• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu adamda okuma, anlama sorunu mu var? Kılıçdaroğlu’dan rezil ötesi İsveç ve Finlandiya açıklaması

Türkiye, İsveç ve Finlandiya'ya istediğini yaptırdı, ayrıca ilk kez uluslararası metinlerde FETÖ ve YPG terör örgütü olarak resmen kabul edildi. Ancak KHK'ları iptal edeceğini söyleyip FETÖ'ye, terör örgütü olarak kabul etmeyip YPG'ye göz kırpan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu akla ziyan açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-06-30 12:34:00 -
Bu adamda okuma, anlama sorunu mu var? Kılıçdaroğlu’dan rezil ötesi İsveç ve Finlandiya açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her geçen gün kendisini ve partisini daha da rezil etmeye, Türkiye'nin çıkarlarını değil kendisini iktidar yapmaya çalışan dış güçlerin menfaatlerini düşünmeye devam ediyor.

Son olarak NATO'ya üye olmak isteyen Finlandiya ve İsveç'in terör örgütlerine olan desteği nedeniyle harekete geçen Türkiye'nin, iki ülkeye adeta boyun eğdirmesine de Kılıçdaroğlu saçma sapan sözlerle karşı çıktı.

İlk kez FETÖ ve YPG'nin uluslararası metinlerde terör örgütü olarak tanınmasını sağlayan Türkiye'nin "bir şey yapamadığını" söyleyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ülkenin itibarını zedelediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, "Başta kaldığım sürece asla giremezler, dedi. E ne oldu? Gittin, bastın imzayı çıktın geldin. Peki Türkiye’nin ağırlığı oldu mu? olmadı. Ciddiye alınır mı artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti? Türkiye böyle bir yönetimi hak etmiyor" dedi.

3 yaşındaki çocuğun dahi anlayabileceği mutabakat metnini anlamazdan gelen Kılıçdaroğlu'nun bu rezil sözleri, "Bu adamda okuma, anlama sorunu mu var?" yorumlarına neden oldu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Musab

Anladığı o kadar ne yapsın?

Enver

Bu anlasma Kenan Evrenin yunanistani nato ya Geri almasi kadar kotudur Erdogan in bu on yabanci buyuk elciyi Turkiyeden kovarak gosterdigi buyuk basariyi silmistir
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23