Bunlar nasıl gazi? Sunucuyu başörtülü diye protesto ettiler

İslam'ın verdiği makamı kullanan gazi görünümlü bir takım şahıslar, İzmir'de başörtülü sunucu öğretmenin kıyafetinin cumhuriyet değerlerine uygun olmadığını öne sürerek protesto etti.

19 Eylül 2019 Perşembe 20:28
Bunlar nasıl gazi? Sunucuyu başörtülü diye protesto ettiler

İzmir'in Foça ilçesinde, Gaziler Günü törenle kutlandı.

Törenin başlayacağı dakikalarda protokol sırasının hemen arkasında bulunan bir grup gazi, Foça Kaymakamı'na, tören programını okumak ve sunum yapmak üzere mikrofona gelen Foça Spor Lisesi edebiyat öğretmeni Ayşe Pınar Bayraktar'ın kıyafetinin uygun olmadığını belirterek, tören alanını terk etti.

Gazi görünümlü şahıslarda küstah sözler

Törendeki skandala imza atan gazi görünümlü 10 şahıstan biri olan Nabi Duru, küstah sözler kullandı.

Duru, "19 Eylül Gaziler Günü için Cumhuriyet Meydanı'na törene geldiğimizde, törenin başlangıcında gaziler olarak sunucu hanımefendinin kıyafetinin cumhuriyet değerlerine uygun olmadığını görünce çok üzüldük. Bu protestomuzu toplu olarak Kaymakam ve tören alanında bulunanlara ileterek tören alanını terk ettik." dedi.

(Gazi görünümlü şahıslar)

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama

Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar ise yaptığı yazılı açıklamada, sunucunun resmi kadrolu öğretmen olduğunu ve kıyafetin mevzuata uygun olduğunu belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akar, "Okulun resmi kadrolu Türk dili ve edebiyatı öğretmeni, Gaziler Günü programında sunucu olarak görev almıştır. Mevzuatımıza göre kadın öğretmenler kamusal alanda başörtüsü ile görev yapabilmektedirler. Öğretmen başörtülü olarak derslere girebilmekte, resmî törenlere katılabilmektedir. Görevini bu kapsamda yürütmüştür. Ferdi yapılan protestoya karşı çıkarak törene katılan tüm katılımcılar başta olmak üzere, resmi ve sivil erkan, sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar öğretmenimizin yanında yer almıştır. Gaziler Günü'ne yakışır şekilde tören icra edilmiş, birlik beraberlik içinde olunmuştur. Birlik ve beraberlik içinde olunması nedeniyle tüm katılımcılara teşekkür edilmiştir." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Eylül 2019 Perşembe 20:28

YORUM YAZ

 • Adin GaziAdin Gazi21 gün önce
  ... gitin niyazi
 • cegizcegiz22 gün önce
  bunlar islam için mücadele etmedikleri belligazi felan olamazlar , gazilik manevi bir durumdur. bunlar kabul etmiyorlar, yazıklar olsun .
 • Ahmet DönmeztürkAhmet Dönmeztürk23 gün önce
  Bunların her tarafı gazi olsa kaç yazar? Saksakon çalan tiplere benziyor. Alanı terkedip def olup gittiyseniz kimin umurunda. Eski bölücülük ayrımcılık günlere dönmek istiyorsunuz. Laik-antilaik-Dinsiz-din,başörtülü-başörtüsüz. Başörtülü de başörtüsüz de bizim bacılarımız. Siz başka ülkenin insanı iseniz o ayrı mesele.Başörtüye dil uzatmayın haddinizi bilin.
 • gazi değil gezici bunlargazi değil gezici bunlar23 gün önce
  gaziden başka her şeye benziyorlar
 • selimselim23 gün önce
  muhittin adlı yorumcuya cevap.. yaptıkları saygısızlık. kimsenin de böyle bir saygısızlık yapmaya hakkı yok. cumhuriyet ilkeleri allahın emirlerinden daha mı üstün?
 • Ahmet DönmeztürkAhmet Dönmeztürk23 gün önce
  Ulan başörtünün neresi cumhuriyet değerlerine aykırı imiş? Senin beyninde çıplaklık mı tasavvur oluyor. Terbiyesiz adam. Sen provokatör bir insansın, gazi olamazsın, gazilik kutsaldır. Sen bu kutsala layık değilsin.
