• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP, teröristlere terörist diyemiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında konuştu... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Ana muhalefetin başındaki zat, SMO’yu terör örgütü olarak tanımlıyor. SMO orada niye var? SMO orada bizim ülkemizi taciz eden, bizim ülkemize saldırıda bulunanlara karşı kendi topraklarını savunan yiğitlerdir, mücahidlerdir. Ama bu CHP, teröristlere terörist diyemiyor” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-20 11:58:00 - 2019-11-20 12:03:30
CHP, teröristlere terörist diyemiyor

 Yeni Akit  Ankara 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu. Milletvekillerine uyarıda bulunan Erdoğan, “Kesinlikle her milletvekilimiz kendi seçim bölgesini ihmal etmemeli. Her hafta bölgesine gidecek bölgesinin tüm ilçelerine, mahalle veya köylerine kadar oradaki vatandaşlarımızın hal hatırlarını soracak. Muhtarlarla görüşmelerini yapacak. Bize ulaştırılmasını gerekenleri bize ulaştıracak, bakan yardımcılarımıza ulaştırılması gerekenleri bakan yardımcılarına ulaştırarak bu çalışmaları daha zinde olarak yürüteceğiz” dedi.

Erdoğan, ABD ile verimli toplantıların yapıldığını ifade ederek, “Geçtiğimiz hafta Sayın Trump’ın davetine icabetle ABD’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdik. Dar kapsamlı ve heyetlerimizin katılımıyla verimli toplantılar yaptık. Amacımız bu zor dönemi her iki ülke için de en makul şekilde yürüterek geride bırakmaktır. Bölgemizdeki ve dünyadaki gelişmeler Türkiye ve ABD’nin ilişkilerinin daha ileri olmasını gerektiriyor. Ufak pürüzlerden ibaret sorunlar vardır. İki ülke arasındaki ilişkileri bozmaya yönelik çalışmaları en iyi bilen de Sayın Trump’tır. Türkiye-ABD ilişkilerinin belirli bir seviye altına düşmemesi için inisiyatif kullanmaktadır. Biz de işbirliği yapabileceğimiz alanlara odaklanıyoruz” diye konuştu.

Türkiye müşteri değil, ortaktır

S-400 meselesinde görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız vasıtasıyla çözüm yolları aranmasında mutabık kaldık” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Trump’a S-400 alınması noktasına nasıl gelindiğini aktardık. Kendisi de hak veriyor. NATO’nun mani teşkil etmediğini açıkladığı S-400 konusunun başka noktalara matuf olduğunu açıkladı. ABD’den Patriot alma talebimizi de tekrarladık. F-35 konusunda ülkemize yapılan haksızlığı dile getirdik. Türkiye müşteri değil, ortaktır. Şayet F-35 meselesindeki uzlaşmaz tavır sürerse, Türkiye’nin orta vadeli ihtiyaçları için arayışlara girme zorunda kalacağını da ifade ettik. Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen sözde Ermeni Soykırımı kararının haksız olduğunu belgeleriyle ortaya koyduk” dedi.

PKK’ya, HDP’ye terörist diyemiyor

CHP’ye tepki gösteren Erdoğan, “Mehmetçikten şehitler oldu. Sivil şehitlerimiz oldu. 150 civarında SMO’dan şehitlerimiz oldu. Ana muhalefetin başındaki zat, SMO’yu terör örgütü olarak tanımlıyor. ‘SMO orada niye var?’ diyor. SMO orada bizim ülkemizi taciz eden, bizim ülkemize saldırıda bulunanlara karşı kendi topraklarını savunan yiğitlerdir, mücahidlerdir. Ama bu CHP, teröristlere terörist diyemiyor. PKK’ya, HDP’ye terörist dediğini duydunuz mu?” şeklinde konuştu.

Ülkemizi hedef alanların önceliklerinin en başına milletimizle aramızdaki bağı koparma gayreti budur” şeklinde konuşan Erdoğan, “Üzüntü verici olan içimizdeki bazı kesimlerin Türkiye düşmanlarıyla aynı kafayı taşıyor olmasıdır. ‘Erdoğan gitsin, AK Parti yıkılsın da ne olursa olsun’ bazılarının tavrı haline gelmiştir. CHP Genel Başkanının diline doladığı bir husus Sakarya’daki tank palet fabrikasıdır. Defalarca ifade ettik. Bu adamın nasıl bir yalancı olduğunu, hakikatleri nasıl saptırmaya çalıştığını açıklıyorum. Fabrikanın mülkiyetinin devlette olduğu, işletme hakkının belli bir süre Katar-BMC’ye devredildiği yapılacak yatırımlarla fabrikanın daha etkin ve verimli çalışacağı anlatıldı. 50 milyon dolarlık yeni bir yatırımla da buranın çok daha işlevsel hale gelebileceği bu anlaşmada vardır” ifadelerini kullandı.

“CHP hangi taklayı atarsa atsın”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de bin liranın altında emekli maaşı alan yoktur. Kendi SSK Genel Müdürlüğü döneminde kalmış olabilir. Bırakın bin lirayı, 60 lira emekli maaşı alan vardı kendi döneminde. Bugünkü Türkiye farklı, kendisi de biliyor. Şark kurnazlığı yaparak ölüm aylıklarını, ayrı emekli maaşı gibi anlatıyor. Bunların her işi böyle. Gerçekleri çarpıtarak, gözünün içine bak baka milleti kandırmaya çalışıyor. Hangi taklayı atarlarsa atsınlar milletimiz kendilerini yüzde 25’in üzerine çıkarmıyor” şeklinde konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23