• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu nasıl ihanet! PKK'lı teröristin uzman çavuşun aracında yakalandığı ortaya çıktı!

Diyarbakır'da, 19 Kasım günü güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla yakalanan İçişleri Bakanlığı'nca Terör Arananlar listesinde gri kategoride aranan PKK'lı terörist Nirvana kod adlı Semra Tuncer'in, İstanbul'a gitmek için Mardin'de görevli Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı'nın kullandığı araçta yakalandığı ortaya çıktı.

2020-01-28 23:18:00 - 2020-01-29 00:51:46
Bu nasıl ihanet! PKK'lı teröristin uzman çavuşun aracında yakalandığı ortaya çıktı!

İki ay önce yol kontrolünde yakalanan 500 bin TL ödüllü PKK'lı kadın teröristin, Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı'nın kullandığı araçta yakalandığı ortaya çıktı.

PKK'lı Semra Tuncer 19 Kasım'da yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı çalışma kapsamında 19 Kasım günü insansız hava aracıyla (İHA) yapılan fiziki takip sonucunda Diyarbakır'ın girişinde İçişleri Bakanlığı'nın 'Terör Arananlar' listesinde 500 bin TL ödülle 'gri' kategoride aranan PKK'lı 'Nirvana' kod adlı terörist Semra Tuncer ile ona yardım ve yataklık eden 4 kişi yakalandı. Lice'den İstanbul'a gitmek için yola çıkan, buradan da sahte kimlikle havayoluyla yurt dışına kaçmaya çalıştığı belirlenen Tuncer'in gizlilik kararının kaldırıldığı soruşturma dosyasındaki bilgilere ulaşıldı.

Kimlik kontrolüne yakalanmamak için teröristi aracına almakla suçlanıyor

Dosyadaki bilgilere göre, teröristin içinde olduğu 06 ETC 79 plakalı otomobili kullanan kişinin Mardin'de görev yapan Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı olduğu belirlendi. Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı, yolda kimlik kontrolüne yakalanmamak için teröristi aracına almakla suçlanıyor.

Uzman çavuş terörist olduğunu bilmediğini söyledi

İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Avcı, Yekhevin Güzel ile duygusal ilişki yaşadığını belirterek, rica üzerine araç boş gitmesin diye Güzel'in arkadaşı Tuncer'i de aracına aldığını ve onun terörist olduğunu bilmediğini iddia etti.Terörist Tuncer ise, daha önceki ifadesinde örgütten kaçmak için arkadaşı Yekhevin Güzel ve annesi Ümmühan Güzel ile İstanbul'a götürülmek üzere 14 bin Euro karşılığında anlaştığını anlatmıştı.

Uzman çavuş ve 4 kişiye 10 yıl istendi

Tutuklu bulunan Uzman Çavuş Mehmet Nur Avcı ile birlikte 4 kişi hakkında 10'ar yıl cezası istemiyle dava açılırken, sanıkların yargılamalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

EKOLL

İhanetin böylesi çok ağır. Kime güveneceğiz. Şerefli üniformayı taşıyan şerefsizler.
 • Yanıtla

Mikail okuroglu

Kesinlikle af yok uzman çavuş ve avanesi terör den en agırından yargılansın
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı