Böylesi daha önce görülmedi! Dilencinin üzerinden çıkan paralar, ekipleri şoke etti

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin düzenlediği operasyonda, Suriye uyruklu bir dilencinin üzerinden 5 bin 500 dolar, 3 bin 800 Türk Lirası ve 31 bin Suriye Lirası çıktı.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:44
Böylesi daha önce görülmedi! Dilencinin üzerinden çıkan paralar, ekipleri şoke etti

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin farklı noktalarında insanların dini ve vicdani duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden kişilere karşı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyon kapsamında Atatürk Caddesi Abidin_Dino">Abidin Dino Parkı içerisinde dilencilik yapan Suriye uyruklu A.E.Ş yakalanarak idari işlem yapılmak üzere Zabıta Daire Başkanlığı’na getirildi. Burada yapılan üst aramasında 52 yaşındaki Suriye uyruklu A.E.Ş’nin üzerinden 5 bin 500 dolar, 3 bin 800 TL ve 31 bin Suriye Lirası çıktı. Üzerinden çıkan paralara Adana Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığınca el konulurken, A.E.Ş’ye Kabahatler Kanununa göre 153 TL cezai işlem uygulandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, insanların manevi değerlerini sömüren dilencilere karşı vatandaşı uyararak, dilencilere para verilmemesini ve görülmeleri durumunda 153’ün aranarak ihbar edilmesi çağrısında bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:44

YORUM YAZ

  • piri_reispiri_reis1 ay önce
    Elbette, bu kadar milleti oyaladıktan sonra, milletin de sizi oyalama zamanı gelecektir.
  • halkhalk1 ay önce
    Allah rızası için sokak,kapıcı dilencilerine para vermeyin.Bir sürü yardım kuruluşu var(İHH,CANSUYU,KIZILAY,DŞYANET VAKFI,SADAKATAŞI,DENİZFENERİ GİBİ)onlar eliyle gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz...
  • Benga Benga 1 ay önce
    Ne biçim adalet var ülkede 153 tl ceza mi olur , ceza dediğin caydırıcı olur 153 lirayı millet yolda buluyor artık.Ceza dediğin 1000 lira civarı olur , sonra neden her yerde dilenciler hırsızlar var ?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Ağustos 2019