Buket Aydın'dan Erkan Baş'a çok sert tepki

Buket Aydın, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'ın '60 güvenlik görevlisini işten kovdu' iddiasına tepki gösterdi.

23 Mayıs 2019 Perşembe 16:47
Buket Aydın'dan Erkan Baş'a çok sert tepki

Kanal D Haber Başkanı Buket Aydın, Türkiye İşçi Partisi (TİP) lideri Erkan Baş'ın ortaya attığı '60 güvenlik görevlisini işten kovdu' iddialarına yanıt vererek "Bir kadına şiddet kampanyası yapılıyor." dedi.

Demirören Holding’e bağlı güvenlik işçilerinin kendisini ziyaret ettiğini söyleyen Erkan Baş, Kanal D çalışanı Buket Aydın’ın, kanalda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle çok sayıda güvenlik görevlisinin işine son verdiğini iddia etmişti.

Erkan Baş'ın bu iddialarına yanıt vermesi beklenen Kanal D Haber Başkanı ve CNN Türk'te yayınlanan 40 programının sunucusu Buket aydın, sessizliğini bozarak sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundu. Aydın, "Beni ve ailemi taciz edenlere sesleniyorum" diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Siyasetçiler çanak tutuyor

Bugüne kadar sustum ama artık susmayacağım. Çünkü bir kadına şiddet kampanyası yapılıyor. Üzülerek görüyorum ki buna gazeteciler ve siyasetçiler de çanak tutuyor. 26 Nisan Cuma günü benim güvenlikle Kanal D binasından dışarı çıkartılmam veya güvenlik görevlisi arkadaşların bana bir müdahalesi gibi bir durum yaşanmamıştır.

Yüzleri kızarmadan...

Bu yalanları ispat edecek en ufak bir görüntü, belge, fotoğraf yokken yüzleri kızarmadan bu yalan ve iftiraları atanlar işi daha ileriye götürmüş ve benim insanları işinden ettiğimi yazmıştır.

Benim üzerimden prim yapmaya çalışanları kınıyorum

Güvenlik şirketinin açıklaması yukarıdadır. Konuyla hiç bir ilgim yok; olamaz. İşçilerin işsiz kalmasını fırsat bilip onları kullanarak benim üzerimden prim yapmaya çalışan siyasetçileri ve gazetecileri kınıyor, onlara sessiz kalanları da Allah’a havale ediyorum.

Ailemi ve beni taciz edenlere...

Benim cep Telefon numaramı Twitter üzerinden paylaşacak kadar alçalan, nefret söylemleri ve küfürler ile beni ve ailemi taciz edenlere sesleniyorum;

Eşim, annem, babam, tüm ailem ve eşimin ailesini bu denli üzüp yıpratmaya kimsenin hakkı yoktur. Kadına şiddete hayır diye bağıranların konu ben olduğumda kadına şiddeti bizzat uygulayan olmaları çok acıdır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 16:47

YORUM YAZ

  • mustafamustafa27 gün önce
    ORTADA İDDİA VAR ŞİDDET YOK. BUKET AYDIN DENEN MÜPTEZEL GÜNDÜZ VAKTİ FAZLA ALKOL TÜKETMEYE BAŞLAMIŞ ANLAŞILAN. ŞİDDETİN NE OLDUĞUNU ANLAMAMAIŞ YADA ÇOK İYİ ÇARPTIRMA YAPIYOR. İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNA SONRA GELİP BUNU NEDEN YAPTIN DEYİNCE YETİŞİN ŞİDDET UYGULUYORLAR. YOK ÖYLE YAMA. YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRI DERLER YA İŞTE BU CANCIĞIN YAPTIĞIDA BU. SIKIŞINCA KADINA ŞİDDET. BU TİYATROYU KADINLAR ÇOK İYİ OYNUYOR AMA UNUTMAYIN HER OLAY İÇİNDE ZITTINI BARINDIRIR. BU UCUZ SAVUNMA VE ÇİRKEFLİK TAKTİKLERİ YAKINDA ONLARIN BÜTÜN HAKLARINI ELLERİNDEN KAYBETMESİNE NEDEN OLACAK GÖRECEKSİNİZ.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019