• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bin bir Gece'den Babil'e... Bin bir surat Halit Ergenç!

Son olarak Babil dizisinde başrolde izleyici karşısına çıkan Halit Ergenç, toplumu ısrarla irite etmeye devam ediyor. 2007 yılında yaptığı “ahlaksız teklif” ile tanınan Ergenç, yalan yanlışlarla dolu Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı padişah karakteriyle haremden çıkmamıştı. Gezi Parkında vatandaşları provoke eden Ergenç, milli duyguların tavan yaptığı 2016 yılında ulusalcı bir karakter oynarken bugün ise FETÖ-PKK’dan atılan KHK’lıyı canlandırıyor.

2020-01-22 06:32:00 - 2020-01-22 06:34:08
Bin bir Gece'den Babil'e... Bin bir surat Halit Ergenç!

 yeniakit.com.tr 

Star TV'de geçen cuma yayına başlayan Babil dizisinde KHK ile ihraç edilen bir akademisyenin hayatı anlatılıyor. Dizide Halit Ergenç'in canlandırdığı İrfan karakterinin mahkemesinin devam ettiğine vurgu yaparak kendisini 'mağdur' olarak göstermesi vatandaşların tepkisiyle karşılandı. Ancak son yıllarda toplumu rencide eden irite rolleri özellikle Halit Ergenç’in canlandırması ise dikkat çekici bulundu... Ergenç, dönemin şartlarına göre dikkat çeken karakterleri sahneleyerek bir yandan şöhret yapmış, diğer yandan da milyonları cebe akıtmış…

“Ahlaksız teklif”le tanındı

Halit Ergenç, ilk büyük çıkışını “ahlaksız teklif” ile yaptı. 2007 yılında Kanal D’de yayınlanan, Bergüzar Korel (Şehrazat) ve Halit Ergenç’in (Onur) başrollerini paylaştıkları “Binbir Gece” dizisinde Şehrazat oğlunu kurtarmak için patronu Onur’dan 150 bin dolar borç isterken Ergenç, para karşılığı Şehrazat ile bir gece birlikte olmak için teklifte bulunmuştu. Dizideki bu sahne toplumun geniş kesiminin tepkisine sebep olurken Ergenç, “ahlaksız teklif”in sahibi olarak ün yapmıştı.

Ergenç, daha sonra gerçek hayatta rol arkadaşı Bergüzar Korel ile evlendi.

Sözde Padişah olup haremden çıkmadı

Halit Ergenç, kendisine en büyük şöhreti kazandıran çıkışını ise 2009 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yaptı. Yıllarca Osmanlı’nın devlet kurumları tarafından hakaretlerle anlatıldığı bir süreçten yeni çıkan Türkiye’de vatandaşlar Osmanlı’ya olan hayranlıklarını bu diziyi izleyerek gidermeye çalıştı. Ancak dizi Osmanlı’yı zalim bir devlet, padişah Kanuni Sultan Süleyman’ı ise haremden çıkmayan kadın düşkünü bir padişah olarak lanse etti. Meral Okay’ın senaristliğinde yayımlanan dizide Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç canlandırdı.

Gezi’de de başroldeydi

Bu dizilerle büyük bir şöhret yakalayan Halit Ergenç, 2013 yılında patlak veren Gezi Vandallığında da başroldeydi. ‘Ağaçlar kesildi’ bahanesiyle başlayan ve darbe girişimine dönüşen Gezi Parkı eylemlerinde sanatçılar vatandaşları provoke ederken Halit Ergenç de eşi Bergüzar Korel ile birlikte bu sanatçı grubunun içinde yer almıştı. Ergenç, o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan ile de sanatçılar adına görüşmüş kameralar karşısına geçerek sanatçılar adına açıklama yapmıştı.

15 Temmuz’dan sonra ulusalcı oldu

Ergenç, 15 Temmuz 2016 FETÖ’cü darbe girişiminin ardından milliyetçi duyguların tavan yaptığı bir dönemde ise ulusalcı bir rolle vatandaşların karşısına çıktı. Ekim 2016’da yayınlanmaya başlayan Vatanım Sensin dizisi Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemi anlatılarak İzmir'in İşgali yıllarında yaşanan olaylar işlendi. Ergenç, bu dizide de başrolü kaptı.

Şimdi de FETÖ’cü PKK’lı oldu

Canlandırdığı karakterlerle her devrin adamı imajı çizen Halit Ergenç, şimdi de Babil dizisinde KHK’larla görevinden ihraç edilmiş bir akademisyeni canlandırıyor. Türkiye’de son yıllarda çıkarılan KHK’larla binlerce PKK ve FETÖ terör örgütü üyesi kamu görevlerinden ihraç edildi ve vatandaş rahat nefes aldı. Dizide ise Ergenç’in oynadığı karakterin FETÖ’cü mü yoksa PKK’lı mı olduğu belli değil!

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Simitci Recep

Reis duruma bir el at, bunlar hep Yahudi oyunu ! ve komünizm görüldüğü yerde ezilmelidir.
 • Yanıtla

Efelerdiyarı

Bu gazeteler bu tv ler bunları kahraman yapmıyormu. Nerede RTÜK denen lüzumsuzlar. Bunlara işlemiyor tabi. Aynı şekilde yasaların işlemediği gibi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı