Çarpıcı iddia: Adnan Oktar tutuklanamaz çünkü...

Adnan Oktar hepsi birbirinden büyük, hakkındaki 30 ayrı suçlama nedeniyle gözaltına alındı. Operasyonun ardından çarpıcı bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre "Adnan Oktar'ın GATA dahil 6 hastaneden 'paranoid şizofreni’ hastası olduğuna dair raporu var."

11 Temmuz 2018 Çarşamba 15:29
Çarpıcı iddia: Adnan Oktar tutuklanamaz çünkü...

Adnan Oktar'ın müridleri ve kedicikleriyle birlikte gözaltına alınması ve 'askeri ve siyasi casusluk', 'çocuk istismarı', 'kara para' gibi birbirinden ağır 30 ayrı suçlama yapılmasına rağmen tutuklanamayacağı iddia ediliyor. Çünkü Adnan Oktar'ın GATA dahil 6 değişik hastaneden ‘‘paranoid şizofreni’’ hastası olduğu ve "cezai ehliyetinin bulunmadığı" iddia ediliyor. Adnan Oktar'a ilk 'şizofren' raporunu Şişli Etfal Hastanesi vermiş. 1984 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 'paranoid şizofreni' raporu vermiş... Adnan Oktar yıllar sonra hakkındaki şizofreni raporlarının o dönem düzmece şekilde verildiğini belirtip, "İftira sebebiyle akıl hastanesinde tutuldum, o günler benim şerefimdir" demişti.

GATA RAPORU: PARANOİD ŞİZOFRENİ, ASKERLİK YAPAMAZ

Adnan Oktar'ın, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden aldığı "Askerlik yapmaya elverişli değildir" raporunda en ağır akıl hastalıklarından biri olarak gösterilen "paranoid şizofreni’’ hastalığı teşhisi konulduğu ortaya çıktı. GATA tarafından 4 Mart 1988 tarihinde verilen ‘Askerlik yapmaya elverişli değildir’ raporunda, Adnan Oktar'ın on yılı aşkın süredir, en ağır akıl hastalıklarından biri olan ‘paranoid şizofreni’ olduğu ve bu hastalığın ‘psikotik reaksiyon (ayırt edilmeyen tip) müzmin ve devamlı nitelik kazanmış’ şeklinde olduğu tespiti yapıldı.

ADLİ TIP: PARANOİD ŞİZOFRENİ, CEZAİ EHLİYETİ YOK

Adli Tıp Kurumu tarafından Adnan Oktar'ın tutuklu olarak yargılandığı dönemde verilen 2 Şubat 1997 tarihli raporda da "Oktar'ın TCK'nın 46. maddesindeki, ‘Akıl hastalarına ceza verilemeyeceği hükmünden yararlandırılması'" istenmiş. 

GATA RAPORUNA GÖRE ADNAN OKTAR'IN RUHİ DURUMU NASIL

GATA tarafından verilen raporda, Adnan Oktar'ın ruhi durumu şöyle anlatıldı: ‘‘Ayakta, yaşında, ciddi ve kendine bakımlı görünümde, giyiniş ve tuvaletine özeni çok iyi. Çevresine ilgisi, olup bitenlerden haberdar olma isteği tarzında artmış. Mizacı şüpheci, sosyabilitesi son derece kibar, alıngan, konuşma ve ses tonu normal. Mimik ve jestleri düşünce içeriğindeki patolojilere uygun mağrur ve kendine güven ifade eder tarzda.’’

ŞİZOFRENİ İDDİASINI YILLAR SONRA YALANLAMIŞTI

Adnan Oktar, askerlikten muaf tutulmasına neden olan GATA ve Adli Tıp Kurumu raporlarındaki ‘‘paranoid şizofreni’’teşhisine yıllar sonra karşı çıkmıştı. Oktar kendi televizyonunda yaptığı açıklamada o raporların içeriğinin sahte olduğunu belirterek " İftira sebebiyle akıl hastanesinde tutuldum, o günler benim şerefimdir" demişti.

