• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çakal Carlos'tan Türkiye-Yunanistan gerilimine ilişkin çarpıcı sözler

Baran dergisi yazarı Çakal Carlos, Eylül ayına ait yazısında Türkiye-Yunanistan gerilimine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-09-21 14:55:00 - 2020-09-21 16:15:30
Çakal Carlos'tan Türkiye-Yunanistan gerilimine ilişkin çarpıcı sözler

Baran dergisi yazarı Çakal Carlos, ‘Türkiye’nin Batı sınırları yeniden çizilmelidir’ başlıklı yazısında çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Baran dergisinde haftalık olarak dünyada ve Türkiye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek önemli konulara dikkat çeken Çakal Carlos lakaplı Salim Muhammed Nuri, Ankara’nın Doğu Akdeniz’de doğalgaz ve petrol arama faaliyetlerinin meşru olduğunu yazdı.

Çakal Carlos, Yunanistan’ın Türkiye’nin faaliyetlerini engellemeye çalıştığını ve Fransa’nın da bu meselede yanlış tarafta durduğunu söyledi.

Türkiye’ye yakın olan adaların tamamının Türk tarafına ait olmasını söyleyen Çakal Carlos, ‘Türkiye ile Yunanistan arasındaki sınırlar yeniden belirlenmelidir. İki ülke anlaşmalı. Yunan tarafı anlaşmazsa bu onların zararına olur. Türkiye ile Yunanistan arasında savaşa giden bir süreç var. Burada kaybeden Türkiye olmaz. Yunanistan küçük ve güçsüz bir ülke. Yunan tarafında hükümet, eskisinden daha kötü bir yönetim sergiliyor’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin hakkını korumak adına verdiği mücadeleyi desteklediğini kaydeden Çakal Carlos, ‘Erdoğan halkının hakkı olan doğalgazı keşfetmek için çabalıyor’ dedi.

Çakal Carlos, Erdoğan’ın tarihe geçtiğini görmeyi çok istediğini belirterek, ‘70 yaşındayım, en çok istediğim şey ailemi ardından ise Erdoğan’ın tarihe geçtiğini, Türkiye’nin Erdoğan liderliğinde bölgeyi kontrol etmeye başladığını görmek isterim. Bir emperyalist olarak, Amerikan emperyalizminin ileri uç karakolu olarak, İsrail’in müttefiki olarak, Müslüman gibi görünen bir Siyonist destekçisi olarak değil, tarihi değerlerinden beslenen bir Türkiye olarak." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ercan Güven

Türkiye ile Yunanistan'ın bu güne kadar yaptığı savaşların hepsini de Türkiye kazanmış ancak her savaşın sonunda toprak kaybeden yine Türkiye olmuştur 
 • Yanıtla

MESUT

Son cümlede işi bozmuş...!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23