dikkat çekti. Matematik dersinin zorunlu olmaktan çıkartıldığı yalanını sürdüren Birgün, “Bilimsellik seçmeli, dinselleşme zorunlu” başlığı ile “Din Düşmanlığını” ortaya koydu.

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı “Alisiz Aleviler Rahatsız!”

Din derslerinin “Alevilik” maskesiyle hedef alınmasına tepki gösteren Alevi Bektaşı Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, “Bu tür yaklaşımlar, Alisiz Aleviler olarak nitelendirilen ve mezhep istismarcılığı yapan çevrelerin işidir.” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 14:27

YORUM YAZ

 • Kayı Boyu IYIKayı Boyu IYI28 gün önce
  adıbatasıca diye bir laf vardır. bazı isimler bazılarına ağır gelirmiş. işte böyle aldığı yüce ismi taşıyamayacak kadar adıbatasıcalar var bu ülkemde ekmek yiyen. gözüne dizine dursun inşallah.
 • ......28 gün önce
  Alisiz Alevilerin asıllarının Ermeni olduğunu duydunuz mu?!?!?!?!!? Alevilikle alakaları yok. Aslen Ermeniler. Hem kendilerini kamufle ediyorlar hem gerçek Alevileri bölüyorlar, hem de Alevilerle Sünnilerin arasını bozuyorlar ve hem de ne hikmetse hiç şartsız ve sürekli malum partilere oy veriyorlar. CHP ve Alisiz Alevilerin maksatları bu ülkede üzüm yemek değil. Gerisini anlatmaya gerek var mı?!
 • Aslan akbeyAslan akbey28 gün önce
  Bakin kardeşlerim.bu chp ve bilumum solcular bilirlerki din ve islam hakikatlari bunlara terstir. O yuzden dine karşıdırlar. Akp ise bilirki dinin bazı muhteviyatı işine gelmez o kısmının içeriğini işine geldiği gibi yorumlar insanlara da bu budur der. Islamiyete o şekilde sahip çıkar. Biri din dersine toptan karşıdır, biri de karşı olduğu kısımları kaldırır o kısımların öğrenilmesine karşıdırçünkü o kısımlar iyice bilinse halk uyanacak ve bunların da islamiyete ne kadar karşı hareket metotları var insanlar girecek bilecek.
 • Molla NiyaziMolla Niyazi28 gün önce
  İslam'da, din ve bilim birbirinden ayrılmaz. Müslüman, bilim sahibi oldukça, her şeyin/"zerrelerden kürrelere kainatın" sahibi, yaratıcı ve yöneticisi olan Allahü Teala'ya olan imanı daha güçlenir; ibadetlerini daha şuurlu ve yücelen bir aşkla eda eder... Münafıklara gelince; onlar, din ve dindar'la mücadele eder; geberdiklerinde de, utanmadan İslami ritüellerle Müslüman mezarlığına defn'edilirler. İnsanda biraz haysiyet olmalı, dürüstlük olmalı, mertlik olmalı!.. Mert kafir, din ile mücadele ediyorsa, vasiyetinde "Ben öldüğümde, bana cenaze namazı kılınmasın..." der, (demeli, diyebilmeli)!..
 • Abdülkerim Abdülkerim 28 gün önce
  Dağ fare doğurdu. *Matematik *Felsefe *Tarih dersleri seçmeli ders, Zorunlu dersler ise: *Din kültürü *Tasavvuf Edebiyatı *İslam felsefesi Bunlarla çağdaş uygarlık seviyesine çıkacağız.(!) Bunların faydası olsaydı Arap dünyası birbirini yemezdi...
 • Süleyman Süleyman 28 gün önce
  Bir ulusu yıkmak için atom bombasına veya uzun menzilli füzeye gerek yoktur. Eğitimin kalitesini DİNE dönüştürmeniz yeterlidir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019