Kaynak: İnternethaber

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2018 Çarşamba 15:29

YORUM YAZ

 • hercaihercai8 ay önce
  Adli Tip ve Gata tamamen kapatilmali! Turgut Ozal icin de sacma sapan rapor yazmislardi zehirlendigi halde.
 • ramazan özramazan öz8 ay önce
  fetöcü hekimlerden almıştır o raporlarıbirde bizim hekimler baksın en kötü ihtimaltımarhanede beynine elektrik veririzozaman gerçektendeşizofreni olur bu pislik syonist
 • halil45halil458 ay önce
  recep hakli, eger yedi hastaneden sizofreni belgesi varsa zaten toplum icin cok cok tehlikeli ömür boyu akil hastanesine kapatilmasi lazim
 • Tele FerikTele Ferik8 ay önce
  Merak buyurma, o kadar andaval varki bu onlarin yaninda akilli bile sayilir. Unutmamemeleketteki egitim duzeyi ortalamasi ilkokul dort civarinda. Kibrisin nerede oldugunu bilmeyen var.Beyin göçunu bey'ingöçu sanan var...
 • Tele FerikTele Ferik8 ay önce
  Lan Yvz. Odada ayri tarz burada ayri tarz. Eklemsiz...
 • ÇetinÇetin8 ay önce
  Şizofren hastası bukadar malı mülkü nası edinmiş bedavadan rapor almış biraz gerçekçi olalım.
 • SevvalSevval8 ay önce
  O raporu nasil aldiginida soraydiniz
 • DiyarbakırlıDiyarbakırlı8 ay önce
  Paranoid şizofreni olduğu biliniyordu da neden milletimizle paylaşılmadı,bu gün bu kadar insan bu ahlaksızın peşine takılmazdı
 • YavuzYavuz8 ay önce
  Yargının içindeki yahudi ve mason gardaşları adnana bi kıyak yaparlar. Bakınız, yahudi tecevüzcü cem. Öldü numarasıylaçıkardılar.Bu pilanıda kepçe gulak yapmıştır.
 • Sahin Sahin 8 ay önce
  Ben de bunun kafayı 28 sonraşubat dönemimde yapılan işkenceler bozdular zannediyordum. Demek temeli varmış
 • AdemAdem8 ay önce
  Herife bak, her türlü haltı yap mesul olma. ÖNCEDEN YOLUNU YAPMIŞ. GEBERSİN ŞEREFSİZ.
 • Milletin iradesi Milletin iradesi 8 ay önce
  Ehliyeti olmayan delinin birine teslim edelim doğrasın iti
 • GurbetciGurbetci8 ay önce
  En büyük asker bizim asker şunu askere alıngeri hizmet iki yil
 • ibrahim canibrahim can8 ay önce
  Ozaman yatar hastanesinde iyi oluncaya kadar denetim altinda hucrede tabiki.Sonrada Hapsaneye.Ne olursa olsun kacisi yok.
 • Mesut SarpMesut Sarp8 ay önce
  Bir de öyle raporlu Kadir Mısıroğlu var !
 • AnkaralıAnkaralı8 ay önce
  Gata mı Mevki hastanesi mi ne karın ağrısı ise, bu haine askerlik yapamaz raporu verir. Ama benim oğlum ve psikiyatri hastası, hem epilepsi, askerlik yapar ama kule nöbeti tutamaz diye karar veriliyor. Böyle saçma şey olmaz. Ben kendim gururla askerlik yaptım. Ama hasta oğlumun bu şekilde askerlik yapar denilerek, nöbet tutamaz ne demek. Ya askerlik yapamaz deyin, ya da yapar deyin. Rezalet mi, skandal mı?
 • DarbesavarDarbesavar8 ay önce
  öyle bir içeri atarlar ki... en basiti ağır zarar verici olarak tımarhanede tecrit...
 • halil45halil458 ay önce
  hepsi sahte belge, adam kendisini garantiye almis, o zaman tv nasil konusuyor sizofneni ise, adalete güveniyorum
 • Yunus16Yunus168 ay önce
  BU RAPORLAR FETÖ CÜLERDEN KALMA? O TARİHLERDE HERYERDE FETÖ NÜN BORUSU ÖTÜYORDU?? O RAPORLARI VEREN DOKTORLARI AKIL HASTANESİNE KAPATMAK GEREKİR. OKTAR AKILLI DELİ AJAN İSRAİL AJANI, O HAPİSTEN KURTULSUN, BUNU BÜYÜK TÜRK MİLLETİNE ANLATAMAZSINIZ. MÜEBBET HATTA İDAM
 • garibgarib8 ay önce
  RAPOR NE BASTIR PARAYI AL KAĞIDI
 • Ne demek tutuklanamaz?Ne demek tutuklanamaz?8 ay önce
  Eğer suç işliyorsa Avrupa da ya hapishane yanda tımarhane.. o kadar!
 • Süleyman AydınSüleyman Aydın8 ay önce
  Yeniden muayene edilir; binlerce insanı arkasına takan bir adam deli olamaz; deli rolü yapar.
 • HaticeHatice8 ay önce
  Takip ettigim kadariyla kendi uzerine herhangi bir mal varligi yok diye biliyorum kendisi soylemisti tv de ayrica cok kitabini okudum mesela mehdi ve altincag hatta o kitapta su anda olan olaylarin cogu yasaniyor gerci onun bu yazdiklari zaten hadislerde var mesela darwinin tezini curutmustur insanlarin maymundan turemedigini bir yaradan oldugunu anlatan atlasi ve diger kitaplari bir cok ulkede okunmaktadir ben arada birde olsa 1990 yilindan beri takip ediyorum bir ara bilim vakfi olarak bircok yerel tv lerde hem darwinizmi hemde bu hadislerde olanlari anlatirdi hatta sonradan kediciklerin cogu o yerel tv lerdeki adnan oktara inanarak muriti olanlar sonra ne oldu anlamadim tv kurdu once normal giyimli bayanlar estetik oldular kedicik oldular bir baktim hahamlar bas misafirleri oldu zaten isrial ve hahamlar bu ise karistiysa bu kisilerden uzak durulmali iste boyle insanlar kendilerini kullandirtiyorlar galiba deli raporuda var kanunen bir sey yapamiyabilirler veya yeniden muayaneden gecirilir neyse ama insan artik ulkemizin bu hale gelmesine uzuluyoruz kime inanacagimizi sasirdik artik
 • nuhnuh8 ay önce
  direk....sünler hapse felan gerek yok
 • AHMETAHMET8 ay önce
  Kanunlarımızda," şizofreni hastası tutuklanamaz. Dışarı salınır ve suç işlemeye devam edebilir" diye bir madde mi var? Bununçözüm yolu yokmu dur?. Şizofreni hastası T.V proğramı yapabilir mi?.
 • osman özkanosman özkan8 ay önce
  hiç bir sıkıntı yok balkondan atlar pencereden atlar adamın akıl sağlığı yerinde değilmiş gayet doğal bir olay hiç kimseyi ilğilendirmez.
 • 11118 ay önce
  bitti o devirler. kafasında hunniyle bile gezse, o herif cezaevine girecek.
 • Allahın bir kulu Allahın bir kulu 8 ay önce
  Buna bu raporları kim verdiyse onlarıda araştırmak gerekir. Bunlar kendilerini garantiye almak önlemini de daha önceden almış olmalılar. Çünkü başlarına bu gibi olayların geleceğini tahmin etmişlerdir.
 • kayıkayı8 ay önce
  aklı herşeye eriyo kedicik oynatmayı biliyo oh ohh diyerek.şerefsiz siyonist ajanı.
 • receprecep8 ay önce
  oyun
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 8 ay önce
  Raporların Sahte Olduğunu Söylemiş. Atsınlar Hapse.
 • hasanhasan8 ay önce
  Elbet...Bu gizemli oluşumu idare eden takım .kıçı kurtarmak adına daha neler ile bu davayı yırtmayı sulandırmayı hedefleyecektir.Fakat Derdi dünya olanın Dünya kadar derdi olacağını unutmasın. hele yeni başlangıç esas mahkemeyi kübra da dava nasıl seyreder.orası meçhul.zalimler ve hayasızlar için yaşasıncehennem.
 • receprecep8 ay önce
  gata zorla kimseye rapor vermez ya hastasındır ya da değildir.eğer vermişse kişi bana zorla rapor verdiler diyemez dönüşüklü döğüş yapmışlar derim.bu adam hasta falan değil oyun dönüşüklü döğüş
 • BabaBaba8 ay önce
  Eğer şizofren ve cezai ehliyeti yoksa, mal varlıkları incelensin, ehliyetsiz biri resmi işlemlerde nasıl imza kullanmış ve nasıl bu kadar mal edinmiş. malı mülkü kendi edinmiş ise aklı yerindedir, ve de cezai ehliyeti vardır demek ki.
 • ERSİN TABAKERSİN TABAK8 ay önce
  YA FETOCU DR LER O RAPORLARI VERDİYSE
 • receprecep8 ay önce
  o zaman akıl hastanesine kaldırsınlar ömür boyu orda kalsın
 • hercaihercai8 ay önce
  Paranoid olabilir ama kesinlikle sizofroni degil.
 • rızarıza8 ay önce
  Yoksa şöyle mi demeli delidir ne yapsa yeridir.
 • rızarıza8 ay önce
  devlet yaşlı ve bakım evinden yada bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden bir oda tahsis edilsin bütün malvarlıkları ve şirketi devlete geçirilsin deli birine mal şirket teslim edilirmi cocuğun eline silah bıçak verilir mi madem cezai ehliyeti yok akıl satıyor.(aklı yok akıl veriyor)
 • fatihfatih8 ay önce
  yeniden muayene edilip rapor iptal edilir,yıllardır görüyoruz,kızları oynatıp dans ediyor,gayet iyi...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019