 • muhittinmuhittin23 gün önce
  Bu gaziler Türkiye için bilfiil harbe katılmış insanlardır. Sayfadaki yorumları okudum hangi ülkede yaşadıklarından bu gazilerin hangi ülke gazisi olduğundan haberleri yok. Kimse türkiyenin gazilerine küstah diyerek hakaret edemez....Haddinizi bilin!
 • yorumcuyorumcu23 gün önce
  yarın hastahanede kapalı doktor. ,hemşire,hastabakıcıya denk gelirlerse ne yapacaklar bakalım.
 • huseyn53huseyn5323 gün önce
  Gazi : savaşa katılmış işte veya yaralanmış,benim anlamadığım adam Allah inancı zayıf şirk içindene gazi olabilir nede şehidi şüheda ...takılmayın böyle mevzulara
 • muhtarmuhtar23 gün önce
  Bunlardan ne gazi olur ne de şehit...
 • gülnur mermergülnur mermer23 gün önce
  Allah hepinize akıl fikir hidayet versin .Yaşlarını başlarını almışlar ama ......
 • kalelikaleli23 gün önce
  kimse kimseye minnet edemez biz de asker olduk çocuklarımız oldu şehit olabilirdik gazi olabilirdik.askerin görevidir bu ülkenin güvenliği için mücadele eder milletle değil tabi. savaşır gazi de şehit de olabilir.bizim bağrımızdan çıkmışlar saygımız sonsuzdur.ama burada sunucu baş açık veya kapalı bu onları ilgilendirecek konu olmasa gerek.bir tek kendileri yok. havalara girip tören yeri terkedilince açıklama yapmalarına gerek te yok.efendiice terkeder gidebilirlerdi.kime ne kimin umurunda.zaten sayın milli eğitim müdürü güzel açıklamış.
 • şerif keskinşerif keskin23 gün önce
  bunlar gazi olamaz,şehitlik ve gazilik İslamda nasıl olur anlatılmıştır,Allah kadınlara örtünün demiştir.bu kişiler ayete karşı gelmişlerdir ayete karşı gelmek Allah'a karşı gelmektir.hadlerini bilmiyorlar veya İslamı bilmiyorlar.Yazıklar olsun saygısızlık yapanlara,yazıklar olsun provokatörlere vede yazıklar olsun kendine gazi diyen İslamı bilmeyen cahiller.
 • ArifArif23 gün önce
  Şu şehit ve gazilerin ne ekmeğini yediniz hee.
 • sufikansufikan23 gün önce
  Hangi deniz savaşında gazi olmuş bu adam ki; oraya gelmiş ....
 • canmehmetcanmehmet23 gün önce
  Bilmemek değil,"Bilmediğini bilmemek" neden tehlikelidir? "... Allah yolunda, Allah rızası için mücâdele eden müslüman askerlerden savaştan dönenlere gazi denildiği gibi; savaşta büyük yararlıklar gösterenlere de gazilik ünvanı verilir. lügatta "savaşa katılan kişi" hakkında kullanılmasına rağmen, savaşa katılan ve sağ olarak geri dönenler için kullanılan bir deyimdir..." 
 • kalelikaleli23 gün önce
  hırbo bizim de gazilerimizin hepsine sonsuz saygımız var ama böylelerinedeğil seni ilgilendiren ne sen saygında devam et başkalarının görüşüne burnunu sokup zevzeklik yapma.
 • canmehmetcanmehmet23 gün önce
  Kazım Karabekir Paşa, M.Kemal Paşa'nın kendisine : "Dini ve ahlakı olanlar aç kalmaya mahkumdur" dediğini aktarır. Kaynak: "Paşaların kavgası." ve "Kazım Karabekir anlatıyor"
 • Laik insan yoktur devletler laiktirLaik insan yoktur devletler laiktir23 gün önce
  Gazilerimizin hepsine sonsuz saygım var. Baş örtüsüne destek olan kadar olmayanda olabilir. Kendi görüşünüzü yansıtmıyor diye gazilere hakaret edecek kadar alçalmayın
 • hercaihercai23 gün önce
  Sutcu Imamin torunlari degil, o belli. Peki kim bunlaraGazi unvani verdi?
