• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Bunlar aptal mı? Lozan’ın içini bırak Yunan bakana bak

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na karşı Lozan Antlaşması’nı koz olarak kullanmasını yorumlayan Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, “Lozan acaba kimden yanadır? Kim getiriyor Lozan'ı bizim önümüze? Yunan getiriyor. ‘Lozan Türkiye’nin tapusu’ olsaydı Yunan aptal mı ‘bak sana tapunu hatırlatayım, senin hakların var' der mi?’” ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-04-16 12:59:00 -

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Erdoğan ile görüşmesinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı sırasında Türkiye aleyhine kabul edilemez ithamlarda bulunan Dendias, Lozan Antlaşması’nı da koz olarak kullandı.

Akit TV’de Murat Alan’ın sunumuyla ekranlarınıza gelen Manşetlerin Dili’nde, Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, “Lozan Türkiye’nin tapusudur” diyen Kemalistleri, Dendias’ın sözleri üzerinden boşa çıkardı.

Karahasanoğlu şunları söyledi:

Lozan acaba kimden yanadır? Kim getiriyor Lozan'ı bizim önümüze? Yunan getiriyor. Demek ki Lozan eğer Türkiye'nin tapusu olsaydı Yunan aptal mı ki 'bak sana tapunu hatırlatayım, senin hakların var' der mi? Dolayısıyla bu ucuz mavalları da Türkiye'deki emekli diplomatlardan başlayın emekli amirallerden geçin, sol kafa monşer kafaları baksınlar şu tabloya. Bakın satır arasından bir şey söylüyorum size. Yunan Dışişleri Bakanı ile Türk Dışişleri Bakanı tartışıyorlar, tartışırlarken Yunan Dışişleri Bakanı kendi söylediklerinin haklılığını ispat sadedinde 'Lozan'ı hatırlatırım size' diyor. O zaman buyurun, Lozan kimden yanadır, kimin tapusudur, emekli büyükelçiler monşerler izah etsinler bize.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

1905

öyle ya Lozan bizim tapumuz değilse neden Lozan diye bize yutturuyorlar biri çıksın detaylı bir şekilde anlatsın
 • Yanıtla

Hsci

Ali bey cumhuriyet kurulduğundan bu yana damlar gavur tarafı hiç bir zaman müslümanları savunmadilarmi bir asker sarıkla namaz kılmış diye bazı soysuzlar yeri göğü inleri 126 emekli lavuk 104 devletin kaynağından yiyen 94 emekli m.vekili deniz aslanları hepsini üst üste köy bunlarin kim olduğu belli gidip sınıfa canını verende gariban müslüman mehmetçik aldığı aylik5000 tl bumu adalet bumu hak .bunlar bizi taa düşmanın yasalarıyla iliklerimize kadar yok ettiler hala gidip şikayet edenler hatıra defterine.sikayet edenler . 6 okla yonetiliyoruz islam dedi mi adamlara ari sokmuş gibi oluyor.bizde.nasil köşe dönelim dersindeyiz.bizim terminimiz doldu.ve net başaramadık tek nedenide dünya mali?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23