• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu kez Ruslar duyurdu! Rusya, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan ve Macaristan Türkiye'den almaya geliyor

Rus Moskovski Komsomolets gazetesi, yabancılar için 90'larda popüler ticaret yeri olan Laleli'nin yeniden hareketlendiğini yazdı. Özellikle yaptırımlara maruz kalan Rus iş insanlarının Laleli'ye akın ettiği öğrenildi. Ayrıca Rusların yanı sıra Ukrayna, Polonya, Bulgaristan ve Macaristan'dan iş adamlarının Laleli'ye ürün tedariki için gittiği belirtildi.

Yeniakit Publisher
2022-05-25 08:54:00 -
Bu kez Ruslar duyurdu! Rusya, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan ve Macaristan Türkiye'den almaya geliyor

İstanbul’da 90’ların başında ‘Rus Çarşısı’ olarak anılan Laleli yine dolup taşıyor. Moskovski Komsomolets gazetesi, Rusya vatandaşlarının yaptırım kapsamındaki ürünleri satın almak için Türkiye’nin yolunu tuttuğuna dikkat çekti.

“Rus Çarşısı”nın yeniden hareketlendiği ve Rusya’dan küçük çaplı toptancıların uğrak yeri haline geldiği belirtilen haberde, Rusların yanı sıra Ukraynalılar, Polonyalılar, Bulgarlar ve Macarların da alışveriş için Laleli’ye gitmeye başladığına dikkat çekildi.

Laleli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ne dayandırılan haberde, 90’larda olduğu gibi bugün de Laleli’ye gidenlerin yüzde 70’inin Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Polonya ve Macaristan vatandaşlarından oluştuğu bilgisi verildi.

Laleli otellerinde 2004’ten bu yana ilk defa Polonyalıların da kalmaya başladığını aktaran Rus gazetesi, sadece Laleli’nin ticaret hacminin 3 milyar dolara ulaşmasının beklendiğine işaret etti.

Turkrus

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

099

InsaAllah laleli bavul ticaretinin çöktüğü yıllardaki gibi rus tacirleri hayal kriklina uğratıp sok etmezler.

volkan

laleli esnafı umarım bukez akıllanmıştırda kuş beyinlilik yapıp çaputları satıp dolandırmaya kalkmaz milleti... bindiği dalı kesmez umarım. AHLAKLI Helalinden ticaret yapıp daim olur işleri...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23