 • hercaihercai23 gün önce
  Sutcu Imamin torunlari degil, o belli. Peki kim bunlaraGazi unvani verdi?
 • Serap Serap 23 gün önce
  Ulan ne gazisi bunlar benim gözümde sapık kimse kimsenin kılık kıyafetiyle yargılanamaz helede topluma uygun bir kıyafetse.onlar gitsin karısını kızını bacısının bilmem açıpta gezdirsin bunlar reklam peşinde ama kötü yoldalar
 • Bı garip Adam Bı garip Adam 23 gün önce
  Neyin gazisi koca adamlar kadın başörtülü diye alanı terkediyor yobazlar defolun gidin milletin milli ve manevi değerlerine saygı göstermeyen lerle zaten bu milletin işi yok
 • abdulmetinabdulmetin23 gün önce
  Şehitlik ve Gazilik gibi değerler rastgele kendini bilmezlere verilirse, işte böyle çemkirirler, onlara sorsan "gazi ne demektir, kavramı, kapsamı nedir?" bilmezler ama öldükleri zaman da camiye gelir cesetleri niyeyse artık!
 • mustafamustafa23 gün önce
  bu p...e bir fırsat versen yani bir defa cumhurbaşkanı seçilseler senin 20 yılda yaptığını 1 ayda yıkarlar
 • ADNANADNAN23 gün önce
  hah birdeebu cehil gazilerimiz oldu tam oldu
 • AHMET AHMET 23 gün önce
  laik devletin gazileri ancak böyle olur demek ki yaralanmakla gazi olunmuyor onlar gazilik mükafatını burada almış oluyorlar.Hakiki hesap zamanında gazilik unvanını değil din düşmanı cahil unvanını alacaklar.Havayı bile alamayacaklar.
 • kulokulo23 gün önce
  biz milli değerlerinden kopuk gaziler istemiyoruz. bu zihniyette olanlar mümkünse tören alanlarını değil, mümkünse bu ülkeyi, olmadı bu dünyayı terk etsinler. heyhaaat! bu ülkeyi terk edip etmemek onların elinde ama, bu dünyayı terk edip etmemek ne onların ne de herkesin elinde olan bişey. ne diyelim; bu diyardan giderlerse gittikleri yerde rahatları bol olsun. Bu dünyadan gittiklerinde de ateşleri ve azapları bol olsun. bizler dua ehliyiz, duamız da budur bunlar hakkında.
 • kulokulo23 gün önce
  gaziliklerinin ne şekilde gerçekleştiğini bilemiyorum, öngörüm; yaşadıkları travmalar beyin fonksiyonlarını devre dışı bırakmış, hafıza ve düşünme yetileri kaybolmuş. Teşhisim budur. Zira cumhuriyet denilen olgu yaşadığı vatanda tüm milletine kişisel tercihleri konusunda özgürlük tanır. buna giyim kuşam da dahildir. Bunların cumhuriyetleri !b..elerin sapkın tercihlerine gösterilen anlayışı, analarının bacılarının başındaki örtüye göstermiyor nedense.
 • kalelikaleli23 gün önce
  şov yaptıktan sonra rakı içmeye gitmişlerdir.
 • FxFx23 gün önce
  Sormak lazım bu aklı zayıf insanlara senin anan ve ninelerin nasıldı Kurtuluş Savaşında bunlar mini etekli mi savaştılar Allah ıslah etsin bir ayakları mezarda olan bu şahıslar hala neyin hesabını yaparlar anlamış değilim
 • CenkCenk23 gün önce
  Kendilerini çağdaş, modern, ilerici gören gericiler başörtülü olarak kurtuluş savaşında savaşan annelerimizin kurtarmış olduğu devletten aldığınız maaş haram zıkkım olsun inşallah burnunuzdan fitil fitil çıkartsın ayetlerine karşı geldiğiniz, alay ettiğiniz Allah Celle Celalühü inşallah. Kafir ve münafıklar için yaşasın cehennem.
 • kalelikaleli23 gün önce
  hırbo siz nerenin gazisisiniz onların gaziliğinden şüphe edilir.gazi efendi olur gazi insanını sever saygılı olur.bunlar galiba kaçarken saklanırken bir yerlerine bir şeyler batmış.biz böyle gaziler istemiyoruz.bölücü gazi mi olur.bu gibiler başörtülü kardeşlerimiziellerinden gelse şehit edecek kadar alçalmış kimselerdir.ederler.ne farkı var bunların israil askerinden.
