• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ceylanpınar'ı ziyaret eden AK Partili Yavuz: İstediklerimiz olmazsa TSK göreve hazır

Suriye sınırındaki Ceylanpınar İlçesi'ne giderek ziyaretlerde bulunan AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, "Verilen 120 saatlik süre zarfında istediklerimiz olmazsa askerimiz göreve her an hazır." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-21 23:59:00 -

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz Ceylanpınar İlçesi'ne giderek bir dizi ziyarette bulundu. Burada yeniakit.com.tr'ye konuşan Yavuz, "Türk Silahlı Kuvvetleri bölgeye hakim. Bu süre zarfı içinde eğer istediklerimiz olmazsa göreve her an hazırlar." dedi.

'Zaferimizi bütün dünya gördü'

Sahada olduğu gibi masada da kazandığımızı belirten Yavuz, "Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ülkemizin dik duruşundan dolayı artık masada da galip gelebiliyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun iradesi ile masada kazandığımız zaferi bütün dünya gördü." ifadelerini kullandı.

'Türk Milleti hainlerin farkında'

Şerefli Türk Askeri'ni işgalcilikle suçlayanlara, "Türk Milleti artık her şeyin farkında." diyerek cevap veren Yavuz, sözlerine şöyle devam etti:

"Maalesef 'işgalci' ifadesinden de öteye gittiler. Biz bunu TBMM'de çok acı bir şekilde yaşadık. Bir vekil işgalciliğin ötesinde bizi soykırımla suçladı. Bazı muhalefet vekilleri 'biz operasyonun bazı bölümlerine katılmıyoruz.' dediler.  Onlara açıkça neye katılmadıklarını sorduk ama buna cevap veremediler. İnşallah bu karşıdaki şer ittifakı dağılacaktır. Artık vatandaşımız her şeyin bilincinde. CHP'li ya da İyi Partili vatandaşlarımız da vatanını çok seviyor.Türk Milleti birlik ve beraberlik içinde Türk'ün gücünü dünyaya gösterecek."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Devris

Neden 20 mil neye gore20 mil bir bolgenin sekillenmesini,yapilanmasini amarika,mi belirler.
 • Yanıtla

şehit

Gerekirse kefen giyenler sadece sınıra ziyarete gider.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı