Çavuşoğlu'ndan operasyon açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine başlatacağı operasyona ilişkin "Tek hedefimiz teröristlerdir." dedi.

09 Ekim 2019 Çarşamba 13:53
Çavuşoğlu'ndan operasyon açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

Harekat başlatma kararı almıştık. ABD Başkanı Trump bölgeden çekileceğini ve güvenli bölgeyi oluşturmak istediklerini söyleyince müzakere başlattık. Bu sürecin bizi oyalama süreci olduğunu görünce, Cumhurbaşkanımız Trump'a 'Sizinle netice alamayacağız, destek vermeye devam ediyorsunuz. Biz harekatı başlatacağız' dedi. 

Bu bizim BM Güvenlik Konseyi kararlarından sağlanan bir hakkımızdır

Bu bizim BM Güvenlik Konseyi kararlarından sağlanan bir hakkımızdır. Harekatımızı da bu çerçevede gerçekleştireceğiz. Uluslararası hukuk çerçevesinde BM dahil, ilgili ülkelere bildirimde bulunacağız. Bölge için önemli bir harekat olacak. Türkiye ve bölgedeki göçmenlerin bu bölgeye dönmesi mümkün olacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Ekim 2019 Çarşamba 13:53

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2019