 • dolphindolphin23 gün önce
  bunlar ölünce cami avlusundan sokağa atacaksın leşlerini ne gazisi bunlar niyazi bile olamazlar
 • ................23 gün önce
  nerenin gazisi bunlar...Bunlardan olsa olsa bir şehrin gazi emir semti olur...Müslüman şartlarına ve dahi Allahın yasalarına karşıolanlara gazi de denmiyor şehit de denmiyor. Korenin gazileri olsun bunlar ama türkiyenin değil..
 • zakozako24 gün önce
  Bunlar dünyevi ve nefsi gazi ALLAH ın gazisi değil .......lar
 • Sadece gaziSadece gazi24 gün önce
  Herkes kendini fikir adamı ve din adamı sanmayı bıraksın. Gaziler günü kutlamasındadine karşı nefret hoş değil. Vasiyet edin o zaman cenazenizi camiye getirmesinler. Başörtüsü baş tacımızdır 
 • mrymmrym24 gün önce
  yazıklar olsun. yine hortlamaya başlıyorlar.
 • semihsemih24 gün önce
  atadan kalma madalya vardır bunlarda mutlaka gazi olmalarına imkan yok olsa olsa kıymık falan batmıştır başörtüsüyle birlikte
 • KEMALİST 1453KEMALİST 145324 gün önce
  ÖGRETMENMİ YA O.HİC BENZETEMEDİM.ÖGRETMENE BENZEMİYOR DER GAZİLERİMİZ.BENDE BENZETEMEDİM.DEMEKKİ ÖGRETMENMİŞ SAYGILAR :::)
 • Mümine Mümine 24 gün önce
  Bunları ölünce Camiye de almamak lazım. Anlaşİlan o ki müslüman filan değiller.Gazi filan olduklarını da sanmıyorum. Allah bilir ne niyetlerle gittiler. Zavallıcıklar bu dünyadan sonraki ilk durağınız gayya kuyusu olacak bu kafayla devam ederseniz.
 • KafdağınınDalisiKafdağınınDalisi24 gün önce
  Kimileri GAZİ olamaz...
 • hsnhsn24 gün önce
  bunlar yaralanmış ama sadece yaralanmış ve gaz,,,,i olabilmiş amerikan usulü yani
 • HarunHarun24 gün önce
  Onlar Tavuk çalarken korucu tarafından vurulanlar. Kendilerini Gazi diye yutturuyorlar. Akıllarınca kendilerini Atatürkçü gösterip puan toplamak. Gerçi göstermelerine gerek yok. Atatürkçüler hep böyleler. Bozguncu ve PKK sevici.
 • SalyangozSalyangoz24 gün önce
  Müslümanlar salyangoz yemeyemi başladı boş işler.
 • ismettismett24 gün önce
  ey müslümanım diyen sadet ve iyi parti beraber halay çektiginiz chp nin islam dümanlığını hala görmeyip içinizde bu yapılanlar rahatsız etmiyorsa sizlerde hazır olun elinize kadeh eşlerinize mini etek almaya hazırlanın nuri öztürk gibi mi namaz kılarım içki içerim zina yaparım ama ben müsümanım diyiyorsanız yolunuz açık ebedi hayatınız cehennem olsunamiiin
 • H.Y.EH.Y.E24 gün önce
  Gazilik ve sehitlik askeri bir rutbe degildir.Islami bir rutbedir.Ve her iki kelime de arapcadir.Yani bir kimse asker olmadigi halde Allah din ugruna carpisirken olse sehit olmese gazi olur.Bu protestocu cahiller ne bilsinler bunun boyle oldugunu
 • Muhammed veraMuhammed vera24 gün önce
  28 şubat artıkları..müslüman maskeli şeytanlar. Tahamulsuzler. Hazimsizlar.Bunlardan çok var. Sinmiş bir köşede dişlerini bileliyorlar.
 • TürkTürk24 gün önce
  Bu gaz ler ne uğruna gazi olmuşlar.Rabbim hidayet versin hidayet olmazlarsa bildiği gibi yapsın.
 • SlmSlm24 gün önce
  Ne şehittir ne gazi, bunlar bizim olmayan niyaziler.
 • Güle güle Ak PartiGüle güle Ak Parti24 gün önce
  Provokasyon için gelmişler,cehennem olup gitmişler...Ne gazisi oldukları araştırılıp...Gerçi kim yapacak bu işi,İKTİDARdan çok şey istiyoruz.Bugünkü iktidarın eseridir, bu tür saçmalıkları yapanlara gereğini yapmadılar
 • kenankenan24 gün önce
  Cehennemin dibine kadar yolunuz var ,ila cehenneme zumera
 • Arif DoganArif Dogan24 gün önce
  Soldan 5nci kisi 1987 mezunu asiri sol goruslu emekli astsubaydir. Ne zaman nerede Gazi olmus.?Gazilik ve Sehitlik İslam dinine hastir. Basortusune tahammulu olmayan ya inandigi dini neyse ona baksin yada donup kendi inancuna baksin. Ayiptir yahu yeter artik. Bu bagnazliktan ne zaman kurtulacaguz biz..?
 • mehmetmehmet24 gün önce
  Kardeşim gazi mkimlere denir islama uyanlara gazi denir bunlar sadece gösteri maymunları bunlar olsa olsa soytarılardır..başındaki o bez parcasın bir yerlerine batmıştır bunlarda inanın savaşta bir yerlere gizlenmiş munafıklardır bunlara gazi demeyin şeytanın uşakları zavalılardır...bunlar kim savaşmak kim imanı olmayanlar savaşmazki
 • pınar demirpınar demir24 gün önce
  sunucuyu kutluyoruz rahatsızlığı olan varsa kendi sorunu ..
 • adsiz adsiz 24 gün önce
  Bunlar gazi değil islam düşmanı
 • Vatansever Gurbetçi Vatansever Gurbetçi 24 gün önce
  Başörtüsüne karşı çıkan GAZİ olamaz. Gazi olan kişi Allah'a ve onun emirlerine tereddütsüz bağlı olur. İnancı olmayandan Gazi olmadığı gibi Allah (c. c) için savaşmayan da gazi olamaz. Bunların Gazilikleri çıkar ve şöhret için olup Allah hidayet versin deyip gerçek Gaziler böyle ahlaksız ve edepsizlik yapmaz.
 • KahramanKahraman24 gün önce
  Bunlar gazi olamaz,olsa olsa kazara NİYAZİolduklarından ,GAZİ denilmiş.Vatan ve millet için mücadele etmezler,kazara vatanseverlerin arasında bulunmuşlar.Ya da ganimet toplamaya giderken yaralanmışlar.
 • MühendisMühendis24 gün önce
  Saygısızlar Allahın dini islamın kadına örtünün emrine saygınız yok. Saygısızlar karşınızdaki insanın inancını yaşamasına saygınız yok. Saygısızlar bir insana bir kadına karşı saygınız yok. Çe
 • ali orçanali orçan24 gün önce
  cehenneme kadar yolunuz var.
 • ŞAŞI YORUMŞAŞI YORUM24 gün önce
  Yahu bunlar terörle mücadelede hayatını kaybetse şehit oldu diye yüreğimiz yanacaktı.Şehit olmak için önce İman etmiş olmak gerek...Bunlara öbür tarafta cumhureyet cenneti mi var?
 • mustafamustafa24 gün önce
  GAZİLİK MAKAMI İLE ŞEHİTLİK MAKAMI ALLAHA İNANAN MÜSLÜMAN ASKERLER İÇİNDİR. MÜSLÜMAN TÜRK ORDUSUNDA BULUNUPTA ÇATIŞMALARDA ÖLEN YADA YARALANANLAR DEVLET POLİTİKASI GEREĞİ GAZİ VE ŞEHİT SAYILIR YOKSA ALLAH KATINDA KAFİR KAFİRDİR. SİZLER HİÇ KURAN OKUMUYORMUSUNUZ. NE DİYOR ALLAH. ONLARDAN BAZILARI SİZİNLE BERABER CİHADA GELİYOR AMA PEK AZI ALLAH İÇİN CİHAT EDİYOR İŞTE ONLAR ALLAH KATINDA ŞEHİT OLANLARDIR. DİĞERLERİ YA MAL YADA ÜNVAN YADA GÜÇ GÖZTERİSİNDE BULUNMAK İÇİN ORDADIRLAR DİYOR. İŞTE BUNLARDA ONLARDAN. BUNLAR ÖLSEDE YARALANSADA ALLAH KATINDA NE ŞEHİT OLURLAR NEDE GAZİ. BİRAZ KURAN-I KERİM OKUYUN YAHU. DİN HACIDAN HOCADAN DEĞİL. ALLAHIN KİTABI OLAN KURANDAN ÖĞRENİLİR. 
 • Ayhan Ayhan 24 gün önce
  Ne bekliyordunuz lan mini etekli birisini mi sunlarıda adam yerine koyup tören yapıyorsunuz
 • Yavuz 1517Yavuz 151724 gün önce
  Bu gerici, yobaz, karanlık cehape zihniyetini red ediyoruz. Bu kalın beton kafa değişmez. İSLÂM ve OSMANLI düşmanlıkları bitmez. Bunlardan asla ve asla bu büyük millet için fayda beklememek lâzım. 
 • mutmainemutmaine24 gün önce
  DOĞRU söylemişler"" ...cumhuriyet değerlerine uygun olmadığını görünce çok üzüldük...."" İslami değerlere uygundur . çok zorlarına gitmiş olmalı ! Müslüman ülkede yaşadıklarını unutmasınlar, ALLAH için şehit olacak ! bu adamları görünce bizde çok üzülüyoruz !
 • TürkTürk24 gün önce
  Kurtuluş Savaşı'nda cepheye mermi erzak taşıyanlar hem başörtülü hem şalvarlı idi. Bunların tiplerine bakarsanız hangi düşüncede olduklarını anlayabilirsiniz. Çok görmeyin.
 • Emine Altin Emine Altin 24 gün önce
  Onun basortusu her seye uygun ama siz uygun degilsiniz
 • ramazanramazan24 gün önce
  iyi b.k yemissin..yarin aşsagida da ben bu kabir sorularini begenmiyorum..cumhuriyet degerlerine uymuyor..dersin..
 • SadeddinSadeddin24 gün önce
   Bunlar Gazi değil. 
 • Mehmetçik Mehmetçik 24 gün önce
  biz dedelerimizin can vererek kurtardığı vatanımızı ve Allah ın emri örtünmeyi canımızdan çok seviyoruz. Lanet olsun sizlere haram olsun maaşınız...
 • İSKENDER1AİSKENDER1A24 gün önce
  ALLAH islam düşmanlarına LÂNET ETSİNve biz masum müslümanlarda, nankörvatan hainlerine beddua ve lânet ediyoruz.Devlet bütçesinden adıkları maaş ve bütün hizmetler ! burunlarından gelsin. 
 • SelmanSelman24 gün önce
  Gazilik ve sehadet, islam dini icerisinde yer alan iki ayri makamdir. Her kula nasip olmaz bu makamlar! Kimlerin gazi yada şehit olduğu/olabilecegi ise, ilgili ayet ve hadisler baglaminda acikca hukme bağlanmıştır. Ote yandan bir de nefsani anlamda bazi gercek yada tuzel kisilerin uydurduğu gazilik ve şehadet anlayisi vardir. Ilgili dini hukumlerin zinhar dikkate dahi alinmadigi bu sapkin anlayis baglaminda, sanki bayram sekeri dagitir gibi gazilik ve sehadet mertebesi dagitilir. Haberekonu sahislar da bu uyduruk gazilerden olsa gerek! Zira gercek gazi olsalardi, Allah ın kadınlar icin verdigi ortunme emrine muhalefet etmezlerdi. HasbinAllah ve nimel vekil.
 • Abdullah HaşimiAbdullah Haşimi24 gün önce
  Mümin kardeşlerim, gazilik ve şehidlik İslami mefhum(kavram)dur. İslamın emri olan tesettüre karşı olan şahıslara kullanılmaz. Maalesef içi boşaltıldı.
 • Osmanli Kürdü Osmanli Kürdü 24 gün önce
  tühhh yüzünüze bizim Allah Askiyla yanan ve vatan ugra cok canini feda edecek yigitlerimiz var biktik sizden ve kafir tavirlarinizdan olmaz olsun sizin Cumhuriyetci degerleriniz bize Allah yeter
 • İskenderİskender24 gün önce
  ŞEHİTLİK VE GAZİLİK İSLAMİ BİRTANIMLAMA VE ŞER'İ DÜZENE SAHİP TOPLUMLAR İÇİN GEÇERLİ OLMAKLA BİRLİKTE BU TANIMLAMALARIN KABULÜNÜN KESİNLİĞİ ALLAH KATINDA BELLİ OLUR.LAİSİST TOPLUMLARDA İSE ALLAH RIZASI YERİNE SİSTEM RIZASI GEÇERLİDİR
 • Adanalı.Adanalı.24 gün önce
  Bunlar gaziliğe kurban olsunlar,ulen dinğiller siz kendinizi ne zannediyorsunz,da başı örtülü bir hanım efendiye dil uzatıp töreni terk ediyorsunuz, sanki bizimde umurumumuz da idi 
 • Zafer 61Zafer 6124 gün önce
  Çok üzüldüm ya.cok büyük bir terbiyesizlik yapmışlar.bir Gazi ye hiç yakışmamış hatta can yakıcı .ALLAH tan Atatürk zamanında yaşayıp Latife hanıma böyle bir saygısızlık yapmamışlar.Yoksa Gazi Mustafa Kemal Atatürk onlara haddini en ala biçimde bildirirdi.
 • İdo1 İdo1 24 gün önce
  Gaziymiş ne gazisi birde şu İslamın verdiği makamları kullanmayın sizdengazi mazi olmaz olsa olsa niyazi olur.
 • SamiSami24 gün önce
  Bunlar islamın verdiği gazilik ünvanını kullanıyor ama islamın emrini yerine getiren bir bayana sayısızlık ediyor, bunlar saygıyı hak etmeyen şahıslar
 • BasortusuBasortusu24 gün önce
  Eşim ihl lisesinde meslek dersleri öğretmeniydi 28 şubat döneminde anamızdan eksiğimiz burnunuzdan geldi..ancak baş örtüsüne en büyük kötülük bugün yapılıyor.. başörtüsü moda oldu tereddütü kaybettik siyasi menfaat uğruna başörtüsüdavasını kaybettik.yazık başörtüsünü kullana kullana ruhunu çıkardık.. 
 • sinansinan24 gün önce
  Hükümet tüm orduyu bunlara teslim etti ya sıkıntı büyük
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş24 gün önce
  bunlar sosyetik gaziler
 • Siyasi Kavun Siyasi Kavun 24 gün önce
  İslam ve İslam Devleti değerlerini işinize geldi mi ne de iyi kullanıyorsunuz. Nefsani işler oldu mu ama birden laik kesiliyorsunuz. Herkes özgür diye bir bahane arkasında güzel pusu kurmuşsunuz. Devam edin.. Milleti bu dünyada Kandırdınız ama ahirette Yaradana ne diyeceksiniz?
 • Arif Arif 24 gün önce
  Bunlar gazi falan değil bunlar........
 • MEHMET DEMIRCIMEHMET DEMIRCI24 gün önce
  ne gazisiniz acaba ? ... yoluna giden niyazisiniz...
 • ÖmerÖmer24 gün önce
  Şehitlik ve gazilik İslami bir sıfattır tesettür de Allah’ın emridir sizin gazilikle bir alakanız olmasa gerek. Karşınızda mini etekli bir konuşmacı olsa bir şey demezdiniz . Fazla da önemi yok ömürlerinin son döneminde tövbe ederler belki yoksa bir Fatiha okuyan bile bulamayacaklar yazık
 • abidinabidin24 gün önce
  ........ler. sizin gaziliğinizi gören varsa konuşsun 
 • KeskinliKeskinli24 gün önce
  .........Bunlar gibi gaziye.
 • LEYLA LEYLA 24 gün önce
  Bunlar gazi felan olamaz olsa olsa bunlarpara göz olurlar gazi likşerefyüklü bir unvandırmaddiyat ve giyim kusamla ilgilenmezler onlar ülkemiz için savaşmışyara almış fakat ölmemiş mübarek insanlardır.cenabi ALLAH bu mübareklere cennetle esasindamukafatlanacaklarinimüjdelemiştir. Bunlarda o sıfat olmadığıbesbelli
 • Gel pisi pisiGel pisi pisi24 gün önce
  Bir Müslüman asker nasıl başörtüsüne başörtülü bir kadına tavır alabilir.Bu başörtüsü düşmanı kafa ölse cenazesi şehit diye kalkacakti öyle mi. Bunların başörtüsü düşmanlığınin kökeni islama olan kinleridir Başka bir şey değil. 
