• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP zihniyeti din dersini böyle hedef aldı

Seçim meydanlarında “din istismarı”nın her yoluna başvuran CHP zihniyetinin “din düşmanlığı” bir kez daha kendisini gösterdi. Cumhuriyet, Birgün gibi “marjinal sol” gazetelerde Din Dersi’nin zorunlu tutulmasına tepki gösterildi. CHP yandaşı Birgün, din düşmanlığını “Bilimsellik seçmeli, dinselleşme zorunlu” başlığıyla gösterirken yandaş gazetelerden Cumhuriyet ise “din dersi” mecburiyetini “Din hep zorunlu!” başlıklarını attı.

Yeniakit Publisher
2019-05-21 14:27:00 - 2019-05-21 14:32:20
CHP zihniyeti din dersini böyle hedef aldı

 Hasan Üstün  Yeniakit.com.tr 

CHP yandaşı gazetelerde “Zorunlu Din Dersi”ne tepkiler artarak devam ediyor. Seçim meydanlarında “din istismarı”nın her yolunu ortaya koyan CHP zihniyetinin din karşıtlığı, Milli Eğitim’in açıkladığı “yeni eğitim modeli”ne dair haber ve yorumlarla da gözler önüne serildi.

Din düşmanlığından vazgeçmiyorlar

Cumhuriyet ve Birgün gibi “yandaş” gazetelerde, Milli Eğitim’in yalanladığı “Matematik seçmeli ders oluyor!” iddiası tekrarlanırken “Din Dersi”nin hedef alınması dikkat çekti.
Anne ve babaların “yetersiz” bulduğu Din Bilgisi ve Ahlak Kültürü adlı derse bile tahammülsüzlük gösteren CHP Medyasının marjinal gazetelerinden Cumhuriyet’te “Sistem birkaç yılda bir değişiyor ama DİN HEP ZORUNLU!” başlığı altında verilen haberde, “mezhep” istismarcılığı dikkat çekti. Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Güzelgün’ün “Laik eğitim ortadan kalkıyor!” şikayetine yaslandırılan haber/yorumda, din dersleri hedef alınıyor.
CHP’nın bir başka yandaş gazetesi Birgün de, haber/yorumlanda “Din Dersi”nin zorunlu olmaya devam etmesine tepkiler dikkat çekti. Matematik dersinin zorunlu olmaktan çıkartıldığı yalanını sürdüren Birgün, “Bilimsellik seçmeli, dinselleşme zorunlu” başlığı ile “Din Düşmanlığını” ortaya koydu.

Türkmen Alevi Bektaşi Derneği Başkanı “Alisiz Aleviler Rahatsız!”

Din derslerinin “Alevilik” maskesiyle hedef alınmasına tepki gösteren Alevi Bektaşı Derneği Genel Başkanı Özdemir Özdemir, “Bu tür yaklaşımlar, Alisiz Aleviler olarak nitelendirilen ve mezhep istismarcılığı yapan çevrelerin işidir.” dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı