• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bunların derdi Diyanet değil İslam! Fatih Portakal, Prof. Erbaş'ın sözü sandı, Hadis-i Şerif'i hedef aldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın aktardığı bir Hadis-i Şerifi, Erbaş'ın kendi düşüncesi sanan Fatih Portakal, Efendimiz'in (SAV) mübarek ağzından çıkan sözleri hedef aldı.

Yeniakit Publisher
2021-11-27 01:41:00 - 2021-11-27 01:47:39
Bunların derdi Diyanet değil İslam! Fatih Portakal, Prof. Erbaş'ın sözü sandı, Hadis-i Şerif'i hedef aldı

 Yeniakit.com.tr 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Konya'da düzenlenen Uluslararası İhtida Kongresi’nde konuştu.

Prof. Erbaş, dinleyicilere, Buhari, Ebû Dâvut ve Tirmizî'den nakledilen, "Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar." Hadis-i Şerif'ini aktardı.

Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) Hadis-i Şerifi'ni, Prof. Dr. Ali Erbaş'ın sözleri sanan cahil kitle, Erbaş'ı bu sözleri üzerinden hedef aldı.

Cehalette yarışıyorlar!

Medya Faresi, Prof. Erbaş'ı hedef aldığı haberinde, geçmişteki kırpma bir ifadeyi de kullanarak, şunları yazdı:

"Son olarak 'Gelinin fotoğrafının çekilmesinin teşhircilik olduğu' yönündeki ifadeleriyle gündem olan Diyanetin Başındaki Ali Erbaş, dikkat çeken bir açıklama daha yaptı. Konya’da düzenlenen Uluslararası İhtida Kongresi’nde konuşan Erbaş, “Her çocuk Müslüman doğar. Daha sonra anne babası onu Hristiyan yapar, Yahudi yapar ya da Mecusi yapar” dedi."

Neye dil uzattığından bihaber

Cahillikle birbiribinde yarışan gazetecilerden Fatih Portakal da Medya Faresi'nin haberini alıntılayarak yaptığı Twitter paylaşımında, Efendimiz'in (SAV) sözlerini hedef aldığından bihaber, şunları söyledi:

"Bu sahsı biri görevden alsa nasıl olur? İstifa edecegi yok zaten! İnsanı dinden soğutur böyle zihniyet."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murat

Sayın Erbaşın her ağzından çıkan Allah ve Resulünün sözü olsaydı bu insanlarda böyle hata yapmaz ve bilirlerdiki bu adamın söyledikleri ya hadistir ya ayettir Ama sayın Erbaş siyasetin göbeğinde, politikalara laf yetiştiriyor
 • Yanıtla

Waşhington

Portakal fatih sen değil ifade özgürlüğü adı altında senin bu aziz milletle dindar insanlarla dini mubini İslam ile fakir guraba sağcı vatansever millet ile dalga geçmene aşağılamana imkan veren yasalar hukuk utansın. caydırıcı kanun lar yapmayanlar utansın. Yoksa sen kimsin ki.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23