 • TALHA TALHA 24 gün önce
  Bunlara gazi demeyelim..! Bunların aldığı gazilik maaşı haram zıkkım olsun..!
 • emekli çavuşemekli çavuş24 gün önce
  onlar için özel tören yapaydık..........nasıl isterdi abilerimiz töreni........açıklasınlarda bilelim.....bizim bilmediğimiz törenlermi var acaba?????
 • SinanSinan24 gün önce
  Ya bunlar askere sadece para için veya zorunlu olduğu için gitmiş inançsız adamlar. Sadece insanların verdiği ile uvunacak nasipsiz bir zümre.
 • kazım çobanderelikazım çobandereli24 gün önce
  bunlar niyazi ya. çok ta havalılar!hehheh!
 • MEŞEMEŞE24 gün önce
  şu anhatırlayamadım hangi şavaşoldugunu,sahabilervegazilerşehitolanlarınisimlerini Hz.PEYGAMBER EFENDİMİZ,S.a.v.e vermişler ,H.z.PEYGAMBER EFENDİMİZS.a.v. DEBİRİNDENİÇİN DEMİŞKİ BUŞEHİTDEMİŞSAHABİLERDEKAHRAMANCA ŞAVAŞTIDEMİŞLERH.Z.PEYGAMBER EFENDİMİZDEBUİSLAMİÇİNALLAH İÇİNŞAVAŞMADI , BUKENDİMALINI KURTARMAK İÇİN KENDİMALI İÇİN ŞAVAŞTIDEMİŞ , BU TÖRENDE KENDİLERİNİN GAZİ OLDUKLARINIVE BU NEDENLE ORAYA GELEN VEBÖYLE KONUŞANKİŞİLERİN , GAZİOLUP OLMADIKLARININARAŞTIRILMASINI, FAYDALI OLACAGINIDÜŞÜNÜYORUM, KURTULUŞŞAVAŞINDA , BİNLERCEKADIN YA ŞAVAŞTI VEYE ŞAVAŞAYARDIM ETTİ,YALIN AYAK ,ACVESUSUZ OLARAK,BİR TANESİNE KARAFATMADİYE LAKAP TAKMIŞLAR SONRADAN, BEN LAİKİMDİYENLERİN ASKERLİKYAPIPYAPMADIKLARININDA ARAŞTIRILMASINDA FAYDAVARDIR,
 • Hmz Hmz 24 gün önce
  Bu süper ileri görüşlü zihniyete karşı Özelikle İslamiyette tesettürün var olduğuna dair Sivil toplum örgütü kurulmalı.
 • metinmetin24 gün önce
  Başörtünden rahatsız olan kadın erkek kim varsa İslamla yani Allah ile sorunu vardır.
 • ahmetahmet24 gün önce
  sehitlik gazilik islami-dini bir makamdir, degerdir inancimiza gore... bunlar islami da cumhuru da yani cumhuriyetin kendisi olan milletin degerlerini de bilmeyen ideolojik zavallilar...
 • SelimSelim24 gün önce
  Kendilerine gazi diyen bu şahıslar hangi savaşta gazi olmuşlar çok merak ettim doğrusu.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar24 gün önce
  Bunlar buyuk bir olasilikla gazi falan degil embesil niyazi sinifindandirlar.Cunku sehitlik de gazilik de dinsel kavramlardir,bu yasa kadar es.. gibi yasayip bunu ogrenemeyen adama adam denmez.En azindan tarafsiz kalarak baska kulturlere(Turkun kulturune) saygi gosterebilirlerdi.Ancak Turkun kulturune saygi gostermek icin illa da Turk olmasanda insanliktan biraz nasibini almis olmak gerekiyor.Anlasilan bu bos kafalilarda ne o var ne de oteki!Cunku kafa batinin klozeti icinde klonlanmis,batinin(dusmanin) giyim tarzi disinda baska hic bir varyant o findik beyinlerine girmiyor bir turlu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019