Bir pardon ile hayatı kararmıştı! Allah rızası için yardım edin

37 günlük eğitimden sonra, yaşının geçtiği gerekçesiyle, “Pardon. Sen yanlışlıkla alınmışsın” denilerek Jandarma Genel Komutanlığı tarafından uzman erbaş sözleşmesi fesh edilen Mehmet Yavuz, yaşadıklarını Akit’e anlattı.

17 Eylül 2019 Salı 12:42
Bir pardon ile hayatı kararmıştı! Allah rızası için yardım edin

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açılan uzman erbaş alımına müracaat ederek, başvurusu kabul edilen ve sınavlarda başarı gösteren Mehmet Yavuz’un hayatı, 37 günlük eğitimden sonra, yaşının geçtiği gerekçesiyle, “Pardon. Sen yanlışlıkla alınmışsın” denilmesiyle karardı.

“İşimden oldum”

Jandarma Genel Komutanlığı’nın yazısı ile işten atılan Mehmet Yavuz, yaşadıklarını Akit’e anlattı. Yavuz, “Ben, bu zaman zarfında bu işe güvenerek evlilik planları yaptım, düğün salonunu tuttum, düğün için gerekli ne varsa bütün masraflar yapıldı. Sözleşmemin feshinin ardından beni gönderdiler, ben bir süre kendime gelemedim. Bu durumu kaldıramadım. Her şeyimi kaybettim. Jandarma benim gerçekten hayatımı karartı. Sevdiğimden oldum işimden oldum” diye konuştu.

Benim de eşit olmam gerekiyor

Yavuz, aynı mağduriyeti Safranbolu 125’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda uzman erbaşların da yaşadığını ve daha sonra sorunun çözüldüğünü belirterek, “Safranbolu 125’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda uzman erbaşları ‘sizin askerliğinizin üzerinden 5 yıl geçmiş siz gözden kaçmışssınız sizi devlet yanlışlıkla almış diyerek bunları da kapı önüne koymuşlar’ tabi arkadaşlarda medyaya başvuru yaparak sesini duyurdular. İçişleri Bakanı talimatıyla 39 uzman erbaşın mağduriyeti giderildi. Görevlerine geri iade olmuşlar. Eşitlik ilkesi varsa benim de eşit olmam gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Allah rızası için yardım etsinler” dedi.

“Sözleşmemin feshini verdiler”

6 Kasım 2018 tarihinde Manisa’da uzman erbaş olarak göreve başladığını belirten Mehmet Yavuz, “31 Ekim 2017 tarihinde internet üzerinden uzman erbaş alımlarına başvuru yaptım. Başvurum kabul oldu ve 22 Şubat 2018 tarihinde İzmir Bornova’da mülakata çağrıldım. İzmir’de sınavlara girdim. Yaş konusunda hiçbir engele takılı kalmadan tüm sınavları ve mülakatları başarılı bir şekilde geçtim. 6 Kasım 2018 tarihinde Manisa 6. Eğitim Alay Komutanlığına atamam yapıldı ve bu tarihte birliğime giderek göreve başladım. 37 gün boyunca eğitimlerimiz oldu. Bu sırada 6 bin TL de maaş aldım. Daha sonra bana ‘28 yaşını 3 ay geçmişin, yaş şartına uymuyor’ diyerek sözleşmemin feshini verdik dediler” şeklinde konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Eylül 2019 Salı 12:42

YORUM YAZ

  • mustafamustafa26 gün önce
    KARDEŞİM HALA ANLAMIYORMUSUN. AKP CHP MHP HDP AYNI TİYATRONUN OYUNCULARI SAĞ SOL AYNI TİYATRONUN FİGÜRANLARI. EYER ONLARDAN DEĞİLSEN YANİ GİZLİ SİSTEMDEN, SENİ DEVLET MEMURU YAPMAZLAR. ÖRNEK ;150CMBOYUNDA BİR ERKEK NE SUBAY NEDE POLİS OLUR AMA GEL GÖRKİ POLİS VE ASKERİYE BÖYLE BODURLARLA DOLU. HEMDE GERİ ZEKALI BU İNSANLAR. PEKİ BUNLAR ORDUYA VE EMNİYETE NASIL GİRDİ. BU KANUNLAR BUNLARA NASIL İŞLEMEDİ. ÇÜNKÜ ONLAR SİSTEMİN ADAMLARI. SİSTEM NE İSTERSE ONU YAPARLAR. BİZ İSE SİSTEMİ SORGULADIĞIMIZ İÇİN ANINDA KAPI DIŞARI EDİLİRİZ. YADA ÖMÜR BOYU İŞŞİZ KALIRIZ. GERÇEKLER BU. BAK DEVLET DAİRELERİNE GERİ ZEKALI NE İŞ YAPTIĞINI BİLMEYEN AHMAKLAR SÜRÜSÜYLE DOĞLU AMA ZEKİ İNSANLAR ORDA OLMASI GEREKİRKEN NEDEN ONLAR ORDA HİÇ DÜŞÜNMÜYORMUSUNUZ. ANLAYIN ARTIK.
  • misafirmisafir27 gün önce
    Yanlışlığa sebep olanların maaşlarından kesilip asgari ücretli avantajları yerine getirilmeli.
  • KlmKlm27 gün önce
    Akeriyeden 3--5 tane daha fetöcüyü atsınlarbu kardeşimizin hakkını işte etsinler....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019