Bu çaylar bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor!

Bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlardan korunmak ve viral hücrelerin saldırısından etkilenmemek için bağışıklık sisteminin kuvvetli olması gerekir.

14 Haziran 2018 Perşembe 13:46
Bu çaylar bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor!

KARAHİNDİBA ÇAYI

Alternatif tıpta yüzyıllar boyunca kullanılan ve ilaç yapımının ham maddesi olarak kabul edilen karahindiba, bir yabani ot türüdür. Bu bitkiden elde edilen çay, bağışıklık sistemi karşısında güçlendirici etki yapar. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Ülser, diş eti hastalıkları, bronşit ve zatürre gibi hastalıkların tedavisinde de oldukça etkilidir.

PAPATYA ÇAYI

Genel olarak sakinleşmek ve yorgunluğu gidermek için tüketilen papatya çayı, bağışıklık üzerinde de olumlu yönde etki yapar. Makrofaj ve B lenfositlerinin artırılmasını sağlayan bir madde bulunduran papatya çayı, kan hücrelerinin sayısını ve direncini arttırır. Böylece bulaşıcı hastalıklara karşı koruma sağlanır.

PİCRORHİZA ÇAYI

Uzakdoğu Asya'da yetişen bir bitki olan picrorhiza, sadece aktarlarda bulunabilen yabani bir ot türüdür. Bu çay özellikle kanser hastaları için önerilir. Diğer bulaşıcı hastalıklara karşı da çok etkilidir.

GİNSENG ÇAYI

Kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin artmasını sağlayan ginseng bitkisi, yorgunluk ve stres gibi sorunlara karşı da etkilidir. Soğuk algınlığından korunmak ve diğer hastalıklara karşı dayanıklı olmak için uzmanlar tarafından önerilen bir çay türüdür.

SARI KANTORON ÇAYI

Vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasının yanında kan hücrelerinin üretimine destek olan sarı kantaron bitkisi, çay olarak demlenip içildiğinde sindirim sistemi üzerinde de iyileştirici etki sağlar.

SİYAH MÜRVER ÇAYI

Yabani bir ot türü olan siyah mürver bitkisi, aktarlarda satılır. Bu çay, antibakteriyel özelliği sayesinde hücrelerdeki zararlı organizmaların yok edilmesini sağlar. Özellikle gebelik ve emzirme döneminde olan kadınların bu çayı içmesi, çocuk ve anne için daha güvenli bir gelişim sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasılkolay.com'dan alınmıştır.

 

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 13:46

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mart 2019